Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Winter 2012-2013

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Φίλε μου σωστά τα λες απλά ο Ηρακλής ήταν τουλάχιστον 4 ρατρακιες πατημενος κ ειδικά μετα τις 12 ήταν μια χαρά. Κακώς την εβγαλες με Θησέα.

Αρχική Δημοσίευση από AaSa57 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χιονοενημερωση

Πολυ ωραια μερα σημερα,αν και εβγαλε καμια ωρα κατι συννεφιες αλλα δεν πειραζει.
    Μας δικαιωσε η υπολοιπη μερα.

Ο δρομος ηταν καθαρος και αλατισμενος,χρειαστηκαμε πανια 2-3 χιλιομετρα πριν το ΧΚΚ
    στο φευγα πουθενα.

Χιονι εντος πιστας Θησεας εχει φουλ,λιγο κακοστρωμενος-σκαμμενος σε κατι σημεια στην αρχη
    αλλα σε γενικες γραμμες καλος.
    εκτος πιστας ολα τα φρεσκα απατητα αλλα παγωμενα .

Ανεμος ηταν κλειστος και γενικα ολα τα τελεφερικ ηταν παγωμενα και φουλ χιονι
    γιατι ειχε αερα οπως μας ειπαν το προηγουμενο βραδυ.
    Χιονι παντως φαινοταν να ειχε αρκετο για να ανοιξει

Ο Ηρακλης ανοιξε μετα τις 10,αλλα καλυτερα μην ανοιγε.(ενα καρεκλακι που πηραμε
    ειχε γρασσα και ενας φιλος μου εγινε *****,προσεξτε)
    Οποιος πηγε δεν ξαναπηγε.Πολυ λιγο χιονι και η πιστα οση ηταν πατημενη
    ηταν 1 ρατρακια φαρδος,και απο το αποτομο και απο κει που σε βγαζει σαλε.
    ειδικα για σανιδαδες ηταν παλουκι.

Ευχαριστα νεα πανω απο το μπαρακι του Θησεα φτιαχνανε αλμα για να βαλουνε fun bag,
    και μαλλον για ολη την χρονια απ οτι ειπανε.
    Ετοιμαστειτε!!

Θελει αρκετο χιονι ακομα για να εισαι χαλαρα,αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι αρχες Δεκεμβρη.
    Για πρωτο τσουλημα δεν με χαλασε καθολου.

Το εισιτηριο φθηνο,
    το βουνο σχεδον πριβε,καμια 20αρια ατομα ειμασταν
    Απλα την βγαλαμε με Θησεα.

Σχολιασμός

Με ολοκαίνουργιο snow funbag υποδέχεται το Σαββατοκύριακο το Βελούχι!

Αρχική » Δελτία Τύπου - Νέα » Με ολοκαίνουργιο snow funbag υποδέχεται το Σαββατοκύριακο το Βελούχι!
      Ετοιμαστείτε για τα πιο τρελά άλματα και τις πιο θεαματικές τούμπες! Ένα νέο funbug τοποθετείται στο Χιονοδρομικό Κέντρο Βελουχίου στο Καρπενήσι. Στείλτε μας video με τα άλματά σας και το καλύτερο θα ανέβει στο site του Χιονοδρομικού!!!!
      Σας περιμένουμε όλους!!!
      Ζήστε μία νέα εμπειρία στο απέραντο λευκό!
      "Ανεβείτε" στο Καρπενήσι!!! :welcome:

Σχολιασμός

Μπραβο για το snowbag.
        Μονο και μονο γι αυτο θα ερθουν πολλοι πανω,
        και ενας εγω και η παρεα μου

Σχολιασμός

Τι ώρα φτάνει το snowbus στο χιονοδρομικό;;;Ξέρουμε;;;Επίσης τί ώρα αναχωρεί από το κέντρο;;;Ευχαριστώ...
          Beati Paoli.........

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από snowspir Εμφάνιση μηνυμάτων
            Τι ώρα φτάνει το snowbus στο χιονοδρομικό;;;Ξέρουμε;;;Επίσης τί ώρα αναχωρεί από το κέντρο;;;Ευχαριστώ...
            Σπύρο εγω που ρώτησα μου είπαν οι άνθρωποι οτι κατα τις 10 με 10 και για να ειναι σίγουροι!και με το κλεισιμο του χκ φεύγει και το πούλμαν!την Κυριακή που είχα ανεβει αν εξαιρέσεις την ομίχλη ηταν πολυ καλα για τέτοια εποχή (καμία σχέση το χιόνι με τα αλλα χκ) και μεχρι την Κυριακή που θα ξανανεβω θα εχει βάλει κι άλλο!Τα παιδιά ειναι πολυ εξυπηρετικα στο χκ και ευχαροι άνθρωποι!και ο Κώστας στο ταμείο και η Ντίνα στο μπαρ και γενικα μια χαρούμενη ατμόσφαιρα με jäger και ρακομελλα!εχει και το snowpark και το funbag αν είχαμε και μεγαλύτερες πίστες γενικα στην Ελλάδα θα ηταν όνειρο!τιμες καλές,ο παρνασσος αν και ειμαι απο κει τον βλέπω να τρώει άκυρο απο μένα με τα μυαλά που κουβαλάνε αυτοί που τον διαχειρίζονται!

