Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

"Δεν θα μεινει τιποτα στο σκοταδι"...

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• "Δεν θα μεινει τιποτα στο σκοταδι"...

Δεν θα μεινει τιποτα στο σκοταδι"... δηλωνει ο νεος προεδρος του χ/λ σελιου Κ.Γιοβανοπουλος.
    Με πολυ χιουμορ, οραμα και ορεξη για δουλεια φαινεται οτι αντιμετωπιζει τη δυσκολη κατασταση του χ'κ ο κυριος Προεδρος. Αλλα και με αποφασιστικοτητα να διεθκρινιστουν οσα ακουγονται για την οικονομικη κατασταση του χιονοδρομικου, διαβεβαιωνοντας οτι το θεμα θα συζητηθει από τη νεα διοικηση, αφου συγκεντρωθουν τα αναγκαια στοιχεια. Οταν του απευθυνθηκε το ερωτημα αν προτιθεται να προχωρησει σε διαχειριστικο ελεγχο ειπε "Δεν θα μεινει τιποτα στο σκοταδι. ολα θα διευκρινιστουν απολυτως" προσθετοντας οτι αν αυτο δεν ηταν στις προσθεσεις του δεν θα αναλαμβανε αυτη τη θεση. Ξεκαθαρισε παντως οτι αυτο το θεμα δεν ειναι της στιγμης καθως αυτο που προεχει ειναι η λειτουργια του χ/κ."Αυτη τη στιγμη δεν εχουμε την πολυτελεια να κοιταμε προς τα πισω, τη στιγμη που δεν μπορουμε να δουμε το δρομο μπροστα, θα γινει ομως οτι πρεπει να γινει"

Εφημεριδα ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ 5/12/06

ΥΓ. Η νεα διοικηση του χ/κ "προσελαβε" ατομα για να προλαβει τις εργασιες εως οτου να γινουν οι επισημες προσληψεις. Καποιος καλοθελητης καταγγειλε το γεγονος στην Επιθεωρηση Εργασιας. Σημερα οι ελεγχτες εργασιας ηταν χτο χωρο του χ/κ. Τα συμπερασματα δικα σας"
    λυγιστε... αλλα μην σπασετε

Αρχική Δημοσίευση από alexis37
    ΥΓ. Η νεα διοικηση του χ/κ προσελαβε" ατομα για να προλαβει τις εργασιες εως οτου να γινουν οι επισημες προσληψεις. Καποιος καλοθελητης καταγγειλε το γεγονος στην Επιθεωρηση Εργασιας. Σημερα οι ελεγχτες εργασιας ηταν χτο χωρο του χ/κ. Τα συμπερασματα δικα σας
    Δεν ξέρω τι να πω πια με αυτούς τους ανθρώπους. ’σχετα με το γεγονός ότι είναι ματαιόδοξοι, φιλάργυροι, υστερόβουλοι κτλ. Είναι και αγνώμονες μέχρι βλακείας, μια και δεν καταλαβαίνουν πως από το χ/κ βγάζουν ή θα βγάλουν λεφτά!"
    Σέλι forever!

Σχολιασμός

http://www.maknews.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=433&Item id=37

οι καλοθελητες" δε φτανει που πηγαν πισω ολες αυτες τις
      εργασιες που επρεπε να ειναι ετοιμες απο τις αρχες
      Οκτωβρη ... συνεχιζουν να αποδεικνυουν τις κακιστες
      προθεσεις τους οσον αφορα την καλη λειτουργια του ΧΚ,
      το μελλον του οπως και το μελλον αυτου του ερμου τοπου ...

Μαλλον τελικα ετσι τον θελουν αυτον τον τοπο : Ερημο!!!
      Κριμα...

"

Σχολιασμός

Γιατί να μην είναι όλοι κάπως σαν τον κύριο Δρίβα στα καθήκοντά τους και τις πρωτοβουλίες τους...
        Όλες οι μεγάλες αλήθειες ξεκίνησαν ως βλασφημίες...

Σχολιασμός

Μεσα στο forum γαυγιζουμε, ισως με την ελπιδα να μας ακουσουν.
          Να ειστε ομως σιγουροι οτι εξω απο εδω δαγκωνουμε... και μαλιστα αφηνουμε σημαδια
          λυγιστε... αλλα μην σπασετε

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από BOOZER

Ότι διαβάσαμε alexi δεν είναι κάτι νέο, με την έννοια της είδησης, ούτε για τα γεγονότα που παρακολουθούμε εδώ και χρόνια, ούτε για τη νοοτροπία των κατά καιρούς διοικούντων. Σ'ευχαριστούμε που μας μεταφέρεις το απόσπασμα, όμως πόση σημασία έχει το όνομα του προέδρου, όταν μπορώ να υποθέσω πόσο*γλυκό γλυκό είναι το μέλι... ούτε και με απασχολεί αν οι άνθρωποι που πήγαν να εργαστούν εκεί, προσλήφθηκαν ακολουθώντας νομότυπες διαδικασίες, αφού κάθε χρόνο κι όχι μόνο φέτος αυτό δεν το διασφαλίζει κανείς...

Είμαι στο χ/κ από παιδί και ποτέ δεν είδα:

1. ένα υπογεγραμμένο χαρτί άναρτημμένο πουθενά που να με πληροφορεί για την οικονομική κατάσταση του χ/κ μέχρι σήμερα ή ανα σεζόν

2. Ένα πίνακα πληροφοριών για όλους αυτούς τους ανθρώπους που έρχονται για πρώτη φορά

3. Μια διαφημιστική ταμπέλα που να προβάλλει το χ/κ ή ένα spot

4. Έναν υπάλληλο πρόθυμο να με βοηθήσει

5. Μια διαγράμμιση στο parking

6. Έναν αξιοπρεπή κάδο απορριμάτων

7. Ένα μαρκετινίστικο τρικ για να αυξηθεί η προσέλευση του κόσμου και δεν θα κουραστώ να γράφω γιατί 23 χρόνια τώρα χόρτασα... Ούτε βεβαια συμφωνώ με το γεγονός ότι όλοι τα καταδικάζουμε όλα, όμως φταίμε κι εμείς που γαβγίζουμε χωρίς να έχουμε δαγκώσει ποτέ.

