Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΜΑΙΝΑΛΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2012-2013

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Αρχική Δημοσίευση από SAR1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις πόσοι (μεμονωμένα άτομα αλλά και groups) πήγαν πέρυσι στα Καλάβρυτα μεσοβδόμαδα με το all inclusive? Εννοώ με διανυκτέρευση, όχι αυθημερόν. Αμ πως έκανε κίνηση και έβγαλε κέρδη νομίζεις;
    Όταν θα γίνει σε μέγεθος σαν τα Καλάβρυτα το Μαίναλο(που έχει τις προδιαγραφές) τότε μπορεί να γίνει ανταγωνιστικό.

Σχολιασμός

• Απο αυριο μεσημερι και επειτα ισχυρες χιονοπτωσεις αναμενονται στα ΟΡΕΙΝΑ ιδιαιτερα της Δυτικης και κεντρικης Πελοποννησου. Η υποστηριξη στα 500ηπα ειναι αρκετα καλη (-29) και τα γεωδυναμικα απλα μετρια. Τα φαινομενα θα ειναι πολυ ισχυρα κατα διαστηματα, ενω οι χιονοπτωσεις απο το μεσημερι αυριο κ επειτα κατεβαινουν μεχρι και τα 1100-1200μ στην κεντρικη και Β. Πελοποννησο. ΝΕΑ Επιδεινωση απο Παρασκευη για Δυτικη και Νοτια κυριως Πελοποννησο. ΤΟ Μαιναλο φαινεται τα ενυνοειται περισσοτερο απο συτην την κακοκαιρια ειδικα απο τα 1500μ και πανω οπου απο αυριο μεσημερι μεχρι τουλαχ το Σαββατο οι χιονοπτωσεις θα ειναι ισχυρες κατα διαστηματα.
      "Στα κορφοβούνια είναι η πηγή κάθε φυλής καθάριας''

Σχολιασμός

• Γενικά υπάρχει πολύς κόσμος που θα επιθυμούσε να κατέβει απο Αθήνα Μαίναλο με ski buss.
        Μη ξεχνάμε οτι εκτός της βενζύνης υπάρχουν και 6 διόδια πήγαινε-έλα.
        Δεν είναι ανάγκη λοιπόν να πέσει τόσο η τιμή της κάρτας lift.Ας βρεθεί μια λύση.

Σχολιασμός

• Για να καταλάβω ρε παιδιά σας παρακαλώ.....το χιονοδρομικό σήμερα είναι ανοιχτο??
          Μπορεί κάποιος να μας πεί τι βλακείες είναι αυτές?? Δεν πάνε 2 μέρες που ανακοινώθηκε ότι θα είναι κλειστό??
          Αν άνοιξε πολύ καλά έκανε και το είχαμε ζητήσει όλοι αλλά δεν θα έπρεπε να υπάρχει μια ενημέρωση??
          Kαι μην μου πείτε να κοίταγα την σελίδα και το snowreport..... αφού είδα την ανακοίνωση για το κλείσιμο γιατί να κοιτάω κάθε μέρα τις ενημερώσεις???
          Με τον ίδιο τρόπο που ανακοινώθηκε το κλείσιμο , έπρεπε να ανακοινωθεί και το άνοιγμα..!!!!

Τελικά θα σοβαρευτούμε κάποια στιγμή?? Τι είναι το βουνό? Καφενείο η καντίνα ?? Την μία το κλέινουμε και μετά το ανοίγουμε , ελπίζω μόνο να μην το κλείσουν πάλι!!!!
          Last edited by alebpan; 23-01-13, 16:10.