Σχολιασμός

Περίοδος Πρωτοχρονιάς

Καλησπέρα και καλή season σε όλες/ους!

Μερικές ερωτήσεις προς τους ανθρώπους του Χ/Κ αλλά και τους ντόπιους για τα θέματα καιρού:

1) Έχει βγει ή θα βγει κάποιο πρόγραμμα για τις βραδυνές?
              2) Τι θα ισχύσει για το εισιτήριο? ρώτησε και άλλος συνφορίτης... αν δεν ισχύει το ημερήσιο ποια η τιμή του νυχτερινού?
              3) Υπάρχει κάπου κατάλογος με τιμές για το σαλέ?
              4) Ο καιρός δείχνει για καλοκαιρία και μακροπρόθεσμα βροχή, που σημαίνει ότι πάει το χιονάκι προς την Πρωτοχρονιά... Ποιες είναι οι προβλέψεις από τους ντόπιους?

Για την ιστορία, είναι η τρίτη συνεχόμενη φορά που θα ανέβουμε πάνω από 10 άτομα στο Καρπενήσι για την περίοδο της Πρωτοχρονιάς. Χρόνο με το χρόνο διαπιστώνουμε με μεγάλη χαρά αρκετές βελτιώσεις. Ελπίζω στην διατήρηση των διορθώσεων των παλαιών "κακών κειμένων" και στην συνέχιση των προσπαθειών για περαιτέρω βελτιώσεις!

Ευχαριστώ!
              Last edited by fanis; 21-12-12, 10:30.
              www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από mitselhof Εμφάνιση μηνυμάτων
                Σπύρο εγω που ρώτησα μου είπαν οι άνθρωποι οτι κατα τις 10 με 10 και για να ειναι σίγουροι!και με το κλεισιμο του χκ φεύγει και το πούλμαν!την Κυριακή που είχα ανεβει αν εξαιρέσεις την ομίχλη ηταν πολυ καλα για τέτοια εποχή (καμία σχέση το χιόνι με τα αλλα χκ) και μεχρι την Κυριακή που θα ξανανεβω θα εχει βάλει κι άλλο!Τα παιδιά ειναι πολυ εξυπηρετικα στο χκ και ευχαροι άνθρωποι!και ο Κώστας στο ταμείο και η Ντίνα στο μπαρ και γενικα μια χαρούμενη ατμόσφαιρα με jäger και ρακομελλα!εχει και το snowpark και το funbag αν είχαμε και μεγαλύτερες πίστες γενικα στην Ελλάδα θα ηταν όνειρο!τιμες καλές,ο παρνασσος αν και ειμαι απο κει τον βλέπω να τρώει άκυρο απο μένα με τα μυαλά που κουβαλάνε αυτοί που τον διαχειρίζονται!

Καλημέρες φιλαράκο(πες όνομα βρε).Το χιονοδρομικό το ξέρω,ανέβαινα πάνω από την εποχή που έιτουργούσε ακόμα ο ’νεμος 2(αλήθεια,υπάρχει περιπτωση να ξαναλειτουργήσει κάποια στιγμή,είναι κριμα να είναι ανενεργός,είναι όμορφο πεδίο εκεί πίσω...)..Προσωπικά,τον Παρνασσό τον είχα ως "αναγκαστική" λύση,προτιμώ τα πιό μικρά και "ζεστά" χιονοδρομικά..Παλαιότερα ήταν μέσα στις πρ΄ώτες μου επιλογές,αλλά μας έφαγε η βενζίνη..
                Τεσπά,αν και πολλά οικονομικά σφιξίματα(άνεργος γαρ),θα προσπαθήσω να το τιμήσω και φέτος...

υ.γ:..Το είχα προτείνει και πέρσυ σε άλλο χ.κ.αλλά δεν είχα πάρει απάντηση(σιγά μην έπαιρνα..)..Στο πνεύμα της εποχής δεν θα ήταν φρόνιμο να γίνεται μια ειδική εκπτωση στους ανέργους,με την επίδειξη της κάρτας ανεργίας;;Ψιλά γράμματα μάλλον για το Ελλάντα......
                Beati Paoli.........

