Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ISCHGL

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα γιατι ρε παιδια απο Αθηνα ξεσκιζεστε να πατε στο Μπανσκο και δεν πατε στο Ischgl!
    Μου φαινετε εντελος αδιανοητο!
    Τωρα χτυπησα αεροπορικα για Μοναχο απο Αθηνα στις ημερομηνιες που ειπε ο Γιαννης και τα εισητηρια βγαινουν 115 ευρω,βαλτε και αλλα 290 που λεει ο Γιανης + 225 καρτες για 5 μερες δηλ. 630 ευρω ,αντε να τρως και αλλα 50-55 ημερισιως και βγηκε η ταξιδαρα ενα χιλιαρικο!
    Στο Μπανσκο δηλ. ποσα θα φατε?
    1500 χλμ για μπανσκο ειναι 250 ευρω βενζινες και αλλα 50-60 ευρω διοδια δηλ. εστω και τρεις να'στε θα λιωσετε στην κουραση θα φατε ενα 10ωρο να πατε και αλλο ενα να γυρισετε και θα δωσετε οσα θα δινατε ο καθενας για να πατε Μοναχο κυριλε και ξεκουραστα σε 2 ωριτσες!
    30 ευρω η καρτα για 45 χλμ πιστες του μπανκο ειναι κλεψια σε σχεση με τα 45 ευρω που θα δωσεις για 240 χλμ του Ischgl,και στο κατω-κατω για 5 μερες σκι στο Ischgl θα δωσεις 75 ευρω παραπανω αλλα αυτο που παιρνεις δεν συγκρινετε!!!!!!!!
    Δεν ξερω τα δωματια σου Γιαννη αλλα απ'οτι βλεπω βγαινει περιπου 60 ευρω την βραδυα,στο μπανσκο για να μεινεις σε ενα μεσαιο δικλινο θελει τουλαχιστον 50 ευρω το δικλινο και σε οσα εχω παει το πρωινο ειναι για γελια,δηλ. στο Ischgl βγαινει για 6 βραδυα 140 ευρω παραπανω αλλα μεσα σ'αυτα εχεις και τις μετακινησεις απο και προς μοναχο(πολυ συμαντικο)και καθημερινα για σκι στα 4 χιονοδ. της περιοχης !!!!!
    Το φαγητο ειναι για τα μπαζα Βουλγαρια,απο φαγητο αν θες να την βγαλεις και οικονομικα στο Ischgl χτυπας σουπερ μαρκετ και τελειωνεις,ουτος η αλλος εγω πια δεν μπορω να φαω στο μπανσκο ουτε πιτζα στο βικτορια, την σιχαθικα(το μπεικον και το ζαμπον τους ουτε σκυλος το τρωει)και πηγαινω ψωνιζω στο bali που σε σχεση με Σοφια ειναι φαρμακειο!
    Δηλ, στην τελικη το Ischgl θα βγει σε σχεση με Μπανσκο 200-250 (αντε βαζω 250 και λεμε π.χ οτι πηγες με chiquechento που δεν καει τοσο και θα μεινεις σε κανα με κοινοχρηστο μπανιο στο μπανσκο)ευρω παραπανω για μια εβδομαδα!
    Ischgl = 4 ωριτσες ξεκουραστα + 240 χλμ πιστες και ΑΦΡΟΥΜΠΑ!!!!!!!!!
    ΜΠΑΝΣΚΟ=20 ΩΡΕΣ οδηγηση (και τους βουλγαρους να καραδοκουν να σε γραψουν)ταλαιπορια+φθορα αυτοκινητου +επικυνδινοτητα+επιστροφη ψοφιος, για 45 χλμ πιστες πηχτρα και ολο αυτα για να 200 ευρω διαφορα!
    Συγνωμη αλλα δεν σας καταλαβαινω!
    Γιαννη μολις βρω φθηνο αεροπορικο απο Σαλονικα (λιγο δυσκολο γιατι απο Θεσ/νικι τα αεροπορικα ειναι διπλασια και βαλε!)σου'ρχομαι
    Last edited by valsam; 13-02-12, 19:55.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από valsam Εμφάνιση μηνυμάτων
      Δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα γιατι ρε παιδια απο Αθηνα ξεσκιζεστε να πατε στο Μπανσκο και δεν πατε στο Ischgl!

