Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Χ.Κ Πηλίου 2011-2012

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Οι κάμερες από το πρωί δείχνουν καλές συνθήκες παντως.....
    Ο δρόμος και τα πάρκινγκ λένε ότι είναι ανοιχτά....
    Τηλ. στις 09:30 δεν το σήκωνε κανένας...
    Αυτά

Σχολιασμός

• Χιονόπτωση
      Τελ.χιον/ση:Σήμερα
      Υψος χιον.βάσης:75 εκ.
      Υψος χιον.μέσης:90 εκ.
      Υψος χιον.κορυφ:120 εκ.
      Ποιότ.χιονιού:Φρέσκο
      Θερμ.βάσης:-6c
      Ανεμος:10 Km/h Ν
      Ν ασθενής

5 εκ εριξε εδω κ 2 μερες?

το σαββατο ελεγε 30 αν θυμάμαι καλά
      μετα από τόσες μέρες κ τόσα προβλήματα μόνο 45 εκ? χθες κ μόνο στα τρικαλα έριξε 40
      και τότε αφού εριξε τόσο γτ είναι κλειστό τόσες μέρες???
      Βόλος Αυστρία παράνοια κ βία

Σχολιασμός

• Καλημέρα σε όλους..

H αλήθεια είναι ότι κατά καιρούς γράφονται διάφορα για το Κέντρο είτε καλά είτε άσχημα, από τα καλά παίρνουμε δύναμη και κουράγιο συνεχίζωντας το έργο μας και σαν Διοίκηση και σαν προσωπικό από τα άσχημα όμως, παρόλο που μας κάνουν ακόμα καλύτεροι, δεν μας αγγίζουν και τόσο γιατί προσπαθούμε καθημερινά να βγάζουμε το καλύτερο πρόσωπό μας!!
        Καταλαβαίνουμε πλήρως τους πελάτες μας χιονοδρόμους και την ανυπομονησία τους να κάνουν πάνω σε πούδρα ή πατημένο χιόνι το αγαπημένο τους σπορ, αλλά και εμείς πρέπει να είμαστε σίγουροι από άποψη ασφάλειας αναβατήρων και πιστών.. Ζητάμε λοιπόν την κατανόηση σας και την υπομονή σας σε ότι έχει σχέση με τις υπηρεσίες που σας προσφέρει το Κέντρο!!
        Το να βγαίνουν όλοι και να λένε πως καλός ο καιρός αλλά γιατί δεν ανοίγουν ή παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνουν νομίζω πως δεν συνάδει με την πραγματικότητα από την στιγμή που τρεις μέρες τώρα Διοίκηση και προσωπικό καταβάλλουν μεγάλες προσπάθειες για να δώσουν στους πελάτες τους όσο το δυνατόν ασφαλέστερα το άσπρο δώρο πατημένο τέλεια!!
        Υπάρχει μεγάλη ευθύνη κύριοι και δεν ζητάμε πολλά απλά υπομονή, καρτερικότητα και ΚΑΛΕΣ ΚΑΤΑΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!!!!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από kissos Εμφάνιση μηνυμάτων
          Καλημέρα σε όλους..

