Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αναφορές Μαρτίου-Απριλίου-Μαΐου

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Δεν πρόλαβα να τελειώσω το μνμ κ το στρώνει!!!
    Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

    Comment


    • #17
      Εμείς Λούτσα τελείως φλώροι....

      Comment


      • #18
        Τρελό κλείσιμο τώρα Γλυκά Νερά. Όλα άσπρα ξανά ξημερώνοντας 20/3 κύριοι…. μεθαύριο μπαίνει η Άνοιξη

        Comment


        • #19
          Στη δορυφορική τη Σκύρο και τα μάτια μας. Το στριμ είναι Σκύρος Στύρα Ανατολική Αττική και ανατολικό λεκανοπέδιο. Όταν η Σκύρος αδειάσει μετά από λίγο σφυρίζουμε λήξη κ μεις
          Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

          Comment


          • #20
            Παλι το βλέπουμε να πεφτει.......... Καλομαθαμε φετος.

            ΥΓ. Το νεο Avatar μου, είναι εμπνευσμένο απο ενα παλιο "φίλο του forum" και αφιερωνεται σε όσους ασχολούμαστε με τη ελληνικη γεωργία!!
            Κοινως φάγαμε ΦΟΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
            Last edited by ANTONIS 64; 20/03/2022, 02:42 AM.

            Comment


            • #21
              Καλημέρα.
              Μέτριας έντασης χιονόπτωση, κατα περιόδους πυκνή.
              Έχει πιάσει παντού μια εφημερίδα.

              Comment


              • #22
                on off καταστασεις μελισσια 3 - 5 cm χιονι ...... ιστορικοτατος χειμωνας 2021 -2022 με απιστευτο κρυο και χιονιαδες. νομιζω αν για τα επομενα 2 χρονια δεν δω νιφαδα δεν θα μου κακοπεσει
                Ιστορικη διετια 2021-2022 με χιονια παντου...
                Αντε και στη Σαλονικη να δει χιονια....αδικια

                Comment


                • #23
                  Τι να πω για τον φετινό χειμώνα (και αρχή Άνοιξης πλέον...!)

                  ΤΡΕΙΣ φορές μέσα σε 2 μήνες χιονοστρώθηκε η Άνω Ηλιούπολη. Ο Υμηττός ο λατρεμένος έδωσε τα ρέστα του και εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες αυτού του στιβαρού χειμώνα. Και όλα αυτά φυσικά back to back από την περσινή χιονόστρωση της Αθήνας...!

                  Κατά τις 24.00 που έφευγα από το σπίτι της γιαγιάς μου στο Κουκάκι είχε παροδική πυκνή χιονόπτωση με χοντρές τούφες μέχρι Σύνταγμα οπότε λογικά όλη τη νύχτα οι μπούκες θα έφταναν μέχρι κέντρο. Λίγο μετά όταν γύρισα στο σπίτι Άνω Ηλιούπολη το είχε πλέον πιάσει στις γνωστές επιφάνειες και έριχνε με το τουλούμι μεχρι κοντά τις 05.00 το πρωι με αυξομειώσεις στην ένταση. Σήμερα το πρωί στις 09.00 εκεί που έλεγα ''ντάξει Βασίλη, φτάνει πλέον, πόσο ακόμα φέτος...!'' ...έκανε μια ΦΟΒΕΡΗ τελευταία μπούκα με κάτι νυφάδες παχουλές, παχουλές που δεν είχαν τίποτα να ζηλέψουν από ξεσπάσματα ιστορικών χιονιάδων.

                  Βαζω 2-3 φωτό εδώ να υπάρχουν. Το τελευταίο στιγμιότυπο από την πρωινή μπούκα.

                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Χιονίζει πυκνά κατά περιόδους με την τ στους 0 περίπου.

                    Comment


                    • #25
                      νεο ηρακλειο εναλλαγες χιονονερου με χιονι..ειμαστε στο οριο...απο μαρουσι και πανω χιονιζει καθαρα
                      ομοιος ομοιω αει πελαζει

                      Comment


                      • #26
                        o καιρος σημερα ειδικα στο λεκανοπεδιο θα ειναι σπαστος , ενω προς το μεσημερι θα εχουμε λογικα και μεγαλα διαστηματα ηλιοφανειας , πισω ομως απο τους ορεινους ογκους θα εχουμε καλα φαινομενα...οπως και αν εχει εντυπωσιακο κλεισιμο χειμωνα , αλλα οχι η τελευταια ψυχρη εισβολη για φετος , τον απριλιο φαινεται οτι θα εχουμε νεα καταβαση οχι ομως τετοιας δυναμικης
                        ομοιος ομοιω αει πελαζει

                        Comment


                        • #27
                          Νομίζω ακούστηκε μπουμπουνητό.
                          Ρίχνει χαμό.

                          Comment


                          • #28
                            συνεχεις εναλλαγες χιονιου , χιονονερου και καθαρης βροχης πριν λιγη ωρα
                            ομοιος ομοιω αει πελαζει

                            Comment


                            • #29
                              Βαστανε ακόμα τα νεφικα στο λεκανοπέδιο πριν λίγο είχαμε το πρώτο μεγάλο άνοιγμα με τον ήλιο να εκτοξεύει μπαμ την τ . Πλέον βροχή, ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες και τα υψόμετρα χωρίς να αποκλείεται σε εξάρσεις να το γυρνάει πρόσκαιρα στα 200 μετρα χονδρικά.
                              ομοιος ομοιω αει πελαζει

                              Comment


                              • #30
                                Καλησπέρα guys! Εχουμε χασει το μετρημα ποσες φορες το εχει στρωσει και το εχει λιωσει, ωραιες μπουκες οι σημερινες με συνοδεια μπουμπουνιτων. Μας αποχαιρεταει ο χειμωνας αργα και βασανιστικα..
                                Υ.Γ. Λογικα επαιξε παλι ΑΒΑ, εμαθα οτι ειχαμε ωραιες μπουκες σε Υμηττο και γενικα στα Ανατολικα, βαζοντας και παλι τα γυαλια στα υπερβορεια, ευγε!

                                Comment

                                Working...
                                X