Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

σταθμος-καμερα????

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Tants, όλοι είμαστε εδώ γιατί αγαπάμε το βουνό μας. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν θα επιθυμούμε και θα ζητάμε το καλύτερο. Όλοι ξέρουμε τον τρόπο που διοικείται το χιονοδρομικό και γι'αυτό είναι εύκολο να καταλάβει κανείς γιατί επικρατεί αυτή η δημοσιοϋπαλληλική λογική ακόμη και στα απλότερα πράγματα.
    Εγώ προσωπικά (όταν έκλεισε πέρυσι, νωρίς, το Φαλακρό) μπήκα πολλές φορές στο Bansko για να δω στις 4 κάμερες του τις συνθήκες εκεί και βλέποντας ότι υπήρχε χιόνι και καλός καιρός... πήγα, τόσο απλά! Δυστυχώς μένουμε πίσω σε κάποια πράγματα και έτσι εξωθούμε τον κόσμο σε άλλα χιονοδρομικά. Αν είχαμε ένα άμεσα ενημερωμένο site και webcams πολλοί θα συνδύαζαν μια εκδρομή στο Φαλακρό με την Ονειρούπολη!
    Your Revolution Is A Joke

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από graham
      Tants, όλοι είμαστε εδώ γιατί αγαπάμε το βουνό μας. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν θα επιθυμούμε και θα ζητάμε το καλύτερο. Όλοι ξέρουμε τον τρόπο που διοικείται το χιονοδρομικό και γι'αυτό είναι εύκολο να καταλάβει κανείς γιατί επικρατεί αυτή η δημοσιοϋπαλληλική λογική ακόμη και στα απλότερα πράγματα.
      Εγώ προσωπικά (όταν έκλεισε πέρυσι, νωρίς, το Φαλακρό) μπήκα πολλές φορές στο Bansko για να δω στις 4 κάμερες του τις συνθήκες εκεί και βλέποντας ότι υπήρχε χιόνι και καλός καιρός... πήγα, τόσο απλά! Δυστυχώς μένουμε πίσω σε κάποια πράγματα και έτσι εξωθούμε τον κόσμο σε άλλα χιονοδρομικά. Αν είχαμε ένα άμεσα ενημερωμένο site και webcams πολλοί θα συνδύαζαν μια εκδρομή στο Φαλακρό με την Ονειρούπολη!

ετσι ειναι γιατι να ρισκαρο να παω φαλακρο που δεν ξερω ποσο χιονι εχει τι συνθηκες εχει θα κανω μιση ωρα παραπανω και θα παω bansko με πολυ περισσοτερες πιστες και βλεπω ανα πασα στιγμη το τι γινετε πανω!

το λεω εγω που ειμαι ενας που μου αρεσει παρα πολυ το φαλακρο....

αλλα δυστυχως κακη διαχειριση συνεχιζεται.....[i]Edited by: $konstantinos$ "

Σχολιασμός

φίλε Tants μάλλον δεν με κατάλαβες. ούτως ή άλλως μάλλον εσύ υπερβάλλεις.

το ξαναλέω. είμαστε παρέα 10 ατόμων από Καβάλα και τα τελευταία 2 χρόνια ανεβαίνω Φαλακρό ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!! όλοι πάνε Μπάνσκο. όποιος θέλει το πιστεύει.

10 ευρώ λίφτ δεν έχω πληρώσει ΠΟΤΕ. 15 ή 17 βέβαια. τώρα αν θέλει κάποιος μόνο παππού για ποιο λόγο δίνει τόσα για 4θέσια ενώ δεν την θέλει;

για την ομίχλη που έλεγα εννοώ να μου λένε τηλεφωνικά ότι άνοιξε το πρωί και να ανεβαίνω και να μαθαίνω έπειτα από γνωστό ότι λέγανε ψέματα.

όλα όσα είπα είναι ΒΙΩΜΑΤΑ και όχι εικασίες.

