Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Ανάβαση στο τριθέσιο με την σανίδα δεμένη

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Ανάβαση στο τριθέσιο με την σανίδα δεμένη

Γεια σας...
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι υποχρεωτικό να έχουμε δεμένη την σανίδα μας στο ένα τουλάχιστον πόδι για να ανεβούμε στο τριθέσιο καρεκλάκι...
    Έχω ακούσει πως δεν επιτρέπεται να έχεις την σανίδα στα χερια όπως στα περισσότερα χιονοδρομικά που έχω πάει.
    Εγώ σαν αρχάριος δεν νιώθω σίγουρος να έχω δεμένο το σανίδι μου στο πόδι και να ανεβώ στο καρεκλάκι.
    Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν είναι υποχρεωτικό και αν μπορεί κάποιος αρχάριος να κρατάει την σανίδα στο χέρι.

δεν σε αφηνουν να το παρεις στο χερι...
    και αυτο ειναι το σωστο....
    φετος και μετα απο 11 χρονια που την φοραω πανω στο λιφτ πηρα την σανιδα στο χερι στα καλαβρυτα (λογω ανωτερας βιας) και εκτος του οτι ηταν πολυ κουραστικο ηταν και πολυ επικυνδυνο. απλα στην αρχη και εγω προτιμουσα να την εχω στο χερι αλλα τελικα δεν ειναι σωστο απο πολλες πλευρες. καλυτερα να μαθεις εξ αρχης να την φορας.

κατσε στην δεξια μερια της τριθεσιας. μπορεις παντα να πεις στους αλλυς δυο ''παιδια να κατσω δεξια γιατι ειμαι αρχαριος?'' κανεις δεν θα σου πει οχι
    και μολις φθανεις πανω απλα ξεκαβαλας το λιφτ κανοντας λιγο δεξια πριν το σπιτακι. δεν χρειαζεται να φυγεις απο το λιφτ τσουλωντας....

Σχολιασμός

Aσχετα με το αν είναι σωστό...λάθος η κουραστικό...εγώ αυτό που θέλω να μάθω είναι αν επιτρέπονται οι εξαιρέσεις για κάποιον που δεν τα καταφέρνει να κάνει "skate" με την σανίδα δεμένη στο ένα πόδι...
      Γιατί για εμενα και την παρέα μου που τώρα μαθαίνουμε αυτός είναι ο μονος παράγοντας που δεν έχουμε επισκεφτεί την Βασιλίτσα

Σχολιασμός

νομίζω ότι η πολιτική του χιονοδρομικού είναι να μην την έχεις στα χέρια.... κάπου κάπως κάποτε κάποιος μου είπε ότι είχαν γίνει ατυχήματα από πτώσεις σανίδων που τις κρατούσαν στο χέρι και από τότε δεν αφηνουν.... τώρα αν πιάσεις τον λιφτιέρη και του πεις δυο κουβέντες ελπίζω να σας αφήσει.... αν και εγώ θα σου πω ότι είναι καλύτερα να την έχεις δεμένη και ας σε ζορίζει λίγο στην αρχή.....

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από StavRos Εμφάνιση μηνυμάτων
          δεν σε αφηνουν να το παρεις στο χερι...
          Αρχική Δημοσίευση από kokorikos Εμφάνιση μηνυμάτων
          Aσχετα με το αν είναι σωστό...λάθος η κουραστικό...εγώ αυτό που θέλω να μάθω είναι αν επιτρέπονται οι εξαιρέσεις για κάποιον που δεν τα καταφέρνει να κάνει "skate" με την σανίδα δεμένη στο ένα πόδι...
          Γιατί για εμενα και την παρέα μου που τώρα μαθαίνουμε αυτός είναι ο μονος παράγοντας που δεν έχουμε επισκεφτεί την Βασιλίτσα

σου απαντησα ηδη. δεν σε αφηνουν να την παρεις στο χερι. τωρα αν τους παρακαλεσεις δεν ξερω τι μπορει να γινει

Σχολιασμός

Working...
          X