Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΧΚΚ και παιδια

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Κανουμε οτι μπορουμε να ειμαστε συνεπεις στα ραντεβου μας με το βουνο και το ΧΚΚ και ελπιζουμε οτι στον προγραματισμο του νεου ετους θα υπαρχει "ειδικο αφιερωμα" στους μικρους μας (σας) φιλους!

ειμαι σιγουρος οτι ολοι θελουμε να βλεπουμε χαρουμενες φατσουλες γεματες ικανοποιηση και περιφανεια, οπως αυτη εδω..

το παραπανω ειναι του φιλου diomil

πραγματικά τι ποιο ευχάριστο να βλέπεις χαρούμενες φατσουλες

σιγουρα με το νεο χιονοδρομικό έτος κάτι θα γίνει για τους μικρούς μας φίλους"

Σχολιασμός

Σε Ευρωπική πορεία το χιονοδρομικό των Καλαβρύτων φέτος σε πείσμα των καιρών που ζούμε ,έτοιμο να μας εκπλήξει θετικά στον μέγιστο βαθμό ,όπως κάνει όλη την χρονιά που μας πέρασε.Και ναι Καπετάνιο μου τα παιδιά αξίζουν προσοχής γιατί η αγάπη που μπορούν να σου δώσουν είναι η μόνη χωρίς προυποθέσεις , πιο αγνή από το πιο άσπρο χρώμα που υπάρχει.
      Και στο βίντεο που ακολουθεί η αγάπη του γιού μου προς το χκ Καλαβρύτων:

[TUBE]bRk3afXFEb0[/TUBE]

Κάθε χρόνο να πηγαίνουμε" είπε ο πιτσιρικάς....

"

Σχολιασμός

Και κάθε χρόνο,θα είμαστε εκεί να ραϊντάρουμε μαζί με εσένα και τα παιδιά σου Μητσάρα μου!!!! [i]"
        Beati Paoli.........

Σχολιασμός

[FLASH WIDTH=250 HEIGHT=250]http://www.facebook.com/v/10150110897523282 /><embed src="http://www.facebook.com/v/10150110897523282" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="320" height="240"></embed></object>[/FLASH]

εμεις ειμαστε πιο μικροι και πιο αρχαριοι αλλα, το παλευουμε!"

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από KAPTEN

Κανουμε οτι μπορουμε να ειμαστε συνεπεις στα ραντεβου μας με το βουνο και το ΧΚΚ και ελπιζουμε οτι στον προγραματισμο του νεου ετους θα υπαρχει ειδικο αφιερωμα" στους μικρους μας (σας) φιλους!

ειμαι σιγουρος οτι ολοι θελουμε να βλεπουμε χαρουμενες φατσουλες γεματες ικανοποιηση και περιφανεια, οπως αυτη εδω..

το παραπανω ειναι του φιλου diomil

πραγματικά τι ποιο ευχάριστο να βλέπεις χαρούμενες φατσουλες

σιγουρα με το νεο χιονοδρομικό έτος κάτι θα γίνει για τους μικρούς μας φίλους
            Αυτό θα ήταν πραγματικά πολύ καλο!
            "

Σχολιασμός

Σωστά τα λες Diomil! Το μέλλoν είναι σαφώς τα παιδιά![i] Edited by: Slalom "

Σχολιασμός

αγαπητοι φιλοι,

εν οψη της σχετικης ερευνας που διενεργει το ΧΚΚ, θα ηθελα να υπενθυμισω και να προτρεψω τους ενδιαφερομενους αλλα και την ηγεσια του κεντρου, να μην αμελησουν να ενταξουν στα νεα πλανα και τον παραγοντα παιδι", καθως και το "οικογενεια με παιδια" με τα οσα εντασσονται και προκειπτουν απο αυτο, τα οποια εχουν αναλυθει σε προηγουμενα ποστ.