τέλος πάντων κατανοώ ότι το βουνό είναι σούπερ αλλά και καταραμένο" (π.χ. στα τελευταία μέτρα που φτάνεις τα ανεμοσούρια κλείνουν τον δρόμο σε dt. εδώ δεν μπορείς να κάνεις τίποτε).

πάντως ναι. το κύριο παράπονο που έχω είναι από τους υπεύθυνους.

(εξαιρείται ένας που διατηρεί σχολή ενοικίασης αλλά διαφήμηση δεν υπάρχει λόγος να κάνω)

πάντα φιλικά"

Σχολιασμός

άσε καλύτερα να μην το αναλύσουμε και περισσότερο.

γιατί ναι η ομίχλη δεν προβλέπεται και τα ανεμοσούρια, αλλά όταν προτείνανε πριν από καιρό στους υπεύθυνους να κάνουν τεράστιο λιφτ από χαμηλά χωριά και να μην ανεβαίνουμε με αυτοκίνητο, αυτοί λόγω 30% περισσότερου κόστους το απέρριψαν...

άστα ρε Tants είναι πολλά. εγώ πάλι εκεί θα είμαι φέτος αλλά...

Σχολιασμός

Ακριβώς δεν θα το αναλύσουμε περισσότερο γιατί ο καθένας έχει τη γνώμη του και τα παράπονα του. Απλά να μην δυσφημίζουμε το βουνό και το Χ.Κ με αποτέλεσμα να μην ανεβένει ο κόσμος.
            You can go fast, I can go anywhere

Σχολιασμός

μεχρι και ο λα'ι'λιας εβαλε καμερα και το φαλακρο υπνος βαθυς!ουτε καν ενημερωση για το χιονι που εχει...εστω και αν δεν εχει και πολυ....!

Σχολιασμός

Καλησπερα στην παρεα και στους λατρεις του χιονοδρομικου κεντρου Φαλακρου.Ηθελα να σας ενημερωσω πως μετα απο επαφες μου με το Ε.Α.Α. εξασφαλισα τη χορηγηση ενος μετεωρολογικου σταθμου τυπου Davis με σκοπο την εγκατασταση του στο Φαλακρο.Ακουστε ομως το προβλημα που αντιμετωπισα σημερα και οποιος μπορει και θελει πραγματικα να βοηθησει θα τον παρακαλουσα να το κανει.Ηρθα σε τηλεφωνικη επαφη με τον προεδρο του Ορειβατικου Συλλογου Δραμας και του ανεφερα το γεγονος.Του ειπα πως για να γινει κατι τετοιο απαραιτητη προυποθεση ειναι η υπαρξη ενος Η/Υ και συνδεση με το διαδικτυο.Μου ανεφερε πως ο Συλλογος εχει τηλεφωνο στο χιονοδρομικο και τον ρωτησα αν ειναι διατεθιμενοι σαν Συλλογος να καλυπτουν τα εξοδα για την συνδεση.Η απαντηση ηταν ενα μεγαλο ΟΧΙ γιατι σαν συλλογος μου ανεφερε πως δεν θα εχει καποιο οφελος απο αυτο!!!!!!!!!Απλα μπορουν ειπε να δωσουν καποιο χωρο για να μπει ο Η/Υ μεσα στο καταφυγιο και ο σταθμος καπου εξω.Οταν του ειπα πως με αυτο που λεει ειναι σαν να μην ενδιαφερεται καθολου για το χιονοδρομικο της Δραμας μου απαντησε πως δεν εχω κανενα δικαιωμα να κανω κριτικη στο συλλογο μιας και δεν ειμαι μελος!!!!

Να πω ενα μεγαλο ΕΥΓΕ στα μελη του Ορειβατικου Συλλογου Δραμας που επελεξαν τον συγκεκριμενο κυριο για προεδρο τους!!!!Φανταζομαι πως ακριβως με τον ιδιο τροπο θα αντιμετωπιζει και τις δικες τους προτασεις.Ελπιζω πως οι υπευθυνοι της Αναπτυξιακης Εταιρειας Φαλακρου θα δουν το θεμα πιο θερμα.

