Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

snowboard bindings for kids (size xs) wanted

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• snowboard bindings for kids (size xs) wanted

καλημέρα μετά από πολύ καιρό.

χωρίς πολλά λόγια, ψάχνω να αγοράσω δέστρες για την κόρη μου, μέγεθος XS (για μπότα Νο27).
    Πρέπει να ταιριάζουν σε σανίδι burton (με 3 τρύπες, οχι EST)
    Με ενδιαφέρουν και μεταχειρισμένες
    Θα προτιμηθούν οι φτηνότερες και οι έχουσες χρώμα φούξια/ροζ/μωβ.

Any help?

θα μπορούσε κάποιος admin να ανεβάσει το παρόν thread και στην ενότητα εξοπλισμός;
    ευχαριστώ
    μικροαστοί, θα σας φάνε τα παιδιά σας....

http://www.ebay.co.uk/itm/Burton-Pro...item51b79f7981
    http://www.ebay.de/itm/2013-NITRO-RA...item58ac15d2d9
    http://www.ebay.de/itm/Flow-B2-Bindu...item417ce308d6

ψαξου ebay!
    Last edited by detox; 20-02-14, 14:21.
    detox

Σχολιασμός

είχα κοιτάξει, αλλα με τα μεταφορικά (και με τελωνεία σε κάποιες περιπτώσεις), μου ερχόταν ακριβές (αυτές που άρεσαν στην κόρη μου, γιατί αν η γυναικεία γκρίνια είναι απίστευτη, η παιδική γυναικεία γκρίνια απλά δεν αντέχεται )
      Ευχαριστώ πάντως για τον κόπο που έκανες να ψάξεις.
      τελικά, πήρα από το sexhouse αυτές:
      http://snowboard-bindings.findthebes...id-Bindings-LF

έχω ξαναψωνίσει απο τα παιδιά στο s.ex house στο παρελθόν (τελευταία αγορά ήταν οι δικές μου δέστρες, επίσης drake) και ήμουν πάντα πολύ ευχαριστημένος οπότε δεν έχω λόγω να ψωνίσω απο ebay ή γενικότερα απο εξωτερικό.
      απ'ότι βλέπω, η κόρη μου παίζει να έχει καλύτερες δέστρες απο τις δικές μου (έχω τις supersport του 2009)
      Last edited by ismael; 20-02-14, 16:51.

Σχολιασμός

Καλημέρα αδερφέ, ωραίος. Καλή φάση να σπρώχνουμε τα παιδιά μας στη μούρλια μας.

Μιας κι έχω κι εγώ κόρη που είναι στα πρόθυρα να γίνει χιονοδρόμος (αν και δεν μου τα λέει καλά και ζητά να κάνει σκι)... ποια σανίδα πήρες (κι από που), όπως και τί μπότες!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Bjorg_RFC Εμφάνιση μηνυμάτων
          Καλημέρα αδερφέ, ωραίος. Καλή φάση να σπρώχνουμε τα παιδιά μας στη μούρλια μας.

Μιας κι έχω κι εγώ κόρη που είναι στα πρόθυρα να γίνει χιονοδρόμος (αν και δεν μου τα λέει καλά και ζητά να κάνει σκι)... ποια σανίδα πήρες (κι από που), όπως και τί μπότες!
          φίλε το σανίδι της το είχε πάρει ο κολλητός μου πριν γεννηθεί ακόμα ( burton chiclet, μπορείς να το δεις εδώ:http://forum.snowreport.gr/showthrea...DE%F4%F1%E9%E1) αλλά γενικά παίζουν πολλά σανίδια για μικρά παιδιά πλέον.
          Καλάβρυτα μάλιστα νοικιάζουν σετ (στο 360 σίγουρα, μπορεί κ αλλού, ψάξου λίγο).
          Πουλάνε και παιδικά σετάκια (βγάζει η burton - είχα δει πέρσι στην πάτρα στο 50-50 και η ride-είχα δει στο forward κάποια στιγμή). Μάλιστα οι μπότες στο σετ της burton θυμάμαι οτι είχανε και κάποιον ειδικό πάτο που τον έβγαζες κ μεγάλωνε ένα νούμερο η μπότα-ποοοολύ σημαντικό αυτό για τα μικρά παιδακια.
          Εγώ μπότες της πήρα deeluxe από το 360 πολύ ελαφρώς μεταχειρισμένες: πήγαμε και νοικιάσαμε σετ (ομολογουμένως πολύ φροντισμένο), της έκαναν οι μπότες, τις είδα για καλές, τις αγόρασα. γενικά στο θέμα μπότες, είδα οτι υπάρχει πρόβλημα στα μικρά νούμερα, δεν βρίσκεις ποικιλία.

