Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Εχει κανεις να αναφερει εντυπωσεις απο σημερα?

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

ΦΔΦ
    ΑΕΛ

Σχολιασμός

ΠΑΙΔΕΣ ΑΠΟ ΒΟΛΟ-ΠΗΛΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΙΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΡ
      ΣΤΕ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΟ Π
      Ο ΟΜΟΡΦΟ ΒΟΥΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,
      ΕΥΧΕΣ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΛΩΝΑ ΚΑΙ KYRCHA ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
      ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑΞΙΔΕΥΣΑ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ.
      ΛΕΥΤΕΡΗΣ
      canada dry

Σχολιασμός

ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΑ 40 ΜΕ 50εκ. ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΧΙΟΝΙ ΣΤΟ Χ.Κ....ΝΤΡΟΠΗ ΡΕΕΕΕΕΕ
        ΑΕΛ

Σχολιασμός

ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ..ΓΙΑ ΠΟΙΑ 40 ΚΑΙ 50εκ. ΜΙΛΑΤΕ?? ΕΔΩ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΣ ΜΕΤΟ ΖΟΡΙ ΕΧΕΙ 25
          ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΝΟΟΥΡΙΠΟΡΤ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΝΕΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛ. ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΞΕΤΕ???ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ....
          ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΑΡΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΚΟΣΜΑΚΗ...
          ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ>>>!!!!!
          ΑΕΛ

Σχολιασμός

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΕΛ1964. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

ΑΝΤΕ, ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΑΝ -ΛΕΩ ΕΑΝ- ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΗΟ.

ΔΤ

Σχολιασμός

ΛΕΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΡΟΝΙΑΡΕΣ ΜΕΡΕΣ??
              ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ...ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...
              ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΥΝ??
              <ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΗ ΣΤΗΡΙΖΕΣΑΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ, ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΙΟΝΙ ΕΧΕΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ>
              ΓΙΑΥΤΟ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΩΜΕ ΚΡΑΞΙΜΟ ... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΤΟ ΠΗΛΙΟ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑ...
              ΑΕΛ

Σχολιασμός

Εγω δεν ανεβηκα χθες... Λογικα θα εχει λιωσει μεγαλη ποσοτητα με την ηλιοφανεια και τις θερμοκρασιες που επικρατουν..Δεν επαιρνες κανενα τηλ. στο Χ.Κ. πριν ανεβεις?
                Σταύρος Ντάφης, Φυσικός - Μετεωρολόγος
                Υποψ. Διδάκτωρ Πολυτεχνείου Παρισίων, LMD
                www.meteo.gr
                www.meteovolos.gr

Σχολιασμός

Καλη χρονια και χιονια" πολλα σε ολους.Θέλω να επισημανω κατι για την κυριακη, ο καιρος φανταστικος, η διαθεση ανεβασμενη,η θεα απιστευτη, ο κοσμος αρκετος.......το χιονοδρομικο "νταμαρι". Πάνω που αρχιζες να τσουλας,να carvaρεις και να νιωθεις αυτη την υπεροχη αισθηση, "χρααατσ" ,οι γωνιες γεματες χτυπηματα, ο πατος γεματος γδαρσιματα και τα καινουργια σου πεδιλα προς επισκευη. Από ενα σημειο κ μετα εκανες σλαλομ προσπαθοντας να αποφυγεις τις πετρες. Κ οπως μου ειπε ενας υπαλληλος του χιονοδρομικου οταν με ειδε αγανακτισμενο ρωτοντας τον για το υψος αν αυτοι ειναι 50ποντοι οπως ελεγαν, μου απαντησε "Μην πιστευεις τα παντα, αυτα λεγονται για λογους προσελκισης". Ειναι κριμα παιδια, και η ανακοινωση για παλια πεδιλα την εβγαλαν κατοπιν εορτης. Ας μην το κουρασουμε αλλο, φιλικη συμβουλη, μην βαλετε τα καλα σας πεδιλα αυτες τις μερες, δοστε 10€ κ ενοικιαστε ενα ζευγαρακι,ας μην σας ικανοποιει η αποδοση τους, τουλαχιστον θα φυγετε χωρις νευρα, κ δεν θα εχετε το αγχος μην τα καταστρεψετε........"
                  ...παν METRON άχρηστον........

Σχολιασμός

χρονια πολλα σε ολους

το κακο φιλε μου δεν ειναι να γδαρεις τα καινουρια σου πεδιλακια στις πετρες - κοτρωνες.......

το κακο θα ειναι να γδαρεις το προσωπακι σου σε καμια πετρα - κοτρωνα.........η την επιγονατιδα σου ............

ενταξει ολοι ειμαστε τρελαμενοι να κανουμε σκι αλλα μην φτανουμε και σε σημεια παραφροσυνης για μια κατεβασια 100 μετρων

καλες γιορτες σε ολους και πολλα χιονια

Σχολιασμός

για λόγους προσέλκισης δίνουν 50εκ...

δεν σκέφτονται ότι εγώ ή ο άλλος και ο κάθε άλλος δεν πρόκειται να πάει στο χ.κ. για πολύ μεγάλο διάστημα από το χουνέρι που του κάνανε;
                      Όλες οι μεγάλες αλήθειες ξεκίνησαν ως βλασφημίες...

Σχολιασμός

Λοιπόν έχουμε και λέμε από θέματα ενημέρωσης:

Κεντρική σελίδα snowreport σημερινή ενημέρωση:

Ελαφρά χιονόπτωση αυτή την ώρα σε Παρνασσό, Πήλιο, Σέλι και Μαίναλο."