Με θερινους χαιρετισμους,

"

Σχολιασμός

Αγαπητοι φιλοι γεια σας και καλη χρονια!
                  Μιας και με τις ευχες τα εχουμε πει τοσο εδω οσο και στο βουνο, θα ηθελα να γραψω μερικα πραγματα σχετικα με το πως μου φανηκε το κεντρο φετος, μετα απο περιπου 8 ημερες συνεχους παρουσιας μας στο βουνο.
                  Ειναι γεγονος πως ειδα βελτιωσεις.. Ισως οχι τοσο αμεσα διακριτες με την πρωτη ματια αλλα ωστοσο παρουσες!
                  Η πρωτη εντυπωση μου ηταν πολυ καλη βλεποντας και παλι τον Καπτεν στις επαλξεις και κοντα στο κεντρο.
                  Παρατηρησα οτι και φετος το προσωπικο ειχε επιλεχθει ωστε να ειναι ευγενικο καλοπροαιρετο και με διαθεση να βοηθησει. Τουλαχιστον ετσι μου φανηκε η συντριπτικη πλειοψηφια.
                  Στη συνεχεια, παρατηρησα οτι στην μικρη πλαγια στο χωρο με τα snowmobiles ειχε κατασκευαστει ενα μικρο λιφτ - μπριζολα, που μαλλον προοριζονταν για τους μικρους επισκεπτες. Πολυ καλη κινηση, διοτι δεν συνοστιζονται ολοι οι αρχαριοι στην μικρη πιστα κοντα στις σχολες και ετσι σπαει λιγο ο κοσμος. Βεβαια, να πω οτι οσες μερες βρεθηκα στο βουνο, δεν το ειδα να λειτουργει.. Ισως δεν υπηρξε αναγκη.. δεν ξερω..
                  Εμεις, με τα παιδια δηλαδη, κανουμε τα μαθηματα μας στην επανω baby πιστα, οπου ο χειριστης ειχε καλη διαθεση τοσο με τα παιδια οσο και με τους λοιπους αρχαριους.
                  Εμεινα ικανοποιημενος που ειδα οτι δεν ειμαι ο μονος παλαβιαρης που ανεβαζω τα μωρα και τους βαζω πεδιλα, αλλα απεναντιας, ειδα αρκετες οικογενειες να το ..παλευουν!
                  Μια ημερα μαλιστα που η εν λογω πιστα αργησε να ανοιξει, η κοπελα στη γραμματεια κινητοποιηθηκε αμεσα και η λυση βρεθηκε συντομα και αποτελεσματικα. Με αντιμετωπισε με πολυ ευγενια και κατανοηση και δεν αμελεισε καθολου να με ενημερωσει για την πορεια του προβληματος. Ενα μπραβο εδω πρεπει να λεχθει!
                  Ειναι βεβαια γεγονος πως τα ιδια καλα σχολια δεν ακουσα απο ολους τους χρηστες μιας και πολλοι εξεφρασαν παραπονα για την απροθυμια των χειριστων να βοηθησουν... Ισως καπου να διαπιστωσα και εγω οτι δεν ειχαν και τελειως αδικο, αλλα ειπαμε, πρεπει να υπαρχει κατανοηση...
                  Απο την αλλη τωρα, με εχει απασχολισει καπως η τιμολογηση των μικρων παιδιων...
                  Τα περισσοτερα παιδακια που ειδα εγω εκει γυρω στα 4-6 ετων αλλα και τα καπως μεγαλυτερα δηλαδη μεχρι και 10 ετων, τα ειδα ως αρχαρια στις baby πιστες, πολυ λιγα τα ειδα με δασκαλους στις πιο ευκολες πιστες, ενω τα περισσοτερα τα ειδα να σκαβουν τρυπες στο χιονι και να κινουνται απο καρεκλα σε καρεκλα περιξ γονιων και φιλων!
                  Μου ειναι λοιπον καπως παραδοξο να τα χρεωνετε 20 ευρω.. Σκεφτειτε οτι η χρηση που κανουν ειναι ελαχιστη ιδιαιτερα δε σε σχεση με εναν 18χρονο ή εναν (αιωνιο) φοιτητη οπου τους τιμολογειτε το ιδιο!
                  Καμια σχεση η χρηση και η αντοχη του ενος με τον αλλο.. Ετσι δεν ειναι?..