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω κατα 1000000%
      7 διανυκτερευσεις-8 Ημερες περιοδο χριστουγεννων στο Ischgl μου βγηκε 850 ευρω το ατομο με 4 μερες σκι πας και αυτοκινητο νοικιασμενο απο μοναχο.και αεροπορικα 170 ευρω το ατομο πανε ελα απο θεσσαλονικη...
      Η προσφορα του Γιαννη συμφερει παρα πολυ..
      Εγω λεφτα στους Βρωμο Βουλγαρους-Σκοπιανους δεν δινω...
      live to ride another day.....

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από gianis50 Εμφάνιση μηνυμάτων
        004306644909650 to thl οτι θελετε στειλτε μηνυμα να βρεθουμε και να βοηθισω αν μπορω.....καλως να ρθετε!

Το τηλεφωνο σημειώθηκε...!!!
        ‘Just ski down there and jump off something, for cryin' out loud!’

Σχολιασμός

• Απο τα 4 χιονοδρομικά παίδες ύπαρχει κάποιο που λέει να κινηθούμε περισσότερο? πχ. λιγοτερο κοσμο, εύκολες ή δύσκολες πίστες κλπ? Μια περασία απο όλα θα γίνει σίγουρα Επίσης 2 ερωτήματα α)υπάρχει πίστα με πόρτες και χρονόμετρο για το κοινό όπως στο see και β)σύνορα με ελβετία απο που περνάς για τις αντίστοιχες φωτο!!?
          ‘Just ski down there and jump off something, for cryin' out loud!’

Σχολιασμός

Δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα γιατι ρε παιδια απο Αθηνα ξεσκιζεστε να πατε στο Μπανσκο και δεν πατε στο Ischgl!
            Τωρα χτυπησα αεροπορικα για Μοναχο απο Αθηνα στις ημερομηνιες που ειπε ο Γιαννης και τα εισητηρια βγαινουν 115 ευρω,βαλτε και αλλα 290 που λεει ο Γιανης + 225 καρτες για 5 μερες δηλ. 630 ευρω ,αντε να τρως και αλλα 50-55 ημερισιως και βγηκε η ταξιδαρα ενα χιλιαρικο!
            Συμφωνώ απολύτως! Πήγα πέρσι και θα πάω και φέτος αυστρία και το κόστος είναι 1200 ευρώ (για 9 ημέρες και με ακριβά αεροπορικά). Επίσης η πολυήμερη κάρτα δεν κάνει 45ευρώ την ημέρα αλλά κάτω από 40.
            Last edited by geotair; 13-02-12, 23:29.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από geotair Εμφάνιση μηνυμάτων
              Συμφωνώ απολύτως! Πήγα πέρσι και θα πάω και φέτος αυστρία και το κόστος είναι 1200 ευρώ (για 9 ημέρες και με ακριβά αεροπορικά). Επίσης η πολυήμερη κάρτα δεν κάνει 45ευρώ την ημέρα αλλά κάτω από 40.
              2 συμφωνειτε μαζι μου και και οι 2 ειστε Θεσσαλονικεις,ενα απλο ερωτημα για εμας τους Σαλονικιους.
              Λεω τωρα εγω εαν ηταν πιο μακρια για μας το Μπανσκο και ηταν να κανουμε 1500 χλμ με αυτοκινητο για να παμε στο Μπανσκο η απ'την αλλη να περναμε το αεροπλανακι μας απο το μακεδονια και σε 4 ωριτσες μαξ να ημασταν στην Αυστρια μετα ιδια λεφτα(να ισχυαν τα πολυ φθηνοτερα αεροπορικα οπως εχουν απο ΑΘΗΝΑ) για να φτασουμε στον προορισμο μας θα πηγαινε κανεις λογικος στο ΜΠΑΝΣΚΟ?