Σελίδα ΧΚ Πηλίου όχι σημερινή ενημέρωση:

"ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ 31/12/2006 11:49
                        Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους φίλους χιονοδρόμους και επισκέπτες του Χ.Κ.Πηλίου ότι στο κάτω κέντρο του κέντρου (κάτω πίστες Φαλκονέρα και Πανόραμα ) ότι έχουν εμφανιστεί πέτρες λόγω της μικρής ποσότητας χιονιού που υπάρχει στα σημεία αυτά και δεν υπάρχει προς ώρας τρόπος να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα αυτό. Γι αυτό το λόγο προτείνουμε την προσεκτική χρήση των χώρων αυτών (μικρές ταχύτητες αν υπάρχουν παλιά ski/snowboard).
                        ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΧΙΟΝΙΑ

Θοδωρής Γώγως
                        Υπεύθυνος Λειτουργίας Χιονοδρομικού Κέντρου Πηλίου"

Life φωτογραφία στη Σελίδα ΧΚ Πηλίου σημερινή ενημέρωση εδώ:

http://www.snowreport.gr/snowcam/pil...3-Wed-1729.jpg

Δηλαδή ή έχουμε διαφορετική άποψη ο καθένας για την "ελαφρά χιονόπτωση" και μάλλον εννοείται περί τα 1 - 1,5m σε μια νύχτα ή θα μας τρελάνεται με παρηγορειτικές φωτογραφίες.

Δεν ξέρω τι γίνεται εκεί πάνω ή και στο snowreport αλλά με τέτοια "κόλπα" δεν σχηματίζεται καλή άποψη για το χιονοδρομικό μας / σας και είναι και από τα λίγα που λειτουργούνε αυτήν την στιγμή.

Δεν συμφωνώ με τον τρόπο έκφρασης πολλών εδώ μέσα αλλά να ξέρετε ότι όλοι οι άνθρωποι έχουμε διαφορετικά όρια αντοχής και υπομονής στα "παιχνιδάκια"

Ήμουνα και έγώ τη περασμένη εβδομάδα εκεί αλλά ήταν επιλογή μου να κάνω εν μέρη πετροσκί γιατί ανέβαινα από Βόλο. Όταν έρχεσαι από μακριά και αντικρίζεις το βουνό έτσι ενώ έχεις άλλη ενημέρωση.....................πολύ απλά όπως αναφέρανε και άλλοι φίλοι δεν ξαναπατάς για αρκετό καιρό.

Φιλικά

Χρήστος
                        Edited by: elgreco "

Σχολιασμός

ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ..ΤΟ SNOWREPORT TEAM ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΑΥΤΑ??? ΣΤΙΣ 20.30 ΤΙΣ 26 ΔΕΚ ΗΤΑΝ ΜΕΡΑ ΚΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 3/1/07 ΣΤΙΣ 17.29 ΕΙΧΕ ΝΤΑΛΑ ΗΛΙΟ??
                          ΑΝΤΕ ΒΓΗΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ...
                          ΡΕ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΤΕ?? ΣΕ ΒΛΑΚΕΣ?? ΟΥΣΤ
                          ΑΕΛ

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από elgreco
                            Live φωτογραφία στη Σελίδα ΧΚ Πηλίου σημερινή ενημέρωση εδώ:

<a href=http://www.snowreport.gr/snowcam/pilio/archive/Jan-03-Wed-1729.jpg" target="_blank">http://www.snowreport.gr/snowcam/pilio/archive/Jan-03-Wed-1729.jpg</A>

Δηλαδή ή έχουμε διαφορετική άποψη ο καθένας για την "ελαφρά χιονόπτωση" και μάλλον εννοείτε περί τα 1 - 1,5m σε μια νύχτα ή θα μας τρελάνετε με παρηγορητικές φωτογραφίες.

Από την πλήρη έλλειψη ενημέρωσης στην παραπληροφόρηση...

Δεν ξέρω αν είναι για γέλια ή για κλάματα...

Ένα είναι σίγουρο....

ΚΡΑ, ΚΡΑ, ΚΡΑ!!!Edited by: SoulSurfer "

Σχολιασμός

Οπως πολυ σωστα ειπε κ ο φιλος μου, εκτος του να χτυπησεις τα πεδιλα,μπορει να σακατευθεις κ εσυ.Δεν θελω σε καμια περιπτωση να κατακρινω το ΧΚ Πηλιου,αλλωστε αυτο μας εφερε σε πρωτη επαφη φετος με αυτο που ολοι εχουμε στο μυαλο μας μολις κλεινουν τα χιονοδρομικα,την επομενη σεζον δηλαδη, αλλα ρε παιδια,καντε κατι, μπαλωστε λιγο τις πιστες! Τελικα,μαλλον χανουμε την ουσια του πραγματος,κ η οποια πιστευω ειναι οτι εχει παει 4 Ιανουαριου,τα μισα χιονοδρομικα ειναι κλειστα, δεν προβλεπετε χιονι ουτε την αλλη βδομαδα,τουλαχιστον στις αρχες της, κ βλεπουμε......
                              ...παν METRON άχρηστον........

Σχολιασμός

Τελικα απο οτι καταλαβαινω αδικα θα εκανα τοσο δρομο.(απο Βεροια)Η φωτο που υπαρχει παιδια εν τελει ειναι αντιπροσωπευτικη η οχι
                                KEEP THE FLAME ALIVE

Σχολιασμός

Working...
                                X