Α.Χ.Χ.Μ.
          www.kafeneio-megalopolis.blogspot.com
          www.megalopolis.gr
          www.facebook.com/mainalon

Σχολιασμός

• Ρε παιδια τι γινεται? εμεις ειμασταν μια ολοκληρη παρεα που ειχαμε κανονισει για σημερα, αλλα δεν πηγαμε γιατι ειδαμε την ανακοινωση οτι ειναι κλειστο μεσοβδομαδα και τωρα βλεπω εδω στο φορουμ καποιους να λενε οτι ειναι ανοιχτο και το snowreport το εχει πρασινο !!!!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από ORESIVIOS Εμφάνιση μηνυμάτων

Απο αυριο μεσημερι και επειτα ισχυρες χιονοπτωσεις αναμενονται στα ΟΡΕΙΝΑ ιδιαιτερα της Δυτικης και κεντρικης Πελοποννησου. Η υποστηριξη στα 500ηπα ειναι αρκετα καλη (-29) και τα γεωδυναμικα απλα μετρια. Τα φαινομενα θα ειναι πολυ ισχυρα κατα διαστηματα, ενω οι χιονοπτωσεις απο το μεσημερι αυριο κ επειτα κατεβαινουν μεχρι και τα 1100-1200μ στην κεντρικη και Β. Πελοποννησο. ΝΕΑ Επιδεινωση απο Παρασκευη για Δυτικη και Νοτια κυριως Πελοποννησο. ΤΟ Μαιναλο φαινεται τα ενυνοειται περισσοτερο απο συτην την κακοκαιρια ειδικα απο τα 1500μ και πανω οπου απο αυριο μεσημερι μεχρι τουλαχ το Σαββατο οι χιονοπτωσεις θα ειναι ισχυρες κατα διαστηματα.

Ωραίος τα πήγε λίγος προς απόγευμα το 6αρι του gfs για να μας σπάσει τα νεύρα
              http://www.weather-in-greece.gr/
              http://www.weather-in-greece.gr/webcam/dionysos-live-weather-camera.html : Κάμερα Διονύσου
              http://dionysos-penteli.meteoclub.gr/ : Μετεωρολογικός σταθμός Διονύσου

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από alebpan Εμφάνιση μηνυμάτων
                Για να καταλάβω ρε παιδιά σας παρακαλώ.....το χιονοδρομικό σήμερα είναι ανοιχτο??
                Μπορεί κάποιος να μας πεί τι βλακείες είναι αυτές?? Δεν πάνε 2 μέρες που ανακοινώθηκε ότι θα είναι κλειστό??
                Αν άνοιξε πολύ καλά έκανε και το είχαμε ζητήσει όλοι αλλά δεν θα έπρεπε να υπάρχει μια ενημέρωση??
                Kαι μην μου πείτε να κοίταγα την σελίδα και το snowreport..... αφού είδα την ανακοίνωση για το κλείσιμο γιατί να κοιτάω κάθε μέρα τις ενημερώσεις???
                Με τον ίδιο τρόπο που ανακοινώθηκε το κλείσιμο , έπρεπε να ανακοινωθεί και το άνοιγμα..!!!!

Τελικά θα σοβαρευτούμε κάποια στιγμή?? Τι είναι το βουνό? Καφενείο η καντίνα ?? Την μία το κλέινουμε και μετά το ανοίγουμε , ελπίζω μόνο να μην το κλείσουν πάλι!!!!
                Υπήρχε ενημέρωση στο mainaloski.gr

’νοιξε κατ'εξαίρεση σήμερα γιατί περίμεναν κάποιο σχολείο και επειδή την Παρασκευή φαίνεται ότι θα είναι κλειστό λόγω κακοκαιρίας.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Glystraw Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Ρε παιδια τι γινεται? εμεις ειμασταν μια ολοκληρη παρεα που ειχαμε κανονισει για σημερα, αλλα δεν πηγαμε γιατι ειδαμε την ανακοινωση οτι ειναι κλειστο μεσοβδομαδα και τωρα βλεπω εδω στο φορουμ καποιους να λενε οτι ειναι ανοιχτο και το snowreport το εχει πρασινο !!!!
                  Υπήρχε ανακοίνωση από χτες το απόγευμα στο mainaloski.gr

Σχολιασμός

• Kai to show ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΧΚ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΟΡΟΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΣΟΒΑΡΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΚΕΡΔΟΣ(ΣΚΛΗΡΟΙ ΟΡΟΙ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ...).