H αλήθεια είναι ότι κατά καιρούς γράφονται διάφορα για το Κέντρο είτε καλά είτε άσχημα, από τα καλά παίρνουμε δύναμη και κουράγιο συνεχίζωντας το έργο μας και σαν Διοίκηση και σαν προσωπικό από τα άσχημα όμως, παρόλο που μας κάνουν ακόμα καλύτεροι, δεν μας αγγίζουν και τόσο γιατί προσπαθούμε καθημερινά να βγάζουμε το καλύτερο πρόσωπό μας!!
          Καταλαβαίνουμε πλήρως τους πελάτες μας χιονοδρόμους και την ανυπομονησία τους να κάνουν πάνω σε πούδρα ή πατημένο χιόνι το αγαπημένο τους σπορ, αλλά και εμείς πρέπει να είμαστε σίγουροι από άποψη ασφάλειας αναβατήρων και πιστών.. Ζητάμε λοιπόν την κατανόηση σας και την υπομονή σας σε ότι έχει σχέση με τις υπηρεσίες που σας προσφέρει το Κέντρο!!
          Το να βγαίνουν όλοι και να λένε πως καλός ο καιρός αλλά γιατί δεν ανοίγουν ή παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνουν νομίζω πως δεν συνάδει με την πραγματικότητα από την στιγμή που τρεις μέρες τώρα Διοίκηση και προσωπικό καταβάλλουν μεγάλες προσπάθειες για να δώσουν στους πελάτες τους όσο το δυνατόν ασφαλέστερα το άσπρο δώρο πατημένο τέλεια!!
          Υπάρχει μεγάλη ευθύνη κύριοι και δεν ζητάμε πολλά απλά υπομονή, καρτερικότητα και ΚΑΛΕΣ ΚΑΤΑΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!!!!
          Συνεχειστε να κανετε το καλυτερο και εμεις ειμαστε μαζι σας. Καλυτερα να μην κανω 2 ημερες σκι παρα να κανω με κινδυνο την σωματικη μου ακεραιωτητα και των αλλων χιονοδρομων.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από frasten Εμφάνιση μηνυμάτων
            Οι κάμερες από το πρωί δείχνουν καλές συνθήκες παντως.....
            Ο δρόμος και τα πάρκινγκ λένε ότι είναι ανοιχτά....
            Τηλ. στις 09:30 δεν το σήκωνε κανένας...
            Αυτά
            Οι καμερες δειχνουν μια γενικη εικονα απο ενα συγκεκριμενο σημειο μερικων τετραγωνικων και δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα απο την πραγματικη κατασταση του χ/κ.Ο δρομος και τα παρκιν δεν εχουνε καμια σχεση με την κατασταση στις πιστες, και τελος τι να το κανεις το τηλ (απο την ζεστασια και ασφαλεια του σπιτιου σου οταν οταν καποιοι ανθρωποι με δυσκολες συνθηκες προσπαθουν για την δικη μας ασφαλεια) οταν υπαρχει ανακοινωση απο τις 01.00 τα ξημερωματα για αναστολη λειτουργιας;

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από stergios snow Εμφάνιση μηνυμάτων
              Οι καμερες δειχνουν μια γενικη εικονα απο ενα συγκεκριμενο σημειο μερικων τετραγωνικων και δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα απο την πραγματικη κατασταση του χ/κ.Ο δρομος και τα παρκιν δεν εχουνε καμια σχεση με την κατασταση στις πιστες, και τελος τι να το κανεις το τηλ (απο την ζεστασια και ασφαλεια του σπιτιου σου οταν οταν καποιοι ανθρωποι με δυσκολες συνθηκες προσπαθουν για την δικη μας ασφαλεια) οταν υπαρχει ανακοινωση απο τις 01.00 τα ξημερωματα για αναστολη λειτουργιας;
              Δεν αρνούμαι και κατανοώ τις δύσκολες συνθήκες που καλούνται να αντιμετωπίσουν οι εργαζόμενοι του κέντρου....αυτή είναι η δουλειά τους .....
              Τώρα το να δίνεις άκυρο από τις 01:00 για την επόμενη μέρα...πρωτοφανές όντως...!!!

Σχολιασμός

• Νεα απο το Χιονοδρομικό - Κατάσταση ΧΚ Πηλίου Κατάσταση Χ.Κ Πηλίου για 03/02/2012-Σας περιμένουμε όλους αύριο στο Χ.Κ. Πηλίου να απολαύσουμε 130 cm ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΦΡΕΣΚΟ ΧΙΟΝΙ