Σχολιασμός

Στο Μπανσκο δηλ. ποσα θα φατε?
                1500 χλμ για μπανσκο ειναι 250 ευρω βενζινες και αλλα 50-60 ευρω διοδια δηλ. εστω και τρεις να'στε θα λιωσετε στην κουραση θα φατε ενα 10ωρο να πατε και αλλο ενα να γυρισετε και θα δωσετε οσα θα δινατε ο καθενας για να πατε Μοναχο κυριλε και ξεκουραστα σε 2 ωριτσες!
                30 ευρω η καρτα για 45 χλμ πιστες του μπανκο ειναι κλεψια σε σχεση με τα 45 ευρω που θα δωσεις για 240 χλμ του Ischgl,και στο κατω-κατω για 5 μερες σκι στο Ischgl θα δωσεις 75 ευρω παραπανω αλλα αυτο που παιρνεις δεν συγκρινετε!!!!!!!!
                Δεν ξερω τα δωματια σου Γιαννη αλλα απ'οτι βλεπω βγαινει περιπου 60 ευρω την βραδυα,στο μπανσκο για να μεινεις σε ενα μεσαιο δικλινο θελει τουλαχιστον 50 ευρω το δικλινο και σε οσα εχω παει το πρωινο ειναι για γελια,δηλ. στο Ischgl βγαινει για 6 βραδυα 140 ευρω παραπανω αλλα μεσα σ'αυτα εχεις και τις μετακινησεις απο και προς μοναχο(πολυ συμαντικο)και καθημερινα για σκι στα 4 χιονοδ. της περιοχης !!!!!
                Το φαγητο ειναι για τα μπαζα Βουλγαρια,απο φαγητο αν θες να την βγαλεις και οικονομικα στο Ischgl χτυπας σουπερ μαρκετ και τελειωνεις,ουτος η αλλος εγω πια δεν μπορω να φαω στο μπανσκο ουτε πιτζα στο βικτορια, την σιχαθικα(το μπεικον και το ζαμπον τους ουτε σκυλος το τρωει)και πηγαινω ψωνιζω στο bali που σε σχεση με Σοφια ειναι φαρμακειο!
                Δηλ, στην τελικη το Ischgl θα βγει σε σχεση με Μπανσκο 200-250 (αντε βαζω 250 και λεμε π.χ οτι πηγες με chiquechento που δεν καει τοσο και θα μεινεις σε κανα με κοινοχρηστο μπανιο στο μπανσκο)ευρω παραπανω για μια εβδομαδα!
                Ischgl = 4 ωριτσες ξεκουραστα + 240 χλμ πιστες και ΑΦΡΟΥΜΠΑ!!!!!!!!!
                ΜΠΑΝΣΚΟ=20 ΩΡΕΣ οδηγηση (και τους βουλγαρους να καραδοκουν να σε γραψουν)ταλαιπορια+φθορα αυτοκινητου +επικυνδινοτητα+επιστροφη ψοφιος, για 45 χλμ πιστες πηχτρα και ολο αυτα για να 200 ευρω διαφορα!
                Συγνωμη αλλα δεν σας καταλαβαινω!
                Γιαννη μολις βρω φθηνο αεροπορικο απο Σαλονικα (λιγο δυσκολο γιατι απο Θεσ/νικι τα αεροπορικα ειναι διπλασια και βαλε!)σου'ρχομαι