Λυπαμαι για την αδιαφορια ορισμενων ανθρωπων.Τους χαριζεις γαιδαρο και τον κοιταζουν στα δοντια λενε στο χωριο μου!!!!

Οποιος θελει πραγματικα να βοηθησει σε αυτην την προσπαθεια ας απαντησει και αν θελει ας μου στειλει και προσωπικο μηνυμα.

Ευχαριστω για τον χρονο που αφιερωσατε να ασχοληθειτε εστω με την αναγνωση της συγκεκριμενης προτασης.
                Δίκτυο Μετεωρολογικών Σταθμών Δράμας
                http://www.meteodrama.gr/

Σχολιασμός

EΥΓΕστον Πρέοεδρο!Τι να πω.....Αίσχος!

Σχολιασμός

Με ποιο τροπο μπορει καποιος να βοηθησει?
                    ...Skiing is not a hobby.....Its a way of life.....
                    fotini_kostoglou@yahoo.gr
                    Facebook: Fotini Kostoglou

Σχολιασμός

Το κακο φιλε μου ειναι πως ενω ειμαι απο Δραμα δεν μενω εκει αλλα πολλα χλμ μακρια.Οι οποιες επαφες μου με τους τοπικους φορεις γινονται μεσω τηλεφωνου.Δεν υπαρχει καποιος Δραμινος που να μενει εκει ωστε να εχει αμεσες επαφες?Μαλλον μονο εγω εχω δει ζεστα το θεμα, που στην τελικη δεν εχω και κανενα οφελος αλλα το κανω για λογους συνειδησης. Edited by: nero

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από nero
                        Το κακο φιλε μου ειναι πως ενω ειμαι απο Δραμα δεν μενω εκει αλλα πολλα χλμ μακρια.Οι οποιες επαφες μου με τους τοπικους φορεις γινονται μεσω τηλεφωνου.Δεν υπαρχει καποιος Δραμινος που να μενει εκει ωστε να εχει αμεσε επαφες?Μαλλον μονο εγω εχω δει ζεστα το θεμα, που στην τελικη δεν εχω και κανενα οφελος αλλα το κανω για λογους συνειδησης.

Φιλη.....

Το θεμα σου ειναι πολυ λιγες μερες στο φορουμ και σκεψου πως πολυς κοσμος απουσιαζει πια ....οποτε ισως και να αργησεις να παρεις τις απαντησεις σου και ισως να αργησουν να γινουν καποιες ενεργειες...

Δικη μου εκτιμηση παντα
                        ...Skiing is not a hobby.....Its a way of life.....
                        fotini_kostoglou@yahoo.gr
                        Facebook: Fotini Kostoglou

Σχολιασμός

Sorry επομενως φιλη.Απλα νομιζω πως απο δω και περα ειναι καταλληλη εποχη για μια εγκατασταση και οχι το χειμωνα.Τωρα ευνοει ο καιρος και επισης τωρα μου δοθηκε η δυνατοτητα για κατι τετοιο.

Σχολιασμός

ΔΥΣΤΗΧΩΣ φιλε μου καθαρα ελληνικη νοοτροπία αφου δεν το κανουμε εμεις και δεν φαινομαστε να μην γινη ποτε.........ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝΕ ΠΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ...και μετα ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ να ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ για αλλα θέματα .....ΚΑΛΗΝΎΧΤΑ
                            http://www.skafotexniki.gr
                            ΤΣΟΥΛΑΤΕ ΓΕΝΝΑΙΟΙ

Σχολιασμός

ωραιος προεδρος!! τι να πεις!! απλα αισχος... θα ειχε πολυ μεγαλο ενδιαφερον η εγκατασταση ενος σταθμου στο φαλακρο!

Σχολιασμός

Working...
                              X