Δημοσιευμένο στις Πέμπτη, 02 Φεβρουάριος 2012 16:46

Σας περιμένουμε όλους αύριο στο Χ.Κ. Πηλίου να απολαύσουμε 130 cm ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΦΡΕΣΚΟ ΧΙΟΝΙ.
                Το προσωπικό του κέντρου από τη Δευτέρα εργάζεσαι στο χιονοδρομικό κέντρο προσπαθώντας να εξασφαλίσει ασφαλείς συνθήκες χιονοδρομίας για ΟΛΟΥΣ. Δυστυχώς τα ακραία καιρικά φαινόμενα των τελευταίων ημερών που έπληξαν κατά κύριο λόγο την περιοχή μας καθιστούσαν κάτι τέτοιο αδύνατο, παρόλη τη θέληση της διοίκησης και του προσωπικού του κέντρου.
                ΕΝΑ ΚΑΤΑΛΕΥΚΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟ-ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΡΟ ΤΩΝ ΠΥΛΩΝ.
                ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ!!!
                Για τη Παρασκευή 03/2/2012 το Χ.Κ. Πηλίου θα είναι ανοιχτό
                Θα ισχύσουν οι κανονικές τιμές για χρήση των αναβατήρων:
                • €5 για επισκέπτες (για βόλτα)
                • €9 μειωμένο για χιονοδρόμους (που φέρουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά)
                • €12 κανονικό για χιονοδρόμους
                • €9 μειωμένο για χρήση απο τις 12.30
                Κατάσταση Πιστών:

Ανοιχτές Πίστες: Πυλώνες, Πανόραμα1, Θέτις, Ιάσων, Αρχαρίων, Φαλκονέρα (6/6)
                Ανοιχτοί Αναβατήρες: Π1, Π2, Π3, Π4, Π5 (5/5)

Δείτε τον χάρτη εδώ

Σχολιασμός

• Οποιος απο το forum ψηνετε για αυριο στειλτε μνμ.http://www2.snowreport.gr/carpool

Σχολιασμός

• Θα γίνει μάχη αύριο!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από poco pico Εμφάνιση μηνυμάτων
                      Χιονόπτωση
                      Τελ.χιον/ση:Σήμερα
                      Υψος χιον.βάσης:75 εκ.
                      Υψος χιον.μέσης:90 εκ.
                      Υψος χιον.κορυφ:120 εκ.
                      Ποιότ.χιονιού:Φρέσκο
                      Θερμ.βάσης:-6c
                      Ανεμος:10 Km/h Ν
                      Ν ασθενής

5 εκ εριξε εδω κ 2 μερες?

το σαββατο ελεγε 30 αν θυμάμαι καλά
                      μετα από τόσες μέρες κ τόσα προβλήματα μόνο 45 εκ? χθες κ μόνο στα τρικαλα έριξε 40
                      και τότε αφού εριξε τόσο γτ είναι κλειστό τόσες μέρες???

Παιδία, από τη στιγμή που το χιονοδρομικό έχει ένα site http://www.pelionski.gr/ το οποίο και ενημερώνει έγκυρα και έγκαιρα, δεν έχει καμία απολύτως υποχρέωση να ενημερώνει είτε το snowreport είτε οποιοδήποτε άλλο διαδικτυακό ιστότοπο για τις συνθήκες που επικρατούν.

Σχολιασμός

• Χάλια μαύρα σήμερα.
                        Απάτητο το πανόραμα (οοο εεε!!!!! όποιος ξύπνησε νωρίς τον κύριο είδε!!!!)
                        Ο δρόμος πεντακάθαρος χωρίς αλυσίδες και τα πάρκινγκ καθαρά.
                        Χαλί το συρόμενο και οι λοιπές πίστες. Χιόνι υπέρ αρκετό, αρκετά υγρό (βαρύ) κόσμος κανονικός για καθημερινή, δούλευαν όλα τα λιφτ, κατά πάσα πιθανότητα θα βουλιάξει από κόσμο το ΣΚ.
                        Αλλά μην ανεβείτε ... αφήστε το σε μας!!!!!!!
                        ποτέ δεν ξέρεις.... μέχρι να μαθεις.-

