Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΜΑΙΝΑΛΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2012-2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΜΑΙΝΑΛΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2012-2013

Ο καιρός έχει κλείσει πλέον στο χ/κ Μαινάλου. Συννεφιά χωρίς όμως φαινόμενα.

θερμοκρασία τώρα : +2°C.

’νεμοι ασθενείς ΒΔ.

Ανοικτοί και οι δύο δρόμοι, από Καρδαρά και Βυτίνα.

Λειτουργούν ο ''Αρκτούρος'' και ο "Ἁετός".

Επίσης λειτουργούν το cafe, η σχολή εκμάθησης και τα καταστήματα εξοπλισμού.

Θα παρακαλέσω σ' αυτό το thread να επικεντρωθούμε στην ενημέρωση από το βουνό. Στο άλλο συνεχίστε όπως σας φωτίσει ο Θεός.

Σχολιασμός

• Δικιο εχει ο αλεξ ας επιστρεψουμε στα νεα του βουνου και της παλιας-νεας διοικησης. Απο κοσμο πως πανε τα πραγμΤατα πανω αλεξ; τα λιφτ λειτουργουν με πατημενες τις πιστες καθημερινα φετος η οπως περυσι οποτε υπηρχε βενζινη η περιμεναν κοσμο; το Σαλε μαθαινω παει καλα χωρισανε και τους χωρους σε καπνιστων και μη καπνιστων. Αληθεια βγηκε αδεια για να ειναι νομιμο το Σαλε η θα τρωνε παλι μυνησεις;

Σχολιασμός

• Πιθανότητα ασθενούς χιονόπτωσης αύριο στην Αρκαδία και στην Τρίπολη νωρίς το πρωί κατά τις 6-8 π.μ ή 7-9π.μ ,δεν φαίνεται να έχουν ένταση τα φαινόμενα ωστόσο κάποια χιονόπτωση θα σημειωθεί και ίσως να πασπαλίσει ελαφρώς
        http://www.weather-in-greece.gr/
        http://www.weather-in-greece.gr/webcam/dionysos-live-weather-camera.html : Κάμερα Διονύσου
        http://dionysos-penteli.meteoclub.gr/ : Μετεωρολογικός σταθμός Διονύσου

Σχολιασμός

• Κύριε ΑΛΕΞΗ σε αυτό το χώρο θα συνεχίσουμε κανονικά τον αγώνα μας και θα αναφέρουμε- συζητάμε τα καλός και κακός κείμενα που αφορούν το βουνό μας.
          Θα σας παρακαλουσα να μας κάνετε ακόμα καλύτερη ενημέρωση οπως για παράδειγμα αν είχαν πατηθεί οι πίστες σήμερα .
          Υ/Σ. Αν δεν μας αντεχετε σε αυτό το φόρουμ μπορείτε να ενημερώνετε σε άλλο φόρουμ
          .αντε μην τα παρω τωρα γιατί την επόμενη φορά θα σε ταισω με κρέατα περασμένης δεκαετίας

Σχολιασμός

• Απο τη στιγμή που ζούμε σε μια δημοκρατική κοινωνία καλό θα είναι ο καθένας εδώ μέσα να κάνει ότι γουστάρει και αν δε γουστάρει να παει αλλού να διαβάζει
            Τα γεγονότα όμως αλλα δείχνουν , να σας επισημάνω τα views ......
            Punk , εσύ το χαβα σου , καλό θα ήταν να έρθεις σε 10 μέρες κάτω γιατί έχει πάρτυ στο Μαιναλο
            Αλέξη , respect για την ενημέρωση.
            Πανο εσύ ξέρεις τι πρέπει να κανείς σου έχω εμπιστοσύνη .
            Denis , εσύ κοιτα και γελά με τα χάλια μας .
            Ο Notis μας την έκανε με ελαφρά .
            Γιώργο , σε άφησα τελευταίο για να στα χωσω , δεν κατάλαβα τόσο καλός skier είσαι που θες να σου εχω και τις πίστες παρημενες; Στο πάρτυ που θα γίνει θα έρθεις η είσαι ακόμα θυμωμένος με τα φιλαράκια σου που δουλεύουν στο ΧΚ.
            Ε μα πια......:P