Σχολιασμός

Καλή φάση να σπρώχνουμε τα παιδιά μας στη μούρλια μας.
            σημειώνω πάντως οτι εγώ την κόρη μου δεν την "έσπρωξα", αυτή μου ζήταγε πιεστικά εδώ κ δύο χρόνια να την μάθω snowboard (εγώ τα είχα παρατήσει για τρια περίπου χρόνια). Επίσης, σημειώνω οτι ο αδερφός μου της είπε να μάθει σκι αντί για snowboard και του είπε οτι "το σκι είναι μια βλακεία και την κάνουνε κάτι χαζοί που κρατάνε κάτι μπαστούνια για να στηρίζονται όταν βαριούνται". Τα σχόλια δικά σας. (καπτεν, που είσαι κάπτεν, για σένα λένε...???).
            Αν θες να την πείσεις για snowboard, βάλτης να δει φραουλίτσα και όταν πέσουν οι τίτλοι και δείχνει τη φραουλίτσα να κατεβαίνει, πές της οτι να έτσι θα πηγαίνεις. άμα δεν την ψήσει ούτε αυτό, άστο, πάρε της σκι (ούτως ή άλλως είναι λάθος να προβάλλουν οι γονείς στα παιδιά τα θέλω τους, και αδικία απέναντι στην προσωπικότητά τους). Αργά η γρήγορα θα καταλάβει μόνη της.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ismael Εμφάνιση μηνυμάτων
              σημειώνω πάντως οτι εγώ την κόρη μου δεν την "έσπρωξα", αυτή μου ζήταγε πιεστικά εδώ κ δύο χρόνια να την μάθω snowboard (εγώ τα είχα παρατήσει για τρια περίπου χρόνια). Επίσης, σημειώνω οτι ο αδερφός μου της είπε να μάθει σκι αντί για snowboard και του είπε οτι "το σκι είναι μια βλακεία και την κάνουνε κάτι χαζοί που κρατάνε κάτι μπαστούνια για να στηρίζονται όταν βαριούνται". Τα σχόλια δικά σας. (καπτεν, που είσαι κάπτεν, για σένα λένε...???).
              Αν θες να την πείσεις για snowboard, βάλτης να δει φραουλίτσα και όταν πέσουν οι τίτλοι και δείχνει τη φραουλίτσα να κατεβαίνει, πές της οτι να έτσι θα πηγαίνεις. άμα δεν την ψήσει ούτε αυτό, άστο, πάρε της σκι (ούτως ή άλλως είναι λάθος να προβάλλουν οι γονείς στα παιδιά τα θέλω τους, και αδικία απέναντι στην προσωπικότητά τους). Αργά η γρήγορα θα καταλάβει μόνη της.
              Καλώς τονε τον κύριο με την παρατημένη σιδερώστρα.
              Καλά ρε συ δεν τα παράτησες τελικά? Απ΄ότι βλέπω σε έβαλε η μικρή στην πρίζα πάλι και καλά σου έκανε δεν ήθελες και πολύ.
              Λοιπόν, τα σφυροκοπήματα στους γιους μου είναι πολλά από τότε πυο γεννήθηκαν για να γίνουν σανιδάδες, μέχρι και πυτζάμες με μωρό που κρατάει σανίδα τους φέρανε.
              Ενας άλλος που ήρθε πρώτη φορά να τα δει τους έλεγε όλη την ώρα, θα σας κάνω σνοουμπορτάδες θα σας κάνω σνοουμπορτάδες και απ ότι φαίνεται τα παιδιά θα πάρουν τον δρόμο τον κακό.

Σχολιασμός

Thanks για τις πληροφορίες φίλε. Πέρα από το forward που είχε το σετάκι της Ride (σανίδα - δέστρες), προσωπικά δεν είχα βρει κάτι άλλο στην Ελλάδα.