Σχολιασμός

• Πρωτη επισκεψη οπως ειπα για το 2012 με αναμικτα συναισθηματα. Δρομος πεντακαθαρος, πιστες λεωφορος(μονο πανοραμα απατητο) χιονι αψογο,ενα μικρο παραπονο για το πανω μερος του διθεσιου που η εξοδος δεν ηταν οτι καλυτερο,λεπτομεριες θα μου πειτε, ναι ομως η λεπτομεριες κανουν την διαφορα. Τωρα το προβλημα που δεν αφορα το χ/κ, φτανοντας στα χανια αποφασιζω να μην νοικιασω εξοπλισμο για την κορη μου στο χ/κ και κανω σταση σε καποιο καταστημα στα χανια (το ονομα του οποιου δεν θα το γραψω μπορω ομως να το πω σε οποιο θελει με π.μ.) Οταν ζητησα εξοπλισμο μονο για την κορη μου ο τυπος στραβωσε τοσο που σχεδον με εκανε να ντρεπομαι που εγω ο αγενης και αχρειος αγορασα εξοπλισμο και δεν νοικιασα απο το καταστημα του. Καταλαβαινετε βεβαια την αντιδραση του οταν του ειπα οτι τα πεδιλα και οι μποτες ειναι αρχαια και μηπως εχει ποιο καινουργια. με αρκετη υπομονη για να μην τσακωθω ανεβαινω στο χ/κ και σε μια ματια που ριχνω στον εξοπλισμο (απο τα λιγα που ξερω) με πιανει απελπισια για την κατασταση που ηταν οι ακμες στο πεδιλο που οπως ξερουμε ολοι ειναι το βασικο φρενο στο σκι.Φτανοντας στο χ/κ και βλεποντας το χιονι που ειναι μαλακο αποφασιζω να μην γυρισω για να τα επιστρεψω(το δευτερο λαθος). Ξεκινωντας απο το πρωτο παρκιν εστριψα αριστερα στο δρομο για να κατεβω στο διπλο, μεγα λαθος γιατι τα πεδιλα απ΄οτι φαινετε ειχαν να δουν κερι απο τοτε που βγηκανε απο την γραμμη παραγωγης του εργοστασιου(για να καταλαβετε μεχρι το διπλο την εσπρωχνα γιατι ειχε κουραστει-απελπιστει να σπρωχνει με τα μπατον). Δεν θα σας πω την συνεχεια γιατι θα γραφω ολο το βραδυ σας λεω μονο πως αναγκαστικα να φυγω μετα απο 2 ωρες γιατι την κορη μου την ειχε χαλασει τοσο πολυ η συμπεριφορα στα σκι που ηθελε να φυγουμε. Οποιος ειναι γονιος θα καταλαβει πως ενα παιδι 10 ετων οταν λεει πως θελει να φυγει δεν προκειτε να του αλαξεις γνωμη οτι και να κανεις. Κυριοι επαγγελματιες στα χανια σταματηστε την απαραδεκτη συμπεριφορα γιατι χασατε για παντα ακομη ενα πελατη. Και βεβαια υπερχουν αψογοι επαγγελματιες στα χανια και δεν τους βαζω σε καμια περιπτωση ολους στο ιδιο καζανι.

