Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός Χαρτών Ιανουαρίου 2022

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Καλη χρονιά σε όλους. Μπροστα μας ξεκινά η πρωτη ευκαιρια.....
    2002!

    Comment


    • #92
      Καλημέρα! Τώρα που το gfs έκανε περικοπές, ο Σκύρων αύξησε τον υετό για Πέμπτη μέχρι Παρασκευή ξημερώματα...Λογικά πάντως και αυτά τα χαμηλά που θα χουμε μέχρι Τετάρτη, θα παίξουν τον ρόλο τους στο πόσο ανατολικά ή δυτικά θα μας έρθει μετά η λίμνη..

      Comment


      • #93
        Originally posted by icestorm View Post
        Κάτι τελευταίο προς το παρόν σχετικά με τα κοντινά. Μήπως τελικά να κοιτάμε το 12-13/1 κ όχι το 13-14/1; Αν είναι να δούμε κάτι νομίζω θα το δούμε απόγευμα Τετάρτης με πρωί Πέμπτης
        Μάλλον για εκεί πάει το πράγμα..

        Comment


        • #94
          Originally posted by Alexallaround View Post
          Καλημέρα! Τώρα που το gfs έκανε περικοπές, ο Σκύρων αύξησε τον υετό για Πέμπτη μέχρι Παρασκευή ξημερώματα...Λογικά πάντως και αυτά τα χαμηλά που θα χουμε μέχρι Τετάρτη, θα παίξουν τον ρόλο τους στο πόσο ανατολικά ή δυτικά θα μας έρθει μετά η λίμνη..
          Άλεξ ο Σκυρων παίρνει παγκόσμια δεδομένα από τζιφο ( νομίζω) κ έχει διαφορά φάσης ένα ραν. Δλδ αυτό που βλέπεις τώρα είναι με βάση το προηγούμενο ραν.
          Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

          Comment


          • #95
            Originally posted by panos erythrea View Post
            Καλη χρονιά σε όλους. Μπροστα μας ξεκινά η πρωτη ευκαιρια.....
            Μην είναι σαν το ταξίδι που έγραφε ο Ζιακοπουλος πριν τις γιορτές που τελείωσε πριν καν αρχίσει όμως....
            Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

            Comment


            • #96
              ολα ανοιχτα ακομα....
              Click image for larger version

Name:	EEM1_144dsg5.gif
Views:	599
Size:	32.2 KB
ID:	4698
              ομοιος ομοιω αει πελαζει

              Comment


              • #97
                Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Επέστρεψα μετά από πολύ καιρό λόγο του άλλου καιρικού φορουμ που κλειδώθηκα απέξω lol.
                Πολύ ενδιαφέρον τα μοντέλα στα σημερινά τρεξίματα. Μου αρέσει που εδώ είσαστε αισιόδοξοι. Από αύριο πιστεύω θα δούμε πιο ξεκάθαρη εικόνα. Εγώ πάντως στηρίζω το ευρωπαϊκό, και ο τζιφος καλός αλλά τον φοβάμαι.
                Σταθμος Χαλανδριου-Βριλησσιων: chal-brill90weather.zapto.org
                Μετεοκαμερα: offline
                +Κυνηγός χιονοκαταιγίδας+ :weather_27:

                Comment


                • #98
                  Originally posted by icestorm View Post

                  Άλεξ ο Σκυρων παίρνει παγκόσμια δεδομένα από τζιφο ( νομίζω) κ έχει διαφορά φάσης ένα ραν. Δλδ αυτό που βλέπεις τώρα είναι με βάση το προηγούμενο ραν.
                  αα οκ οπότε άκυρο...πάντως ο σκύρων αργεί να ανανεώσει και μας μπερδεύει.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by snowmix99b View Post
                    Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Επέστρεψα μετά από πολύ καιρό λόγο του άλλου καιρικού φορουμ που κλειδώθηκα απέξω lol.
                    Πολύ ενδιαφέρον τα μοντέλα στα σημερινά τρεξίματα. Μου αρέσει που εδώ είσαστε αισιόδοξοι. Από αύριο πιστεύω θα δούμε πιο ξεκάθαρη εικόνα. Εγώ πάντως στηρίζω το ευρωπαϊκό, και ο τζιφος καλός αλλά τον φοβάμαι.
                    τι εννοείς κλειδώθηκες, έφαγες ban?

