Ανακοίνωση

Collapse

Καιρος Γενικα Facebook Group

Παράλληλα με το Snow Report Forum και συγκεκριμένα την ενότητα Καιρός Γενικά όπου γίνονται αναλύσεις καιρικών μοντέλων και real time καιρικές αναφορές, ξεκινήσαμε group για τους φίλους του καιρού που είναι πιο εξοικειωμένοι στο περιβάλλον του facebook.
https://www.facebook.com/groups/snowreportforum
Περισσότερα
See less

Προτάσεις για Άλπεις

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Προτάσεις για Άλπεις

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι σε αναζήτηση προορισμού για λίγες μέρες στις άλπεις μεταξύ Kitzbuhel, Val D'Isere ή Trois Valees. Μένω Λονδίνο και οι επιλογές για πτήσεις είναι πάμπολες οπότε είμαι ευέλικτος να πετάξω είτε Λυον/Γενεύη για τις Γαλλικές Άλπεις είτε Σαλτζμπουργκ/Μόναχο για το Kitzbuhel.

Οι απορίες που έχω, όσο και αν εψαξα είναι ποιός είναι ο οικονομικότερος τρόπος για μεταφορά απο τα αεροδρόμια στις περιοχές των χιονοδρομικών. Ότι βρήκα αναφέρεται σε shuttles ή private taxis με τιμές τύπου 700-800 για μεταφόρα στα χωριά απο τα αεροδρόμια.

Απο την έρευνά μου θεωρω οτι είναι καλυτερα να πετάξω Σαλτζμπουργκ και να νοικιάσω αμάξθ για Κιτζμπουχελ. Φανταζομαι με χιονολάστιχα δεν έχω θεμα στην οδηγηση στις περιοχές του Κιτζμπουχελ.

Τέλος, ποια περιοχη ειναι καλη για διαμονη και έυκολη πρόσβαση στα λιφτ του Κιτζμπουχελ?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Από Μόναχο βολεύει πολύ το τραίνο προς Αυστρία, με τιμές τύπου €30-40 return και διάρκεια ταξιδιού 2.5-3 ώρες.

Σχολιασμός

Working...
    X