Σχολιασμός

• ΜπουrDεLο.
                            Συγγνώμη για την έκφραση και για τον τρόπο που θα περιγράψω τα παρακάτω αλλά βαρέθηκα να φέρομαι με σεβασμό και ευγένεια και να με κοροϊδεύουν μέσα στα μάτια μου, μου την σπάει να πληρώνω σαν τον Μ .. Λ ..Κ .. 16 ολόκληρα χρόνια και να μου συμπεριφέρεται έτσι ο αλλοδαπός υπάλληλος του χιονοδρομικού ο οποίος είναι αγενής και κάνει ότι θέλει και ότι του καπνίσει.. εκτός και αν κάποιος άλλος έδωσε την εντολή να κλείσει το διπλό από τις 2.43 με την δικαιολογία ακούστε να δείτε τι είπε ο άνθρωπος ότι είναι 3 παρά τέταρτο και θα κάνω να ανέβω στην κορυφή 20 λεπτά και ότι στις 4 παρά τέταρτο πρέπει να κλείσει το Λιφτ και σκέφτομαι και λέω από μέσα μου χέστηκα άμα ήταν να ενημερώνατε ότι το Λιφτ κλείνει στις 4 παρά τέταρτο και όχι στις 4 αλλά πείτε το ανακοινώστε το, από την στιγμή κύριοι που λέτε ότι κλείνει στις 4 εγώ ο Βολιώτης απαιτώ να κλείνει στις 4, νευριασμένος ανεβαίνοντας πάνω ρωτώ κάτι παιδιά που ήταν από πίσω μου τι ώρα ήταν και μου λένε 3 παρά 20 έτσι λοιπόν και κατεβαίνω κάτω και του λέω ανέβηκα πάνω και κατέβηκα και είναι ακόμη 3.10 και μου λες ότι θα κλείσεις από τώρα το διπλό, δεν με νοιάζει κύριοι αν δεν κάνατε τζίρο σήμερα η αν δεν είχε πολύ κόσμο και αποφασίσατε να το κλείσετε, μου κάνει και χάρη λέγοντας μου ότι θα το κρατήσει ανοιχτό.. ελεοςςςςςςςςςς , δεν έχω μιλήσει για το πάτημα των πιστών δεν έχω μιλήσει για τα γράσα που πέφτουν πάνω στα ρούχα μου τα οποία αξίζουν από 600 ευρώ και πάνω δεν έχω μιλήσει ποτέ για τα παρκινγκ για τις παροχές σε σχέση με την τιμή και γενικά για οποιαδήποτε ******* έχει γίνει αυτά τα 16 χρόνια που είναι πολλές πάρα πολλες, ένα παράπονο δεν έχω κάνει ένα να βγω να πω κάτι αλλά όχι ρε πούστη μου να γυρνάει ο αλλοδαπός να μου λέει ειρωνικά τα παράπονα σου στο δήμαρχο ε λοιπόν κύριε στην χώρα σου άντε γιατί πολύ σας ανεχτήκαμε όλους σας .. Στο μονό το Λιφτ και το πάνω και το κάτω οι υπόλοιποι συνάδελφοι σου γιατί το κλείσανε στις 4 γιατί???
                            Το μόνο καλό σε αυτό το μέρος είναι το χιόνι που είναι αρκετό και τόσα χρόνια εκεί πατάνε όλοι και σε εκμεταλλεύονται να πάτε και αλλού καμιά βόλτα να δείτε πως δουλεύουν και οι άλλοι…
                            Συγγνώμη και πάλι για τον τρόπο που εκφράστηκα (συντακτικά, ορθογραφικά και με αγένεια) για κάποια πράγματα αλλά κάποιοι πρέπει να τα λένε για να διορθωνόμαστε όλοι μας..

Σχολιασμός

• σημερα ανεβηκαμε κ εμεις λοιπον!!! ολα super, τις πουδρες εγω τις εφαγα πρωτος!! ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΓΩ!! στις 9:40 το πρωι ειχε 3 βαθμους στην κορυφη συμφωνα με το θερμομετρο στην κορυφη του 2ου μονου. οποτε καταλαβαινετε... το χιονι μουσκεψε αρκετα. το προσωπικο ευγενικο απ το πρωι μια χαρα. ενα παραπονακι εχω κ εγω για την εξοδο απ το διπλο οπου ηθελε λιγο σκαψιμο.. αυτα. αυριο παλι!!

οσο για τον τυπο στο διπλο π λεει κ ο απο πανω μου... χμχμχμχμ αχχχ αλλα τεσπα... εχε χαρη π ολοι οι αλλοι ηταν ευγενικοτατοι.
                              Last edited by Burton_George; 03-02-12, 21:31.
                              Riding for a livin...

Σχολιασμός

Working...
                              X