                  Για του χρονου λοιπον, θα πρεπει να σκεφτείτε οτι καθε μικρος ερχετε παντα με καποιον ενηλικα, πραγμα που δεν ισχυει απαραιτητα στους 18χρονους και φοιτητες. Αυτο σημαινει επιπλεον εξοδα για τους γονεις και αποτρεπτικος παραγοντας στο να φερουν τα παιδια τους!! Δειτε το τωρα πριν ειναι αργα.. Αν δεν το αγαπησουν το βουνο και δεν κανουν σχεσεις με το βουνο απο τωρα, δεν θα τους δειτε ουτε στα 10 τους ουτε στα μεγαλυτερα τους διοτι θα πανε εκει που εχουν μαθει...!
                  Τωρα σχετικα με τις ετησιες...
                  Δινετε ετησιες με εκπτωση στους ενηλικες καθε Αυγουστο και καλα κανετε!! Αλλωστε εγω προσωπικα αγοραζω 2 τετοιες καθε χρονο..
                  Οικογενειακες ομως?..
                  Γιατι πιστευτε οτι ενας απλος ανυπαντρος υπαλληλος γραφειου ας πουμε εχει αναγκη να αγορασει σε εκπτωση μια καρτα, ενω ενας οικογενειαρχης με τριπλασια εξοδα, δεν εχει την ιδια αναγκη να αγορασει για την οικογενεια του εκπτωτικη οικογενειακη καρτα?...
                  Η δε εκπτωση στους γονεις δεν εξυπηρετει και δειτε γιατι...
                  Αν μια οικογενεια αγορασει οικογενειακη καρτα ετησια θα δωσει 550 ευρω αντι για 2Χ320 + 240 = 880 ευρω!!! Αρα συμφερει η οικογενειακη!!
                  Αν καποιος ομως αγορασει απο τις εκπτωτικες 2Χ160 + 240 το παιδι, = 560!! Δηλαδη ΚΑΜΙΑ ΕΚΠΤΩΣΗ για τους οικογενειαρχες (ουσιαστικα διοτι τα 10 ευρω δεν λογιζονται)!!!!
                  Απο τη νεα σεζον λοιπον, παρακαλουμε να εκδώσετε και παλι εκπτωτικες καρτες και ιδιαιτερα οικογενειακες, μιας και οπως καταλαβαινετε, το ολον ποσο βγαινει απο μια τσεπη...
                  Το θεωρω λογικο πως ακομα και αν οι δυο γονεις παρουν εκπτωτικες καρτες δηλαδη κανουν μια αποσβεση στις 7 ημερες και βαλει κανεις και το 7Χ20 του παιδιου δηλαδη αλλα 140 ευρω + τις οποιες αλλες φορες ερθει κανεις μας κανει ποσά αποτρεπτικα για ολοκληρη την οικογενεια, που σημαινει οτι κανενας ετησια, και οποτε ανεβουμε ενα οικογενιακο εισητηριο και λιγο - λιγο αντιο στις χειμερινες δραστηριοτητες με οτι αυτο συνεπαγεται γενικως.. Σε παραπανω ποστ μου εχω αναπτύξει εκτενως τι σημαινει κατα τη γνωμη μου παιδια σε τετοιους χωρους αναψυχης, να μην επαναλαμβανομαι...
                  Ευχομαι και ελπιζω οτι εγινα αντιληπτος σε ενα θεμα που μπορει την υπερδραστηρια νεολαια να μην την αγγιζει τοσο, ομως στους περισσοτερους θα ερθει το πληρωμα του χρονου και θα βρεθουν σε αυτη την θεση..
                  Αυτες μου τις σκεψεις τις εχω ηδη σηζητησει με παρα πολλους αλλους γονεις λατρεις των χειμερινων σπορ και του χιονοδρομικου και πιστευω πως καλο θα ηταν να μην αδιαφορεισετε και να βρεθειτε κοντα μας εδω σε αυτο το φορουμ να ακουστουν και οι δικες σας αποψεις.
                  Σας υπενθυμιζω, οτι η κριτικη μου ειναι παντα καλοπροαιρετη και μεσα στα πλαισια μιας προσπαθειας μου να συνεχιζω τοσο εγω οσο και η οικογενεια μου να δινει το παρον στο βουνο και πιστευω εγω, προς ωφελος ολων!
                  Ευχαριστω

Σχολιασμός

Working...
                  X