Φιλικά
            Jim
            Α.Χ.Χ.Μ=Ανένταχτοι Χιονοδρόμοι Χιονοδρομικού Μαινάλου!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από jimthan Εμφάνιση μηνυμάτων
              Απο τη στιγμή που ζούμε σε μια δημοκρατική κοινωνία καλό θα είναι ο καθένας εδώ μέσα να κάνει ότι γουστάρει και αν δε γουστάρει να παει αλλού να διαβάζει
              Τα γεγονότα όμως αλλα δείχνουν , να σας επισημάνω τα views ......
              Punk , εσύ το χαβα σου , καλό θα ήταν να έρθεις σε 10 μέρες κάτω γιατί έχει πάρτυ στο Μαιναλο
              Αλέξη , respect για την ενημέρωση.
              Πανο εσύ ξέρεις τι πρέπει να κανείς σου έχω εμπιστοσύνη .
              Denis , εσύ κοιτα και γελά με τα χάλια μας .
              Ο Notis μας την έκανε με ελαφρά .
              Γιώργο , σε άφησα τελευταίο για να στα χωσω , δεν κατάλαβα τόσο καλός skier είσαι που θες να σου εχω και τις πίστες παρημενες; Στο πάρτυ που θα γίνει θα έρθεις η είσαι ακόμα θυμωμένος με τα φιλαράκια σου που δουλεύουν στο ΧΚ.
              Ε μα πια......:P

Φιλικά
              Jim
              respect!

Σχολιασμός

• Την Τριτη να περιμενουμε αρκετο φρεσκο χιονι στο μαιναλο ή λιγα πραγματα;

Σχολιασμός

• Ε λοιπόν πέρυσι στην αρχή τις πίστες τις παταγαμε μόνο μετά απο χιονόπτωση γιατί το πετρέλαιο το πλήρωνε ο επιχειρηματίας και δεν έβγαινε .μετα πλήρωνε το πετρέλαιο ο ΕΟΣ και φυσικά άλλαξαν τα δεδομένα και μου έμαθαν οτι πρέπει να παταω τις πίστες κάθε μέρα ,καλό εεεεεε;;;;;;
                  Φέτος πληρώνει ο εργολάβος τα πετρέλαια (εκτός και αν αλλάξει ξανά κάτι ) οπότε πατημένες πίστες θα δούμε ξανά μετα απο χιονόπτωση .
                  Δεν πειράζει απο πέρυσι ζούμε το θέατρο του παραλόγου
                  Jimthan στο πάρτυ εννοείτε οτι θα είμαι και θα βοηθήσω όσο μπορώ και στην οργανωσή του
                  Υ/Σ. Δεν είμαι με κανέναν θυμωμένος και έχω μεγάλη καρδιά που τα χωράει όλα ,όμως φοράω και παντελόνια και αυτα που είναι να πω τα λέω και θα συνεχίσω να τα λέω

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από vRs Εμφάνιση μηνυμάτων
                    Την Τριτη να περιμενουμε αρκετο φρεσκο χιονι στο μαιναλο ή λιγα πραγματα;
                    Κάτι θα δεί το ΧΚ
                    Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης.
                    Αν δε σωθεί, εγώ φταίω. ~ Ν. Καζαντζάκης

Σχολιασμός

• ποιοσ κανει το παρτυ; more info γενικα εχουμε τι θα παιχτει; Φετος ποιοςπαταει τις πιστες αληθεια;

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Morpheas Εμφάνιση μηνυμάτων
                        Κάτι θα δεί το ΧΚ
                        Με βοριά δεν βάζει πολυ το Μαίναλο.

Σχολιασμός

• Επίσης θέλω να σου πώ πως τελικά η Ζήρεια δεν μας θέλει μου φαίνεται...!!!
                          Μάλον για Μαίναλο μας βλέπω τελικά...θα έχει και πάρτυ!
                          heaven is wating... εκτός απο το punk υπάρχει και το post punk :P

Σχολιασμός

• Στουπάρα Βυτίνα! http://www.euzin-vitina.gr/camera.html
                            http://www.weather-in-greece.gr/
                            http://www.weather-in-greece.gr/webcam/dionysos-live-weather-camera.html : Κάμερα Διονύσου
                            http://dionysos-penteli.meteoclub.gr/ : Μετεωρολογικός σταθμός Διονύσου

Σχολιασμός

• Ενημέρωση

Ασθενής χιονόπτωση αυτή την ώρα στο χ/κ Μαινάλου. Αναμένεται βελτίωση του καιρού. Λίγο χιόνι έπεσε κατά τη διάρκεια της νύχτας. Χιονόστρωση από τα 1100m και πάνω.

θερμοκρασία τώρα : -1°C.

’νεμοι ασθενείς Δ.

Ο δρόμος από Καρδαρά σε κάποια σημεία πιθανώς να χρειάζεται αλυσίδες, λόγω παγωμένου οδοστρώματος.

Λειτουργεί ο ''Αρκτούρος'' και ο "Ἁετός".

Επίσης λειτουργούν το cafe, η σχολή εκμάθησης και τα καταστήματα εξοπλισμού.

Moderator Group: Υπάρχει ήδη ανοιχτό topic

Σχολιασμός

• Anastash

Σχολιασμός

Working...
                                X