Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Χιονοδρομικά κοντά στην Γενεύη

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Χιονοδρομικά κοντά στην Γενεύη

Θα βρεθώ στη Γενευη σε δυο εβδομάδες και θα ήθελα να μου προτείνετε κοντινά χιονοδρομικά για διήμερο σκι. Υπάρχει αυτοκίνητο.

Θα είσαι 80χλμ μακριά από το chamonix, οπότε ότι και να σου προτείνουμε, ο δρόμος θα σε βγάλει μόνος του...
    Ότι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό!

Σχολιασμός

Portes du Soleil και κατα προτιμηση Avoriaz δαση, πουδρες και φθηνο σχετικα. Chamonix μονο αν εισαι πολυ καλος, ολες μαυρες και πολυ ακριβο.
      Wind-Snow-Sea

Σχολιασμός

Chamonix έχουμε πάει, οπότε θέλουμε να δούμε και κάτι άλλο... τελικά κλείσαμε στο Champery λόγω πληρότητας δωματίων... έχει πάει κανείς εκεί? Σκοπός μας είναι η πρόσβαση και στο Avoriaz...

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από mariannitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
          Chamonix έχουμε πάει, οπότε θέλουμε να δούμε και κάτι άλλο... τελικά κλείσαμε στο Champery λόγω πληρότητας δωματίων... έχει πάει κανείς εκεί? Σκοπός μας είναι η πρόσβαση και στο Avoriaz...
          Καλημέρα.Το σαμπερι ειναι μακριά από το αβοριάζ αλλά πολύ κοντά σε val thorens, espace killy kai les arcs, valloire klp, που ειναι τοπ. Τα προτείνω όλα, ειδικά αν είστε απο μεσο λεβελ και πανω θα τα απολαύσετε τρομερά. Αν είστε αρχάριοι όπως κατεβαίνεις προς Ιταλια δλδ προς modane εχει επίσης πολλά, ή μπορείτε να πάτε λίγο προς τα μέσα megeve.

Σε κάθε περίπτωση δες και groupon.fr για προσφορες ski. Enjoy!
          Last edited by diver; 06-02-16, 04:28.

Σχολιασμός

Βλέπτω στο χάρτη του Portes de Soleil ότι υπάρχει σύνδεση Champery - Avoriaz:
            http://en.portesdusoleil.com/fileadm...2016_V9_BD.pdf

Αρα φαντάζομαι υπάρχει πρόσβαση. Είναι μακριά, κοντά όμως????

Val Thorens, Espace Killy, Les Arcs έχουμε πάει... είναι ωραία συμφωνώ!

Σε ευχαριστώ και για το groupon.fr θα το έχω στα υπόψιν!

Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα tips για την περιοχή θα του ήμουν ευγνώμων καθότι δεν θα έχουμε το χρόνο να τα ανακαλύψουμε μόνοι μας...

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από mariannitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
              Βλέπτω στο χάρτη του Portes de Soleil ότι υπάρχει σύνδεση Champery - Avoriaz:
              http://en.portesdusoleil.com/fileadm...2016_V9_BD.pdf

Αρα φαντάζομαι υπάρχει πρόσβαση. Είναι μακριά, κοντά όμως????

Val Thorens, Espace Killy, Les Arcs έχουμε πάει... είναι ωραία συμφωνώ!

Σε ευχαριστώ και για το groupon.fr θα το έχω στα υπόψιν!

Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα tips για την περιοχή θα του ήμουν ευγνώμων καθότι δεν θα έχουμε το χρόνο να τα ανακαλύψουμε μόνοι μας...

Αυτό που βλέπεις στο χάρτη δεν είναι το chambery (fr) αλλά το ελβετικό champery. Αν όντως μενετε εκεί προφανώς παίρνεται πάσο portes και είστε μια χαρα.

Σχολιασμός

Με έκανες να ξαναδώ την κράτηση του ξενοδοχείου, χεχεχε, στο ελβετικό champery εχω κλείσει....

Σχολιασμός

Ισοφάριση για την καθυστερημένη έναρξη της σεζον με αρκετό φρέσκο χιόνι σήμερα στις Αλπεις. Καλό καλοκαίρι σε όλους σε βουνα θάλασσες και πόλεις!

Σχολιασμός

Working...
                  X