Σχολιασμός

• Ανακλήθηκε ευσχήμως η λειτουργία ΠΣΚΔ. Όλη την εβδομάδα ανοιχτό.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από gordonas Εμφάνιση μηνυμάτων
                        Ανακλήθηκε ευσχήμως η λειτουργία ΠΣΚΔ. Όλη την εβδομάδα ανοιχτό.
                        Μπράβο !!! πολύ καλά νέα !!!!

Α.Χ.Χ.Μ.
                        www.megalopolis.gr

Σχολιασμός

• ΟΤΑΝ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΣΑΣ ΕΓΡΑΦΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΥΓΗΡΗ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΠΑΝΩ ; ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ; ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΓΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ; ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΠΑΧΤΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ. ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΓΡΑΦΙΚΟΣ.

Σχολιασμός

• Με βάση όσα βλέπω από τα παιδιά που ξέρουν τις προγνώσεις, από αύριο το μεσημέρι και μετά αναμένουμε καλά χιόνια στο Μαίναλο.
                            Επειδή γνωρίζουμε όλοι ότι το ρατράκ είχε μια βλάβη και δεν έχουν πατηθεί οι πάνω πίστες, θα ήθελα να υπενθυμίσω σε όσους είναι υπεύθυνοι ότι είναι απαραίτητο το ρατράκ να είναι ετοιμοπόλεμο από αύριο το μεσημέρι και να γίνουν τα απαραίτητα πατήματα ανάλογα την χιονόπτωση και ανάλογα τις θερμοκρασίες.
                            Θέλω να πιστεύω ότι θα έχει γίνει η επισκευή και θα γίνουν όλα όσα χρειάζονται για να αξιοποιήσουμε σωστά τα χιόνια που έρχονται.

Επίσης ελπίζω να είμαστε έτοιμοι να καθαρίζουμε την πρόσβαση και να μην ζήσουμε πάλι τα φαινόμενα της προηγούμενης εβδομάδας!!

epika φίλε μου σε παρακολουθώ σε όσα γράφεις και μην φοβάσαι... καλύτερα να γράφουμε αυτά που θέλουμε και να μας λένε γραφικούς , παρά να να μας λένε ότι μιλάμε ανάλογα με τα συμφέροντα που έχουμε.!!! όποιος παρακολουθεί τα όσα λέμε εδώ μέσα γνωρίζει πολύ καλά γιατί γράφουμε όσα γράφουμε !!!

gordonas ένα θα σου πω.... ότι άνοιξα την σελίδα 10 φορές αλλά δεν κοίταξα καθόλου την λειτουργία γιατί είχα στο μυαλό μου ότι θα ήταν κλειστό!!!!!!!χαχαχαχααχχα που να πάει το μυαλό μου !!!