Φιλε valsam χαιρομαι γιατι αυτα που λες ειναι αυτα που εγω δεν μπορω να γραψω για λογους δεοντολογιας,γιατι ειναι σαν να ευλογαω τα γενια μου.Μ ου δινεις την ευκαιρια ομως να γραψω για μια ακομα φορα οτι εγω δεν ειμαι επαγγελματιας (απο του χρονου θα γινω ομως με τα χαλια που καταντησαμε)και αυτοι οι φιλοι που με εμπιστευονται και ερχονται σε μενα θα μπορουσαν να γραψουν και το πως περασαν και τι επιπεδου σκι εκαναν και ποσο τους κοστισε.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από ianosianos Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Απο τα 4 χιονοδρομικά παίδες ύπαρχει κάποιο που λέει να κινηθούμε περισσότερο? πχ. λιγοτερο κοσμο, εύκολες ή δύσκολες πίστες κλπ? Μια περασία απο όλα θα γίνει σίγουρα Επίσης 2 ερωτήματα α)υπάρχει πίστα με πόρτες και χρονόμετρο για το κοινό όπως στο see και β)σύνορα με ελβετία απο που περνάς για τις αντίστοιχες φωτο!!?
                  Πιστες υπαρχουν για ολα τα επιπεδα των σκιερ και σε ολα τα χιονοδρομικα.χρονομετρο εχει το ischgl το kapll το galtur (αλλα με πορτες αλλα μονο για ταχυτητα.)Ελβετια περνας με την 80 και 81 πιστα (καλο ειναι να εχεις μελετησει τον χαρτη πρωτα)...προτιμησε την 80.δεν προκειται να καταλαβεις οτι περασες σε αλλο κρατος γιατι αυτες τις παπαριες τις γραφουν στα α-------- τους.