                    Comment


                    • γιαννης με το κασκολ απο ανω γλυφαδα , ακουει? δε μπορει ρε φιλε να λειπεις απο μια πραγματι καραδοκουμενη φολαααααααααααα!!
                      εχουν μεγαλες διαφορες τα δυο βασικα προγνωστικα μοντελα...
                      Click image for larger version

Name:	EDM1_120gks8.gif
Views:	578
Size:	48.8 KB
ID:	4703Click image for larger version

Name:	gens_31_1_120qtm3.png
Views:	570
Size:	36.3 KB
ID:	4704
                      ομοιος ομοιω αει πελαζει

                      Comment


                      • Αχ, δεν μπορεί αυτό το μπαλάκι να στρογγυλό καθίσει στο Αιγαίο και να στροβιλίζεται εκεί για 2-3μερες;
                        Το καλό με αυτές τις λίμνες είναι πως είναι εξαιρετικά απρόβλεπτες κι έτσι ίσως έχουμε μοντελικες εκπλήξεις μέχρι και την τελευταία στιγμή. Το Φλεβάρη του 2015 που μας πήρε μια τέτοια μπίλια ξώφαλτσα το είχαμε δει το στρώσιμο μας εδώ, αν μας στοχεύσει ακριβώς θα δούμε πολύ καλύτερα πράγματα
                        ​​​
                        18/02/08 - 10/1/17
                        9ετία, Στα τσακίδια και να μην ξανάρθεις


                        -2/2/1882-

                        sigpic

                        Comment


                        • Καλό το κύριο του 6αριου αλλά... σε μια κλωστή κρέμονται όλα. Κλασικά πράγματα δηλαδή.

                          Comment


                          • ωραιο το εξαρι , στροβιλιζεται ομορφα στο αιγαιο η ψυχρη μπαλιτσα γυρνωντας τους ανεμους κια πιο ψηλα προσκαιρα βα βγαζοντας πιο γενικευμενα φαινομενα..θα ηθελα αυτο να το δειχνει τη δευτερα οχι τωρα...μετατοπισε την ψυχρη μπαλιτσα μεσα σε ενα run απο τις νησους καπρι στο αιγαιο....με το εξαρι πεδινα κορινθιας και αργολιδας βλεπουν ιστορικο χιονι για τα δεδομενα τους ...και τα μελη ανατολικιζουν....
                            ομοιος ομοιω αει πελαζει

                            Comment


                            • Καλημερα χρονια πολλα,καλη χρονια!
                              Νωρις εδειξε το "καλο σεναριο",πολυ μικρο καλαθι πρεπει να κραταμε σε μια κλωστη κρεμονται ολα!
                              Αν μαθαμε κατι τοσα χρονια αυτο ειναι οτι σιγουρα θα υπαρξουν οι λεγομενες εκπτωσεις σε ολα τα ποιοτικα χαρακτηριστικα οποτε αν δεν ερθει η δευτερα δεν κλειδωνει τιποτα!

                              Comment


                              • Μια υποσημείωση από εμένα. Το 6αρι εχει και ωραιες αναδιπλώσεις στη συνέχεια με όση σημασία εχει αυτό για τόσο μακρινά. Πάντως γενικά καλύτερα να φαίνονται ευκαιρές και στη 2η καρτέλα παρά να μη δείχνει τίποτα.

                                ΥΓ. Πανο από Ερυθραία και diko έχετε πολλές απουσίες τώρα τελευταία. Για "σοβαρευτείτε" λιγο
                                Last edited by ANTONIS 64; 08/01/2022, 01:43 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X