Α.Χ.Χ.Μ.
                            www.megalopolis.gr

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από mainalo Εμφάνιση μηνυμάτων
                              Φιλε epika επειδή ξέρεις παρά πολλα θα ήθελα πολυ να μου μάθεις κάποια πράγματα για το βουνό. Χαιρομαι να βλεπω οτι υπαρχουν ατομα που γνωριζουν το βουνό και τα μηχανήματα καλύτερα απο εμενα στο Μαιναλο. Ο Δημήτρης παταγε με το συγκεκριμένο ρατράκ το 2008 μαζί με το Δημήτρη Τσαπλαρή πιστεύω να τον ξέρεις αν όχι ρωτά να μάθεις ποιος ειναι.Ισως να γνωρίζεις οτι οι σχολές που εχει βγάλει ο Δημήτρης, σε αυτο το βουνο δεν τις εχει βγάλει κανένας. Πες μου σε παρακαλω ποτε κατέβηκαν ερπυστριες απο το ρατράκ για συντήρηση;
                              Α και κάτι ακομα εγω περσυ σταμάτησα να παταω πίστες στις αρχές μαρτη που σημαίνει οτι κάποιος άλλος τις παταγε αργότερα που και άλλαξε τους ρεγουλατορους που εσφιγγαν τις ερπυστριες; Επειδη ακούστηκε οτι την μια απο τισ ερπυστριες που έσφιξα φέτος εγω την έσφιξα πολυ, μάλλον δε γνωρίζεις οτι η ερπυστρια δεν τεντωνε με τίποτα. Μήπως γνωρίζεις πόσο πρέπει να τεντωνουν οι ερπυστριες; Αν δε γνωρίζεις καλο θα ήταν να ρωτήσεις σε κάποιο άλλο χιονοδρομικό σε προκαλώ.
                              Και επειδή θέλω να πιστεύω οτι όσοι γράφουμε εδώ μέσα φοράμε παντελόνια και όχι φουστιτσες αν θέλεις να μου απαντήσεις να υπό γράψεις με το όνομα σου απο κάτω οπως εγω ή πάρε με τηλέφωνο αφού με γνωρίζεις τόσο καλα. Υπομονή γελά καλύτερα αυτός που γελα τελευταίως.

Γιώργος Πετρόπουλος

ΕΣΥ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΗΡΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΟ ΗΜΕΡΩΝ , ΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΦΟΡΑΓΕΣ ΦΟΥΣΤΙΤΣΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΤΑΓΕ ΤΟ 2008 ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΑΠΛΑΡΗ ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΙΜΟΣΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕΣ , ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΝΩΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝ-ΟΔΗΓΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΣΟΥ Η ΓΙΑ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΗ ΤΗΝ ΦΡΕΖΑ ΕΓΙΝΕΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΑΣ ΠΙΣΤΕΣ,ΕΙΣΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΑΠΛΑΡΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ .ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΑΧΩΒΑ ΜΕΝΩ 3 ΜΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ;
                              Last edited by epika; 24-01-13, 00:38.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από epika Εμφάνιση μηνυμάτων
                                ΕΣΥ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΗΡΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΟ ΗΜΕΡΩΝ , ΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΦΟΡΑΓΕΣ ΦΟΥΣΤΙΤΣΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΤΑΓΕ ΤΟ 2008 ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΑΠΛΑΡΗ ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΙΜΟΣΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕΣ , ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΝΩΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝ-ΟΔΗΓΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΣΟΥ Η ΓΙΑ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΗ ΤΗΝ ΦΡΕΖΑ ΕΓΙΝΕΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΑΣ ΠΙΣΤΕΣ,ΕΙΣΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΑΠΛΑΡΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ .ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΑΧΩΒΑ ΜΕΝΩ 3 ΜΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ;

μπες στην αρχή στο χκ Μαινάλου και θα δεις οτι τα αποκαλυπτήρια τα εχω κάνει απο το 2005 με το ονομα μου. ΙΣΩς ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕς ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ.
                                Τώρα για τα υπόλοιπα σου το εγραψα και σε προηγούμενα ποστ περιμενω να με μαθεις σε οτι εχει σχεση με λειτουργία του χκ. Παρόλα αυτά τις φουστιτσες σου τις επιστρεφω και σε περιμενω με το ονοματακι σου ή να με παρεις τηλεφωνο αφου με ξερεις τοσο καλα.
                                Αληθεια εσυ για το ρατρακ γιατι κοβεσαι τοσο πολυ; Δε σου δωσανε 90 ευρω μεροκαμματο; σε απορριψανε γιατι ησουν πολυ καλος χειριστης; τι απο ολα σου φταίει ; ενημερωσέ μας περιμενουμε με αγωνια

αληθεια εσυ μηπως γνωρίζεις που πηγαν τα λεφτα;

Σχολιασμός

Working...
                                X