Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αναφορές χιονοκαιρίας «ΕΛΠΙΔΑ»

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • εδω κοντευουμε 1 βαθμο αλλα υγρασια πλεον στο 92% απο 100.. strikes σε θηβα και κεντρικη ευβοια....για να δουμε αν θα ενεργοποιηθει τωρα το το δυτικο τοξο σε καμια ωρα-διωρο ...
    ομοιος ομοιω αει πελαζει

    Comment


    • Originally posted by DIMITRISPAP View Post
      εδω κοντευουμε 1 βαθμο αλλα υγρασια πλεον στο 92% απο 100.. strikes σε θηβα και κεντρικη ευβοια....για να δουμε αν θα ενεργοποιηθει τωρα το το δυτικο τοξο σε καμια ωρα-διωρο ...
      Μάλλον πάπαλα εμείς. Next time που λένε και στο χωριό μου... Οσο και να το θέλουμε εμείς οι δυτικοι, αυτό δεν μας θέλει
      Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό
      Οπου πας εσύ, θα 'μαι πάντα εδώ,
      να σ΄ακολουθώ...
      Χιόνι ολέ ολεεεέ, χιόνι ολέ ολεεέ!!!!

      Comment


      • DIMITRISPAP
        DIMITRISPAP commented
        Editing a comment
        χιονοκαταιγιδα και καπαρελι..κατηφοριζει....η μεγαλη ευκαιρια του δυτικου τοξου ειναι μπροστα..μετα δυσκολευει το πραγμα

    • Παλαιά Πεντέλη 67cm.
      Από τους πιο γερούς χιοναδες.
      ΠΑΛΑΙΑ ΠΕΝΤΕΛΗ - 450μ.

      Comment


      • ασθενη χιονοπτωση μου αναφερει ο κουμπαρος μου καλαματα περιοχη ασπραχωματα. αυτη τη στιγμη χιονιζει εντονα σε λιβαδια , ζερικι , αραχωβα ενω εχει ενταθει και τριπολη...εμεις περιμενουμε 2 ωριτσες....
        ομοιος ομοιω αει πελαζει

        Comment


        • Ο χιονιας μεχρι στιγμης ειναι κατι παραπανω ιστορικος,τουλαχιστον για το βορειοανατολικο τοξο εντος λεκανοπεδιου...δηλαδη Αγια Παρασκευη-Γερακας-Χολαργος-Χαλανδρι-Ηλιουπολη-Ζωγραφου-Αμπελοκηπους-Βυρωνας....μεχρι και κατω στον Αλιμο...οσες περιοχες δηλαδη ηταν πλησιον του Υμηττου....τετοιο ποσοτητα χιονιου εχω δει μονο το 2002 και εκει χιονιζε 3 μερες με καποια μικρα διαλειμματα...σημερα εδω χιονιζε ασταματητα απο τις 10 μεχρι και τις 9-9:30 περιπου...οταν λεμε ασταματητα,εννοω ουτε καν να πεις οτι εκοψε και χιονιζει μετρια...εδωσε πονο...εχω 40 ποντους σε πεζοδρομια και επιφανειες...και στο δρομο σιγουρα 25-30 εκατοστα...να πω οτι ειμαι στα ψηλα προς Πολυγωνο,...να μπαινει το ποδι μου μεχρι το γονατο σχεδον δε το εχω ξαναδει
          http://forum.snowreport.gr/image.php...&dateline=2011....Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ειναι παντα εδω μαζι μας και παρακολουθει για τον επομενο χιονια...

          Comment


          • Χιονίζει ξανά εδώ με μεγαλύτερες νιφάδες.

            Comment


            • Αυτό που έγινε στην Ηλιούπολη δεν έχει προηγούμενο.
              Θαμμένα αμάξια, στενά με χιόνι πάνω από το γόνατο, ασύλληπτη 12ωρη στούπα με κεραυνούς....
              45+ εκατοστά χιονιού, περάσαμε το 2002 που είχε λίιιγο παρακάτω.
              Αν έχουμε και μετά νέα έξαρση, τότε... περπατάμε σε άγνωστα εδάφη για την περιοχή
              Πραγματικά δεν το πιστεύω ότι το έζησα αυτό το πράγμα, είναι σαν όνειρο
              18/02/08 - 10/1/17
              9ετία, Στα τσακίδια και να μην ξανάρθεις


              -2/2/1882-

              sigpic

              Comment


              • Ξεκινησε και εδω.

                Comment


                • Στην ηλιουπολη σήμερα είχαμε μακραν περισσότερο χιόνι από Μήδεια. Μετρημένο σε κουβέρτα Μήδεια 23 εκ. Σήμερα 38εκ μέχρι τώρα
                  "Θαφκε το γαρδίκ γρηγορ θαφκε"

                  Comment


                  • Εκκίνηση ξανά και Πολυδένδρι

                    Comment


                    • Πηρε μπρος η ζουγκλοκαμερα ας ετοιμαζομαστε , μαθαινω για ηλεκτρικα σαλαμινα και νοτια αυτης
                      ομοιος ομοιω αει πελαζει

                      Comment


                      • Έναρξη ασθενής χιονοπτωσης τώρα και μια αστραπή που μόλις ακουσα
                        xioni gia panta

                        Comment


                        • Φεύγοντας το χαμηλό θα ρίξει ξανά τη θερμοκρασία. Υπάρχει μια μικρή παράταση πάντως των φαινομένων. Να δούμε τι θα πάρουμε μέχρι το πρωί...
                          xioni gia panta

                          Comment


                          • χιονιζει και παλι αλλα εχει σηκωσει πολυ αερα..τι μαγειρευει η καιρικη κουζινα οπως λεει και ο σακης? η ηλεκτρικη δραστηριοτητα περιμετρικα της αττικης συνεχιζεται
                            ομοιος ομοιω αει πελαζει

                            Comment


                            • τελευταια αναφορα και πρωινο ξυπνημα να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε μεχρι το μεσημερι...τ σε πτωση και παλι βασει δορυφορικης το stream αλλαζει
                              ομοιος ομοιω αει πελαζει

                              Comment

                              Working...
                              X