Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός χαρτών Ιανουαρίου

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Comment


      • συμπερασματικα παμε σε δυσκολη απο πλευρας προβλεψης εβδομαδα...ειδικα για τον νομο Αττικης.....η στατιστικη βεβαια σε βαθος χρονων δεν ειναι κακη για τον νομο σε αυτο το χρονικο σημειο του ετους.....

        Comment


        • Attached Files
          "Στα κορφοβούνια είναι η πηγή κάθε φυλής καθάριας''

          Comment




          • ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
            "Στα κορφοβούνια είναι η πηγή κάθε φυλής καθάριας''

            Comment


            • Ο Ευρωπαίος παίρνει τα scalp των άλλων σήμερα το πρωί. Χωρίς να έχει βγει το 0 Ραν του αν δείτε τζιφο Τζεμ κ ουκμο από κυρία μέχρι ένσεμπλ ( εκτός ουκμο) όλα έχουν ψυχρανθεί εντυπωσιακά. Από Παρασκευή μπαίνουμε στη πρίζα. Το σίγουρο είναι ότι αυτό που έρχεται είναι ιδιάζον κ θα υπάρχουν πολλές αλλαγές όχι μόνο μέχρι τότε αλλά πιστεύω κ στο ναουκαστ.
              Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

              Comment


              • θερμή παράκληση! επειδή έχω χασει τη διευθυνση για αυτή την εικόνα μπορείς να τη στείλεις? ευχαριστώ εκ των προτέρων.

                Comment


                • προς ορεσιβιο, του snowforcast τα παραπανω εννοω

                  Comment


                  • Η ψυχρή συμπαγής μάζα ΒΑ μας μπορεί να φτιάξει ωραίες καταστάσεις μπορεί κ τίποτα να μην κάνει. Αυτό θα φανεί μια δυο μέρες πριν διότι ακόμα τα μοντέλα ψάχνονται ως προς τη δυναμική του Αντικυκλωνα ΒΔ μας κ πόσο αυτός θα σπρώξει τη μάζα νοτιότερα αφενός κ πόσο γρήγορα θα κινηθεί ΝΑ αφετέρου. Ένα μέσο σενάριο μας δείχνει το Ουκμο αλλά ακόμα είμαστε στα τυφλά για το τι τελικά θα γίνει. Πάντως έχουμε ελπίδες κ μεις μπορεί για κάτι όχι μεγάλο αλλά τουλάχιστον να το δούμε να πέφτει
                    Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

                    Comment


                    • παντως η ιστορια εχει δειξει οτι οσο πλησιαζει τοσο το χαλαει

                      Comment


                      • Η ιστορία μας είναι γεμάτη φαπες. Αυτό είναι γνωστό δεν αποτελεί έκπληξη. Έτσι κ αλλιώς προσωπικά δεν περιμένω τίποτα στην καλύτερη να δω 5 νιφάδες οπότε τι είχαμε τι χάσαμε
                        Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

                        Comment


                        • 6αρι για φίλημα

                          Comment


                          • Μια παράμετρος που πρέπει να βάλω είναι οι σχετικα πιο ζεστές για την εποχή θάλασσες. Μια ψυχρή εισβολή με την κατάλληλη κλίση Αυλώνα και τις κατάλληλες θερμοκρασίες καθ' ύψος μπορεί να δώσει το κάτι παραπάνω στα προσηνεμα. .πάντως ακόμα έχουμε δρόμο. Τα χιονοδρομικά των Κυκλάδων καραδοκούν
                            ομοιος ομοιω αει πελαζει

                            Comment


                            • Comment


                              • Καλή χρονιά κι από εμένα. Το ενθαρρυντικό με τα όλα τρεξίματα του gfs είναι οτι έτσι όπως έχει το κύριο ραν τις διατάξεις αερίων μαζών στην ευρωπαική ήπειρο, δεν υπάρχει άλλος δρόμος για τις ψυχρές αέριες μάζες παρα μόνο να κατέβουν σε νοτιότερα γεωγραφικά πλάτη. Επομένως μην σας πολυαπασχολεί αν στην Αθήνα θα έχουμε κατάλληλες θερμοκρασίες για χιονόπτωση, θα έχουμε σίγουρα και θα το δείτε στα επόμενα ραν. Το βασικό πρόβλημα θα είναι ο υετός και η θέση του χαμηλού. Με άλλα λόγια στα επόμενα ραν θα βλέπουμε όλο και πιο ψυχρά σενάρια για την αττική, είναι νομοτελειακό. Ο υετός θα είναι το μεγάλο ερωτηματικό.
                                "Θαφκε το γαρδίκ γρηγορ θαφκε"

                                Comment

                                Working...
                                X