Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

να παω μαιναλο;

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• να παω μαιναλο;

καλησπέρα,

ξεκινησα σκι μολις φετος και την εχω καταβρει. εχω ηδη επισκεφτει καιμακτσαλαν καλαβρυτα και πισοδερι.
    το σ/κ σκεφτομαι να παω στο μαιναλο, αλλα διαβασα καποια σχολια περι πετρων στις πιστες και προχειροτητα στο στρωσιμο. Η ερωτηση ειναι η εξης: σαν αρχαριος που ειμαι ειναι οκ να παω στο μαιναλο η μηπως ειναι κομματι επικυνδυνο;
    απ την αλλη θελω να μαθω πως ειναι η κατασταση απο πλευρας κοσμου. τι εννοω; το προηγουμενο σ/κ πηγα καλαβρυτα και ξενερωσα απ τον πολυ κοσμο. πανικος στα λιφτ και τα σχετικα.
    περιμενω οδηγιες και πληροφοριες
    ευχαριστω

Παρνασσό τώρα οχι ΣΚ
    !!! Mind the Beginners & Children !!! The pain is enormous !!! O Καλός σας ο Καιρός

Σχολιασμός

φιλε

o_pek

δεν με παιρνει για μεσοβδομαδες εξορμησεις ελεω δουλειας. εκανα ενα δεκαημερο το γεναρη. μονο σκ πλεον

γι αυτο και θελω πληροφοριες για μαιναλο

thx

Σχολιασμός

το σαββάτο αν πας και κανεις μεχρι τις 11,30 12,00 ειναι οκ μετα όπως παντου μαζευει κόσμο! κυριακή δεν στο συνιστώ ανεβαίνουμε και απο τα γύρω χωρια και απο τρίπολη πολύς κόσμος! οπου και να πας αν εισαι προσεκτικός δεν έχεις πρόβλημα! καλη αρχή λοιπόν και κοιτα να διασκεδάσεις!!!!

φιλικά
        Κέλλυ

υγ. αν πας κοιτα να μεινεις στα γύρω χωρια. θεωρω οτι η βυτινα ειναι κομματακι ακριβή!
        "

Σχολιασμός

Πιστεύω ότι όπου και να πας ΣΚ έχει κόσμο, και στο Μαίναλο πλεον έχει κόσμο, νωρίς μέχρι τις 11:30 περίπου είναι καλά, μετά επικρατεί ένας πανικός.
          Το Σάββατο είναι λίγο καλύτερα από την Κυριακή, η επιλογή είναι δική σου.
          ’ζωτο

Σχολιασμός

Λίγο μικρές πίστες για τόσο αρχάριο. Δεν νομίζεις kelly. Καλύτερα Παρνασσό και Καλάβρυτα σε αυτη την φάση.
            !!! Mind the Beginners & Children !!! The pain is enormous !!! O Καλός σας ο Καιρός

Σχολιασμός

να μπει στα δύσκολα το παιδι!!! πως θα μάθει??? εδω πήγε καιμακ.
              τι να πω??? καλο είναι να παει και να δει! "

Σχολιασμός

Kelly να πάει έτσι και αλλιώς γιατί όντος το ΧΚ είναι πολύ όμορφο και ο κόσμος που δουλεύει εκεί καλός όπως ειδα το Σαββατο. Τι διαδρομές συστήνεις σε αρχάριους?

Σχολιασμός

καταρχην ευχαριστω

με το καιμακτσαλαν επαθα πλακα. βεβαια θα ξαναπαω μαλλον μαρτη αλλα μεχρι τοτε θελω κατι για να ανεβω επιπεδο και θα προτιμουσα να μην εχω ξαναπαει. για να σας δωσω λεπτομερειες εχω κανει 4 φορες τον τελευταιο μηνα και εχω κατεβει μεχρι μπλε στα καλαβρυτα. στην αρχη μαλλιοκουβαρα αλλα στο τελος υποφερτα. εχω κανει μια ωρα μαθημα, και θελω καθε φορα να βελτιωνομαι κι οχι να παιζω με το χιονακι. στοχευω του χρονου τετοιο καιρο να κατεβαινω κοκκινη. με αυτα ως δεδομενα
                  1ο μου κανει το μαιναλο;
                  2ο ποσο εφικτα ειναι τα σχεδια μου;

thx

Σχολιασμός

ΦΙΛΕ ΜΑΙΝΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΡΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΚΟΡΥΦΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΜΙΟΥΡΓΙΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΠΩΣ ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑ ΣΤΕΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΟΜΑ ΤΗΣ ΠΑΓΩΜΕΝΗ.ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ 3 ΠΑΝΩ ΠΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟ,ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟΣ ΘΑ ΕΧςΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ(ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ).

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ

ΥΓ ΚΕΛΛΥ ΗΣΟΥΝ ΜΑΙΝΑΛΟ ΤΟ Σ-Κ?ΦΟΡΑΣ ΚΑΦΕ ΦΟΡΜΑ?
                    καρυταινα αρκαδιασ για παντα!

Σχολιασμός

αρα σε ποιες πιστες να παω;

thx

Σχολιασμός

ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΟ ΣΥΡΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΥΦΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΚΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ,ΠΗΓΕΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΣΥΡΟΜΕΝΟ (ΑΡΚΤΟΥΡΟΣ)ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΥΘΕΙΑ 500Μ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ.ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΗ.
                        ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΙΚΕ ΜΕ ΣΚΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΑΚΑLUö
                        "

Σχολιασμός

Mία λύση υπάρχει μόνο φίλε....έλα σάββατο πρωί πρωί μαίναλο (08.30) και κάνε η κάτω η στην περιφερειακή μέχρι τις 11.
                          Μετά θα έρθεις μαζί μας να κάνουμε σε μια νέα πίστα στρωμένη με ρακόμελα και σφηνάκια πάνω στο SNOW HAWK CHALET!!!!!

Α.Χ.Χ.Μ.
                          www.kafeneio-megalopolis.blogspot.com
                          www.megalopolis.gr
                          www.facebook.com/mainalon

Σχολιασμός

ΣΩΣΤΟΣ Ο ALEBPAN "

Σχολιασμός

proswpiki apopsi to mainalon gia arxarious den kanei....8eleis na kaneis aneta kai kalo gia arxarious?

parnasos ka8imerines...alla den mporeis.....to mainalon me ta suromena lift einai maniki gia neous...kai na kaneis ta mikra lift pou lene ta paidia pistevw den aksizei...twra na aneveis ton aeto?ok 8a to aneveis mia duo fores mexri panw panw...meta 8a kateveis tin periferiaki(egw sou lew eukola)alla to 8ema einai an sou fugei to lift sto aneva kai vre8eis stin mesi tou pan ti kaneis?o pan einai kokkinoula kai ligo mauri....ara?edw eixan katevei oi kolitoi mou savatokuriako katw pou kanoun xronia snowboard kai tin anavasi tin vrikan duskoli....apo ekei kai meta einai diko sou 8ema...pas kai vlepeis....

Σχολιασμός

Working...
                              X