Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ISCHGL

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ISCHGL

Aναζητω παρεα προκειμενου να αποχαιρετισω την χρονια με μια χιονοβδομαδα στο ISCHGL της Αυστριας (www.silvretta.at).
    Aν ψηνεται" κανεις ας μου στειλει π.μ για τις λεπτομερειες.Το κοστος ειναι 520 Ε /ατομο και περιλαμβανει Αθηνα -ISCHGL-Αθηνα (με δικο μου ι.χ) ,7 διαν.σε δικλινο με πρωινο,6 μερες καρτα σκι για το ischgl.
    Hμερα αναχωρησης παρασκευη 11/4 και επιστροφης κυριακη 20/4
    "

An to kanes i vdomada argotera mesa stis diakopes toy pasxa borei na voleve perissotero kosmo...gnwmi moy!![i]"
    ΔΩΣΕ ΧΙΟΝΙ ΣΤΟ ΛΑΟ...

Σχολιασμός

αν γινοταν να παρω αδεια ερχομουνα...
      παντως αν καταλαβα εννοεις οδικως;;;

Snow is on my D.N.A.-ζητειται δουλεια στις Δολομιτικες Αλπεις

Σχολιασμός

.
        παντως αν καταλαβα εννοεις οδικως;;;[/QUOTE]

[i]
        "

Σχολιασμός

τι;;;

Σχολιασμός

Αν θυμασαι TURMS η λεξη οδικως" ηταν αιτια να παρεξηγηθουμε στο παρελθον.Υστερα απο αμοιβαιες εξηγησειςτο θεμα ειχε ληξει αισιως.Γιαυτο και τα "

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από gianis50
              Aναζητω παρεα προκειμενου να αποχαιρετισω την χρονια με μια χιονοβδομαδα στο ISCHGL της Αυστριας (www.silvretta.at).
              Aν ψηνεται" κανεις ας μου στειλει π.μ για τις λεπτομερειες.Το κοστος ειναι 520 Ε /ατομο και περιλαμβανει Αθηνα -ISCHGL-Αθηνα (με δικο μου ι.χ) ,7 διαν.σε δικλινο με πρωινο,6 μερες καρτα σκι για το ischgl.
              Hμερα αναχωρησης παρασκευη 11/4 και επιστροφης κυριακη 20/4

Αντιγραφω το αρχικο ποστ. Δεν είναι σαφες;"

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από gianis50
                Αν θυμασαι TURMS η λεξη οδικως" ηταν αιτια να παρεξηγηθουμε στο παρελθον.Υστερα απο αμοιβαιες εξηγησειςτο θεμα ειχε ληξει αισιως.Γιαυτο και τα
                σοβαρα;
                χαχα
                δεν θυμαμαι...."

Σχολιασμός

ασχετο παντως...γιατι ischgl και οχι st anton ή lech?

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από TURMS
                    ασχετο παντως...γιατι ischgl και οχι st anton ή lech?
                    Κυριος λογος ειναι οτι εχω σεζον καρτα για ischgl.Κατα δευτερο υστερα απο πολλα χρονια κατεληξα οτι για πολλους και διαφορους λογους μου ταιριαζει περισσοτερο το ischgl.Aυτα ειναι και λιγο υποκειμενικα ,ξερεις.

Σχολιασμός

κοιτα και εγω φετος που πηγα πιστευω οτι ειναι ισως το νο1 στην Αυστρια...απλα απο οτι βλεπω δεν εχει τοσο χιονι οσο καποια αλλα...για αυτο ρωτησα...

Σχολιασμός

δεν ξερω γιατι αλλα οταν ανεβηκα πανω, κ ειδα την Αυστριακη σημαια διπλα στην Ελβετικη αισθανθηκα μια απιστευτη...πως ν το πω...ηδονη...ριγος...κατι τετοιο...

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από TURMS
                          κοιτα και εγω φετος που πηγα πιστευω οτι ειναι ισως το νο1 στην Αυστρια...απλα απο οτι βλεπω δεν εχει τοσο χιονι οσο καποια αλλα...για αυτο ρωτησα...

Πολλες φορες η στατιστικη δεν λεει την αληθεια. Συνηθως το St. Anton δειχνει περισσοτερο χιονι, που ομως στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει. Στο Ischgl, οι πιστες βασικα ξεκινουν απο υψομετρα 2.200 και πανω, ενώ το 90% ειναι απο τα 1.800μ και πανω. Στο St. Anton, 2-3 πιστες ξεκινουν απο τα 2.200, ενω πολλες (ισως οι μισες) ειναι σε υψομετρα χαμηλοτερα των 1.800μ. Αρα σε περιπτωσεις αρχες-τελους σεζον, η σε δυσκολες σεζον, οταν μιλαμε για εντος πιστας, δεν υπαρχει συγκριση.

Σχολιασμός

αυτα τα ξερω...αλλα βλεπω πχ στο lech δινει 400 εκ και στο ischgl 170
                            τι ακριβως παιζει;;;

Σχολιασμός

στο ischgl μονο αυτες που επιστρεφεις στο χωριο εινια κατω των 2100 μ.

Σχολιασμός

Working...
                              X