Σχολιασμός

• Σχετικά με Ισγκλ

Σχετικά με το Ισγκλ και τα διαφορα ποστ για την τιμή που εν τέλει βγαίνει:
                    Γύρισα το Σάββατο από δεύτερη συνεχή φορά στο Ισγκλ και με τον Γιάννης50 οδηγό μου.
                    Και θα ξαναπάω.
                    Αυτό το οποίο το κάνει να ξεχωρίζει είναι η φοβερή οργάνωση των Αυστριακών και το ότι το χιονοδρομικό του Ισγκλ μπορείς να το κάνεις κυκλικά, χωρίς να χρειάζεται να περάσεις δεύτερη φορά από το ίδιο λιφτ. Αυτό είναι τεράστιο προσόν το οποίο σε συνδυασμό με τα 238 χλμ πίστες το βάζουν στην κορυφή των χιονοδρομικών στην Αυστρία. Φαντάζομαι ότι το Παραντί-σκι και το 3 βαλέες και το Πορτες ντυ Σολείγ θα είναι κάπως έτσι διότι τα έχω επισκεφτεί ηλεκτονικώς. Αλλά στην Αυστρία το Ισγκλ έχει μεγάλο πλεονέκτημα, σαφώς ανώτερο του Στ.’ντον-Λέχ-Τσούρς που είναι κατά τι μεγαλύτερο αλλά δεν συνδέεται, ή του Σόλντεν που είναι και αυτό κυκλικό αλλά πιο μικρό. Αυτά τα γνωρίζω και για αυτά μιλώ. Το δε Ιννσμπρουκ με τα ατελείωτα λίφτ είναι 9 χιονοδρονικά ξεχωριστά. Το Ισγκλ είναι ένα.
                    Ποιότητα υπηρεσιών, χιονιού, ενοικίαση, ποικιλία, τιμές, αλλά και διασκέδαση αυτά είναι δεδομένα. ΑΠΤΑΙΣΤΑ, ΑΠΑΙΧΤΑ, όπως θέλεις πές το.
                    Τα έξοδα, είναι άλλο κεφάλαιο.
                    Γενικά μιλώντας είναι πιο φθηνά από Παρνασσό και Καλάβρυτα.
                    Μπορεί να βγεί με σωστό προγραμματισμό πολύ πολύ οικονομικά.
                    Από το ελάχιστο μινιμουμ μπορεί να φθάσει κανείς όσο ψηλά θέλει, ασφαλώς.
                    Ο μπούσουλας πάντως για το 2012 είναι ο εξής για εμένα:
                    Εισητήρια 105 ευρώ κλεισμένα ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.
                    Γιάννης50 290 ευρώ (παν-έλα Αεροδρόμιο-σπίτι-πίστες-αεροδρόμιο), 6 βράδυα σε δίκλινο, πρωινό πλήρες.
                    Πίστες 242 ευρώ.
                    Φαί στο σπίτι 100 ευρώ για 6 ημέρες για 5 άτομα (20 το άτομο). ίσον 657.
                    Αυτό είναι το ελάχιστο. Ποιός ξοδεύσει το ελάχιστο; ΚΑΝΕΝΑΣ, εννοείται. Και κακάο θα πιείς, και καφέ θα πιείς, και έξω θα φάς (πιο φθηνά και πιο ποιοτικά από την ελλάδα, και σουβενίρ θα αγοράσεις. ΑΛΛΑ, η βάση είναι αυτά τα 657 ευρώ.
                    6 ημέρες απίθανου ποιότητος, σκι/ξε-σκι/απρέ-σκι, εμείς μια ημέρα την χάσαμε λόγω χιονοθύελλας, με πίστες ΟΛΩΝ των βαθμίδων μέχρι 70 % κλίση, με νυχτερινό, με τα πάντα να λειτουργούν, χωρίς ουρές, σε ζεστό και καθαρό σαλέ και με οδηγό που γνωρίζει την περιοχή σαν την τσέπη του και τιμές υπηρεσιών και προιόντων λογικές και ανθρώπινες.
                    Όσο για τον Γιάννης50, μόνο ευχαριστώ θα πούμε ακόμη μια φορά όλοι μαζί, και ραντεβού με το καλό του χρόνου.
                    Τελειώνοντας θα αναφέρω ότι μολονότι είχα κλείσει τα εισητήρια 9/2011 σε προνομιακή τιμή, η κρίση μου δημιούργησε ερωτηματικά. Αλλά η ξεκούραη που βιώνεις και η χαρά που σου μεταδίδει η Γιάννης50 με τον Μενέλαο να μην ξεχνάμε τον Μενέλαο και το πλήρες άδειασμα του μυαλού σε επιστρέφουν άλλον άνθρωπο. Το τι θα ξοδέψει ο καθένας είναι θέμα καθενός.

Σχολιασμός

• Φιλε slalomeister του χρονου να κανονισουμε να παμε μαζι,αν δεν εχεις προβλημα,απλα στο λεω γιατι οι δικοι μου οι σκιερ δεν θελουν να χαλασουν πανω απο 500 ευρω με αποτελεσμα καθε χρονο να πηγαινω Bansko-Borovets κ πισω κ ξανα τα ιδια κ τα ιδια..

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από toreto79 Εμφάνιση μηνυμάτων
                        Φιλε slalomeister του χρονου να κανονισουμε να παμε μαζι,αν δεν εχεις προβλημα,απλα στο λεω γιατι οι δικοι μου οι σκιερ δεν θελουν να χαλασουν πανω απο 500 ευρω με αποτελεσμα καθε χρονο να πηγαινω Bansko-Borovets κ πισω κ ξανα τα ιδια κ τα ιδια..
                        Να έρθεις και να παραέρθεις toreto79.
                        Όλοι οι καλοί χωράνε στην παρέα μας.
                        Δες και facebook: skiers&boarders εφόσον ενδιαφέρεσαι για Ισγκλ.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από slalomeister Εμφάνιση μηνυμάτων
                          Να έρθεις και να παραέρθεις toreto79.
                          Όλοι οι καλοί χωράνε στην παρέα μας.
                          Δες και facebook: skiers&boarders εφόσον ενδιαφέρεσαι για Ισγκλ.