Από'κει και πέρα, καλό set είναι και το after school της Burton, που έχει και αρκετά καλή τιμή. Όπως και να έχει, το όλο θέμα στα παιδικά (μικρών ηλικιών) είναι οι μπότες.

Η κόρη μου είναι 3 χρονών. Πέρσι τσούλησε με ski (αυτό προτίμησε) αλλά γενικά δεν τη χαλάει και το snowboard. Φέτος, με τον χάλια Χειμώνα που μας έκανε, βρίσκω μόνο το χρόνο να ανέβω καταδρομικές πάνω για να ξεχαρμανιάσω εγώ. Λέγαμε να πάμε 4-5 μέρες τώρα την Κ.Δευτέρα Καλάβρυτα, αλλά με τί χιόνι; Είδωμεν... Μάλλον με βλέπω του χρόνου να την ξεκινώ.

σημειώνω πάντως οτι εγώ την κόρη μου δεν την "έσπρωξα"... (ούτως ή άλλως είναι λάθος να προβάλλουν οι γονείς στα παιδιά τα θέλω τους, και αδικία απέναντι στην προσωπικότητά τους). Αργά η γρήγορα θα καταλάβει μόνη της.
                Φυσικά και δεν είναι τα παιδιά μας ρομποτάκια, απλά εμείς τους προσφέρουμε αυτά που θεωρούμε πως θα τα γεμίσουν, από Γαλλικά και πιάνο ως snowboard π.χ. Το παιδί μόνο του θα επιλέξει στη συνέχεια αν κάτι θέλει να το κάνει / του αρέσει, ή όχι.

P.S. Δεν την έσπρωξες την κόρη σου εσύ, όχι... αλλά σανίδα την περίμενε από την day 1 στο μαιευτήριο...

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από KAPTEN Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Καλώς τονε τον κύριο με την παρατημένη σιδερώστρα.
                  Καλά ρε συ δεν τα παράτησες τελικά? Απ΄ότι βλέπω σε έβαλε η μικρή στην πρίζα πάλι και καλά σου έκανε δεν ήθελες και πολύ.
                  Λοιπόν, τα σφυροκοπήματα στους γιους μου είναι πολλά από τότε πυο γεννήθηκαν για να γίνουν σανιδάδες, μέχρι και πυτζάμες με μωρό που κρατάει σανίδα τους φέρανε.
                  Ενας άλλος που ήρθε πρώτη φορά να τα δει τους έλεγε όλη την ώρα, θα σας κάνω σνοουμπορτάδες θα σας κάνω σνοουμπορτάδες και απ ότι φαίνεται τα παιδιά θα πάρουν τον δρόμο τον κακό.
                  φίλε οτι είναι να γίνει θα γίνει. και 'γω αυτό λέω για την κόρη μου. θα δοκιμάσει και να κάνει οτι θέλει και την κάνει χαρούμενη, και ας είναι και έλκηθρο με τσουβάλι λιπάσματος.
                  σε τελική φάση, δική τους είναι η ζωή και σε μας τους γέρους δε μας πέφτει λόγος. Έχουν δική τους προσωπικότητα.

Σχολιασμός

P.S. Δεν την έσπρωξες την κόρη σου εσύ, όχι... αλλά σανίδα την περίμενε από την day 1 στο μαιευτήριο...
                    σημειώνω απλώς οτι το παιδί που της το έφερε, μου είχε πει οτι η τότε διαφήμιση της burton για τα παιδικά ήταν οτι το να μαθαίνεις σε ένα παιδί να κάνει σκι είναι child abuse...

Σχολιασμός

σημειώνω απλώς οτι το παιδί που της το έφερε, μου είχε πει οτι η τότε διαφήμιση της burton για τα παιδικά ήταν οτι το να μαθαίνεις σε ένα παιδί να κάνει σκι είναι child abuse...
                      Aυτά είναι...!

Πάντως ο Χειμώνας μας την έκανε φέτος... Αν βέβαια ρίξει πράγματι ικανοποιητικό χιόνι τις επόμενες μέρες, μπορεί να πάμε οικογενειακώς Καλάβρυτα για snowboard sessions!

Σχολιασμός

Working...
                      X