Σχολιασμός

Όλο και περισσότεροι άνεργοι είμαστε, δε νομίζω να συμφέρει

Όπως και να 'χει η όποια προσφορά σε συγκεκριμένες ομάδες (άνεργους, φοιτητές) θα ήταν μια κίνηση εξαιρετική που ίσως οδηγούσε σε μια γενικότερη ορθή οικονομική λογική των χκ (λέμε τώρα)

Σίγουρα όμως οι εκπτώσεις αυτές να είναι γενναίες ώστε να προσελκύσουν κόσμο
                  όχι όπως σε γνωστό χκ όπου η κανονική για καθημερινές στα 15 ευρά και η φοιτητική στα 14

υ. γ. Εγώ σχεδιάζω την πρώτη επίσκεψη για Κυριακή
                  χιόνια πολλά - χρόνια καλά!!!

Σχολιασμός

Όσοι ανέβετε με το χιονολεωφορίο,θα ήταν χρήσιμο να ρίξετε ένα ρεπορτο για τις ώρες άφιξης,συνθήκες κτλ.....Καλό τσούλιμα σε όσους ανέβουν,οι υπόλοιποι θα μείνουμε πίσω να τρώμε τα νύχια μας...
                    Beati Paoli.........

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από snowspir Εμφάνιση μηνυμάτων
                      Στο πνεύμα της εποχής δεν θα ήταν φρόνιμο να γίνεται μια ειδική εκπτωση στους ανέργους,με την επίδειξη της κάρτας ανεργίας;;Ψιλά γράμματα μάλλον για το Ελλάντα......
                      Πολύ σωστό. Τουλάχιστον η τιμή να είναι ίση με αυτή ενώς φοιτητή στα 12€ πιστεύω οτι θα ήταν καλά. Θα τιμούσε μία τέτοια κίνηση το χιονοδρομικό και θα έβαζε και τα γυαλιά και στους άλλους. Εγώ θα έλεγα να επεκταθεί και στις τιμές για το skibus αν γίνεται.

υ.γ. Πιστεύω ότι διαβάζουν εδώ μέσα αρκετοί από τους υπευθύνους και επίσης θέλω να πιστεύω ότι θα κάνουν κάτι.
                      www.braters.gr

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από fanis Εμφάνιση μηνυμάτων

Μερικές ερωτήσεις προς τους ανθρώπους του Χ/Κ αλλά και τους ντόπιους για τα θέματα καιρού:

2) Τι θα ισχύσει για το εισιτήριο? ρώτησε και άλλος συνφορίτης... αν δεν ισχύει το ημερήσιο ποια η τιμή του νυχτερινού?
                        4) Ο καιρός δείχνει για καλοκαιρία και μακροπρόθεσμα βροχή, που σημαίνει ότι πάει το χιονάκι προς την Πρωτοχρονιά... Ποιες είναι οι προβλέψεις από τους ντόπιους?

Για την ιστορία, είναι η τρίτη συνεχόμενη φορά που θα ανέβουμε πάνω από 10 άτομα στο Καρπενήσι για την περίοδο της Πρωτοχρονιάς. Χρόνο με το χρόνο διαπιστώνουμε με μεγάλη χαρά αρκετές βελτιώσεις. Ελπίζω στην διατήρηση των διορθώσεων των παλαιών "κακών κειμένων" και στην συνέχιση των προσπαθειών για περαιτέρω βελτιώσεις!

Ευχαριστώ!

Καλημερα σας. Η τιμή του εισιτηρίου στα νυχτερινά πάρτυ είναι στα 5€. Σήμερα Σάββατο και αύριο Κυριακή πάρτυ τις Jagermeister από τις 12:30 μ.μ. Σας περιμένουμε.
                        Last edited by Χιονοδρομικό Κ. Βελουχίου; 22-12-12, 13:32.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από fanis Εμφάνιση μηνυμάτων

Ευχαριστώ!

Καλημερα σας. Η τιμή του εισιτηρίου στα νυχτερινά πάρτυ είναι στα 5€. Σήμερα Σάββατο και αύριο Κυριακή πάρτυ τις Jagermeister από τις 12:30 μ.μ. Σας περιμένουμε.

Σχολιασμός

Παράκληση, όποιοι ανέβουν αυτές τις μέρες ας δώσουν report γιατί σκοπεύουμε να εκδράμουμε Παρασκευή - Σάββατο.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από SAR1 Εμφάνιση μηνυμάτων
                              Παράκληση, όποιοι ανέβουν αυτές τις μέρες ας δώσουν report γιατί σκοπεύουμε να εκδράμουμε Παρασκευή - Σάββατο.
                              Γενική περιγραφή ΑΥΡΙΟΟΟΟΟ, αν κ οι νοτιάδες θα την κάνουν σίγουρα τη ζημιά τους
                              χιόνια πολλά - χρόνια καλά!!!

Σχολιασμός

Καλημέρα,
                                θα ανέβουμε Τρίτη-Τετάρτη στο καταφύγιο 10 άτομα,
                                να ρωτήσω,όταν λέει snowpark τι εννοεί,έχει kicker κανα boxaki και το funbag θα λειτουργεί??

Ευχαριστώ,καλά Χριστούγεννα!!!

Σχολιασμός

Working...
                                X