Υπαρχει ακυρωση για 24/3 με 31/3...αν ενδιαφερετε κανεις με παρεα μεχρι 6...εδω ειμαι..

Σχολιασμός

• Για εμάς τους Αθηναίους, λύσεις τύπου Ischgl είναι ξεκάθαρα εκτός συναγωνισμού καλύτερες από οτιδήποτε άλλο. Απέραντο χιονοδρομικό, για όλα τα γούστα, με το Γιάννη να ξέρει το βουνό απ' άκρη σε άκρη, και με το ατελείωτο κέφι του να ανεβάζει την παρέα. Για τις υποδομές των Αυστριακών δεν υπάρχουν λόγια, οι άνθρωποι είναι πάρα πολύ μπροστά!!! Κρίμα που φέτος δεν κατάφερα να μαζέψω 6μελή παρέα να τον ξαναβρώ. Αλλά έχουμε χρόνια μπροστά μας, σωστά Γιάννη? Και από κρίση δε μασάμε, 2 ευρώ κάθε μέρα στον κουμπαρά και τα μαζέψαμε τα λεφτά για του χρόνου!. Το μόνο μείον το πρωινό δρομολόγιο χωριό - χιονοδρομικό, αλλά όταν η παρέα είναι καλή κι αυτό περνά ευχάριστα...
                            Κι από Απρίλη καλοκαίρι!!! Την υγειά μας νάχουμε!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από nlambrop Εμφάνιση μηνυμάτων
                              Για εμάς τους Αθηναίους, λύσεις τύπου ischgl είναι ξεκάθαρα εκτός συναγωνισμού καλύτερες από οτιδήποτε άλλο. Απέραντο χιονοδρομικό, για όλα τα γούστα, με το Γιάννη να ξέρει το βουνό απ' άκρη σε άκρη, και με το ατελείωτο κέφι του να ανεβάζει την παρέα. Για τις υποδομές των Αυστριακών δεν υπάρχουν λόγια, οι άνθρωποι είναι πάρα πολύ μπροστά!!! Κρίμα που φέτος δεν κατάφερα να μαζέψω 6μελή παρέα να τον ξαναβρώ. Αλλά έχουμε χρόνια μπροστά μας, σωστά Γιάννη? Και από κρίση δε μασάμε, 2 ευρώ κάθε μέρα στον κουμπαρά και τα μαζέψαμε τα λεφτά για του χρόνου!. Το μόνο μείον το πρωινό δρομολόγιο χωριό - χιονοδρομικό, αλλά όταν η παρέα είναι καλή κι αυτό περνά ευχάριστα...

Γεια σου ρε Νικο!!! δωσε και μια νοτα αισιοδοξιας γιατι ειναι απαραιτητη σε ολους μας....οσο με τιματε με την παρουσια σας θα υπαρχω και εγω εδω οπως με ξερετε προσπαθωντας για να περνατε καλα και εσεις και εγω .Σε διαφορετικη εξελιξη στειλε μου μια κασσετα με τραγουδια του Καζαντζιδη(στον σταθμο του Μοναχου με αφησε αχου η μαυρη μοιρα μου μοιρα κακομοιρα μου ) (και το αλλο ......ειμαι το νουμερο 8 με ξερουν ολοι με αυτο )γιατι δεν μας βλεπω καλα δλδ τον π@@@ο κλεγανε!!! :d

Σχολιασμός

• Ατιμη κοινωνία....να μπορουσα να παρω αδεια ρε γμτ...α ρε Γιαννη τι μου κανεις ρε....Ατιμεεεεεεεεεεεε

Υ.Γ. Του χρόνου δεν την γλιτωνεις...(καλα να μαστε)

Σχολιασμός

Working...
                                X