Εγώ φέτος θα δαγκώσω και τα δόντια μου θα μείνουν κλειστά, φίλοι*Σελιώτες...

[i] mpravo! ayto xreiazetai
            "

Σχολιασμός

Καλό θα ήταν να μαζευτουμε τουλάχιστον αυτοί που έχουμε και τροχόσπιτα και να ετοιμάσουμε ένα χαρτί με παράπονα, προτάσεις κλπ και να το υπογράψουμε όλοι...

άλλο να μιλάει ένας και άλλο πολλοί...
              HYUNDAI COUPE CLUB
              www.hyundaicoupe.gr

Σχολιασμός

Και πολλοί να μιλάνε αμα δεν θέλουνε να ακούσουν δεν θα το κάνουν...

Αξίζει η προσπάθεια...!

Σχολιασμός

Τι μ@λ@κιες είναι αυτές???

Υποτίθεται πως ο χώρος με τα τροχόσπιτα δημιουργήθεικε για να έχει το χ.κ. ένα χ ποσό στα έσοδά του, και τώρα δεν θέλουν και έσοδα... Μετά όταν θα ζητάμε νέες εγκαταστάσεις γιατί θα παστονώμαστε στις πίστες και τους αναβατήρες θα λένε ότι δεν έχουν χρήματα...και που να τα βρουν αμα όπως στην περίπτωση του BOOZER προσφέρονται και δεν τα παίρνουν ???

Ποτέ δεν θα καταλάβω την τακτική που ακολουθεί αυτό το χ.κ. [i]"

Σχολιασμός

Και εγώ όταν ανέβασα το τροχόσπιτο κανένας δεν ήρθε να παρει τα λεφτά... Αλήθεια πόσο πληρώνετε?

Παντως ο χώος που φιλοξενεί τα τροχόσπιτα πρέπει να οργανωθεί κι άλλο γιατί θεωρώ κοροϊδια να ζητάνε λεφτά και να μην σου δίνουν 2-3 βασικά πράγματα, όπως ρεύμα(και ας πληρώσω παραπάνω) και τουαλέτες μόνο για τους κατόχους τροχοσπίτων...
                    HYUNDAI COUPE CLUB
                    www.hyundaicoupe.gr

Σχολιασμός

Ρε γιατί τα βλέπετε όλα με στραβό μάτι και κατηγορείτε αμέσως ? ? ?

Τι το παράλογο είπε ο άνθρωπος ? ? ? ?

Να βγει το καινούργιο διοικητικό συμβούλιο και μετά ! ! ! !

Είπε τίποτα κακό ? ? ? ? φέτος είναι τζάμπα … δεν τα θέλουμε τα λεφτά σας …

Σταματήστε να τα βλέπετε όλα με καχυποψία και να κατηγορείτε τόσο εύκολα ότι συμβαίνει …
                      ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΚΡΑΞΙΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΛΙΙΙΙ ! ! ! ! ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΜΟΥ ! ! ! !

Σχολιασμός

συμφωνω και επαυξανω ... παιδια χαλαρα .. ειναι αδικο
                        για τη νεα διοικηση να παρει τα πυρα που προοριζονταν για την προηγουμενη ...

Σχολιασμός

de einai to idio pragma re si Boozer ...
                          kai an i nea diikisi thelei na kanei afkisi i miosi stis times ? an exei kati allo sto mialo tis ? giati na mperdefti i katastasi ?
                          telos panton den pistevo pos einai thema gia na griniazoume kai na dispistoume afto ... einai kati pou tha lithei poli efkola kai sintoma ...

Σχολιασμός

den eipa oti soni kai kala tha ginei afksisi ...
                            aplos den tha ithele na mperdeftei me tin nea diikisi ... kai afto den ginete kathe xrono ... fetos etixe ...
                            aplos leo na mi pianomaste apo mia trixa kai tin kanoume trixia giati eides pos adedrasan alloi sto sxolio sou ... ti m@l@kies einai aftes ... tous dinis lefta kai den ta theloun " klp klp ...dimiourgite klima xoris logo ..."

Σχολιασμός

Το θέμα Κώστα δεν είναι αν θα γίνει αύξηση ή μείωση, αλλά το ότι δεν υπάρχει ενημέρωση...

Γιατί άλλο να έχω κάνει προγραμματισμό, να έχω φέρει το τροχόσπιτο από την άλλη άκρη και να ξέρω ότι θα πληρώσω ένα Χ ποσό και άλλο ξαφνικά να μου πουν ότι θα πληρώσω παραπάνω, γιατί το να πληρώσω λιγότερο εννοείται ότι κανέναν δεν θα ενοχλήσει...

Και κάτι ακόμα, κράζουμε τους υπευθύνους γιατί θελούμε το καλύτερο για το συγκεκριμένο Χ.Κ. και όχι γιατί δεν εχουμε να κάνουμε τίποτα άλλο, 19 χρόνια έρχομαι εκεί πάνω και η μόνη αλλαγή είναι από μονό καρεκλάκι σε διπλό, ούτε δρόμους, ούτε το παρκινγκ έκαναν ούτε τίποτα άλλο
                              HYUNDAI COUPE CLUB
                              www.hyundaicoupe.gr

Σχολιασμός

Working...
                              X