Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ISCHGL

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Αρχική Δημοσίευση από gianis50 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλεισαμε για φετος.....μια εβδομαδα η τελευταια του μαρτη θα ειναι χαλαρη για τον εαυτο μου...νομιζω την δικαιουμαι...
    Να ερθω να κάνουμε Relax ... θα κάνω σκι μακρυα σου

Σχολιασμός

• Αλλη μια χιονοδρομικη χρονια εφτασε στο τελος της!Απο την στιγμη που δεν υπηρξε καποιος σοβαρος τραυματισμος μεσα σε 100 μερες σκι μπορω να πω οτι ηταν μια πολυ καλη χρονια.Θελω να ευχαριστησω απο καρδιας ολους οσους μου εμπιστευθηκαν την χιονοβδομαδα τους και περασα μαζι τους υπεροχες στιγμες κανοντας αυτο που αγαπαμε σε ενα απο τα καλλιτερα χιονοδρομικα πεδια των Αλπεων.Χαιρετιζω απο το φορουμ και οσους συναντησα επανω στα βουνα (και δεν ηταν λιγοι) και ευχομαι σε ολους μας υγεια και δυναμη!!

Σχολιασμός

• Για να ζεστενομαστε σιγα-σιγα.....καθε χρονο και δυσκολοτερα! οσο αντεξουμε!!
        www.youtube.com/watch?v=xEk0-07kKCQ

Σχολιασμός

• Παιδιά τελευταία διαβάζω τόσα για ischgl που με εχει ψήσει να κάνω οικονομίες και να παω έστω για τριήμερο. Ηθελα να ρωτήσω αν ξέρετε ποιες ημερομηνίες θα πρέπει να αποφύγω (όπως π.χ στην γαλλια που δεν πας όταν εχει διακοπές το παρίσι) και επίσης αν ξέρετε ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να μεταβείς στο χωριό απο Zurich (εχω κάποιους φίλους εκεί και θα με βόλευε να το συνδυάσω). Ευχαριστώ!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από diver Εμφάνιση μηνυμάτων
            Παιδιά τελευταία διαβάζω τόσα για ischgl που με εχει ψήσει να κάνω οικονομίες και να παω έστω για τριήμερο. Ηθελα να ρωτήσω αν ξέρετε ποιες ημερομηνίες θα πρέπει να αποφύγω (όπως π.χ στην γαλλια που δεν πας όταν εχει διακοπές το παρίσι) και επίσης αν ξέρετε ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να μεταβείς στο χωριό απο Zurich (εχω κάποιους φίλους εκεί και θα με βόλευε να το συνδυάσω). Ευχαριστώ!

Αν θελεις να αποφυγεις καποια εβδομαδα που εχουν διακοπες οι Γερμανοι αυτη ειναι απο6/2 μεχρι13/2.Παντως δεν νομιζω οτι αυτο ειναι προβλημα για το σκι γιατι ειναι τετοιες οι εγκαταστασεις (συγχρονες -αποδοτικες) που ο κοσμος οταν ανεβει επανω χανεται στα 200+ χιλιομ των πιστων που διαθετει.Απο ζυριχη μπορεις να φτασεις με τραινο μεχρι το LANDECK και μετα με το λεωφορειο μεχρι το ischgl (40 min)

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από gianis50 Εμφάνιση μηνυμάτων
              Αν θελεις να αποφυγεις καποια εβδομαδα που εχουν διακοπες οι Γερμανοι αυτη ειναι απο6/2 μεχρι13/2.Παντως δεν νομιζω οτι αυτο ειναι προβλημα για το σκι γιατι ειναι τετοιες οι εγκαταστασεις (συγχρονες -αποδοτικες) που ο κοσμος οταν ανεβει επανω χανεται στα 200+ χιλιομ των πιστων που διαθετει.Απο ζυριχη μπορεις να φτασεις με τραινο μεχρι το LANDECK και μετα με το λεωφορειο μεχρι το ischgl (40 min)
              Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Γιάννη. Ετσι όπως το βλέπω ο δρόμος θα με βγάλει προς τα κει κατά το τέλος τις σεζόν (τελος μαρτίου κάτ τέτοιο), ελπίζω να έχουμε καλό χιόνη μέχρι αργά.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από diver Εμφάνιση μηνυμάτων
                Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Γιάννη. Ετσι όπως το βλέπω ο δρόμος θα με βγάλει προς τα κει κατά το τέλος τις σεζόν (τελος μαρτίου κάτ τέτοιο), ελπίζω να έχουμε καλό χιόνη μέχρι αργά.

aπο χιονι δεν θα εχεις προβλημα...οταν φτασουν οι μερες σφυρα μου να κανουμε και μαζι σκι ...θα ειμαι εκει μεχρι τελος μαρτη

Σχολιασμός

• Τα χριστουγεννα εχω προγραματισει να ανεβω στο ischgl....καθε χρονο τα πραγματα γινονται και ποιο δυσκολα(οικονομικα)Παρ ολα αυτα αν καποιοι την "παλευουν"ακομη και θελουν να κανουν την χιονοβδομαδα τους θα ειμαι εκει και οποιος θελει ειμαι προθυμος να βοηθισω σε οτι μπορω και ξερω .Επισης εχω 2 εβδομαδες μεσα στην σεζον (για οποιον ενδιαφερεται)να κανει ποιοτικο και φθηνο(σχετικα οπως γιναμε)σκι.στειλτε μου πμ

Σχολιασμός

• οταν λεσ ποιοτικο εννοεις το πριν η το μετα???
                    ορεινα μαντρια αρκαδιας

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από kostasbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
                      οταν λεσ ποιοτικο εννοεις το πριν η το μετα???
                      Για το πριν Κωστα σιγουρα ποιοτικο......για το apre-ski ερχετε σιγα-σιγα η "πτωση"......εκτος και αν ερθεις κατα εδω και με τραβηξεις σε μονοπατια κολασμενα!

Σχολιασμός

• Πρωτη ημερα για την σεζον φετος στο See ....οι πιστες ολες σχεδον σε λειτουργια ....το υπολοιπο βουνο ειναι για να μαζευεις χορτα...περιμενουμε πριν την πρωτοχρονια να ριξει....παντως οι Αλπεις στεναζουν

Σχολιασμός

• Αρχισε να ριχνει και εδω!!...ελπιζω να το χωσει δυνατα και να τελειωσουν οι εικονες με λωριδες χιονιου μεσα στην πρασιναδα!!

Σχολιασμός

• WP_20160109_002.jpg Μια εβδομαδα με υπεροχο σκι σε ενα απο τα καλλιτερα χιονοδρομικα των Αλπεων.Παρα την ελλειψη χιονοπτωσης τις πρωτες μερες(μετα μας εχωσε) οι πιστες σε αριστη κατασταση για ασφαλη χιονοδρομια.Εχουν πληρη επιγνωση οτι η χιονοδρομια ειναι η "βαρια βιομηχανια" τους τον χειμωνα και κανουν τα παντα για να ευχαριστηθουν οι πελατες!
                            Αν σε αυτο προσθεσω και την παρουσια -βοηθεια του gianis50 το αποτελεσμα ειναι ανεση-ποιοτητα -φθηνο κοστος και γενικα μια υπεροχη χιονοβδομαδα.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από frodo512 Εμφάνιση μηνυμάτων
                              [ATTACH=CONFIG]12561[/ATTACH] Μια εβδομαδα με υπεροχο σκι σε ενα απο τα καλλιτερα χιονοδρομικα των Αλπεων.Παρα την ελλειψη χιονοπτωσης τις πρωτες μερες(μετα μας εχωσε) οι πιστες σε αριστη κατασταση για ασφαλη χιονοδρομια.Εχουν πληρη επιγνωση οτι η χιονοδρομια ειναι η "βαρια βιομηχανια" τους τον χειμωνα και κανουν τα παντα για να ευχαριστηθουν οι πελατες!
                              Αν σε αυτο προσθεσω και την παρουσια -βοηθεια του gianis50 το αποτελεσμα ειναι ανεση-ποιοτητα -φθηνο κοστος και γενικα μια υπεροχη χιονοβδομαδα.
                              αν δεν σε πηγε λουνα παρκ ο Γιαννης δεν ειδες τιποτα
                              :d
                              εκει βγαινουν κατι αρκουδες και δε σε αφηνουν να πας να κοιμηθεις ......
                              ορεινα μαντρια αρκαδιας

Σχολιασμός

• Είχα διαβάσει όλο το topic απ' την αρχή κι δεν πίστευα και πολύ αυτά που έγραφαν κατά καιρούς όσοι πηγαίναν την χιονοβδομάδα τους στο Ischgl.Τα έβρισκα μάλλον λίγο υπερβολικά. Ίσως επειδή είχα πάει το 2007 και είχα μείνει απλά με μια θετική εικόνα.

Αυτό όμως το φετινό δεν έχει ξαναγίνει. Κατάφερα με τη βοήθεια-καθοδήγηση του Γιάννη να κάνω το πιο παραγωγικό σκι της ζωής μου. Ο τύπος δεν παίζεται. Όσοι έχουν πάει καταλαβαίνουν και όσοι θα πάνε θα καταλάβουν.

7 μέρες διαμονής να συνοδεύονται από 7 μέρες σκι που ακούστηκε ???? Σε ό,τι μου πρότεινε τον άκουσα και βγήκα κερδισμένος. "Το καλύτερο σκι γίνεται στα μικρά χιονοδρομικά" μου είπε και είχε απόλυτο δίκιο.

Γιάννη εδώ ισχύει το "ο παλιός είναι αλλιώς". Δεν είναι τυχαίο ότι το Γιάννη τον ξέρουν ακόμα και οι πέτρες

Για το σπίτι στο Tobadill τι να πω.Μόνο στο σπίτι μου θα ένιωθα τόσο άνετα. Ηπια ξανά γάλα μετά από πολλά χρόνια από τις αγελάδες της κας Μαρίας.

Για το τέλος αφήνω το καλύτερο που λέγεται apres-ski. Εκεί ο "οικοδεσπότης"μας αποδεικνύεται πρωταθλητής Στο σκι μπορεί να τον κούρασα για να με ακολουθήσει αλλά στα μπαράκια με γονάτισε κυριολεκτικά

Γιάννη τα σέβη μου

ΥΓ.Εχω γυρίσει 10 μερες και ακόμα τραγουδάω τα γερμανικά apres-ski τραγούδια... στη δουλεία με κοιτάνε περίεργα
                                Last edited by kostislamprou; 16-02-16, 13:36.

Σχολιασμός

Working...
                                X