Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

I am back....

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• I am back....

ε ρε γλεντια φετος....που εισαι Liapo να σε τσιγκλισω λιγο...

Snow is on my D.N.A.-ζητειται δουλεια στις Δολομιτικες Αλπεις

Που είσαι ρε turmoπαιδο.Θελουμε Info για Mayrhofen και δη zillertal arena.Πίστα δεν κατεβαίνει στο χωριό ε?

Σχολιασμός

το χωριο ειναι πολυ ομορφο. Και εχει και μια σχετικη ζωη, μπαρακια κλπ. Εγω ειχα βρεθει Νοεμβρη για τον παγετωνα και παρολα αυτα (ητνα κλειστο το ΧΚ) μου αρεσε πολυ
      Παντως πιστα δεν παει στο χωριο (Mayrhofen)
      Η μονη πιστα που φτανει στο χωριο ειναι απο ενα μικρο ΧΚ το Ahorn απο την αλλη πλευρα που ειναι το βασικο ΧΚ
      Αλλα το Ahorn ειναι μικρο και με ευκολες πιστες. Μονο η πιστα που κατεβαινει στο χωριο αξιζει και το Iglu Bar....
      Εσεις λογικα θα κινηθειτε στο μεγαλο το ΧΚ που πας και γυρνας μονο με την γονδολα...εκει ειναι και το παρκο και η Χαρακιρι κλπ κλπ
      Εναλλακτικα απο το μεγαλο ΧΚ μπορεις να κατεβεις σε καποιο απο τα αλλα χωρια και να πας με λεωφ. πισω στο Mayrhofen
      (Ισως αυτο ειναι καλυτερα να κανεις και το πρωι για να γλυτωνεις την αναμονη)

Παντως μιας και μεσα στην καρτα ειναι ο παγετωνας, αν πατε, πατε μια βολτα στον παγετωνα.
      Εκτος του οτι εχει ωραιο snowpark, μπορεις να ανεβεις τερμα πανω στα 3.200 και να κατεβεις σερι κατω ως τα 1.500 που ειναι το χωριο....το τελευταιο κομματι ειναι και καπως ski route...οχι τοσο πιστα...αν εχει και μπολικο χιονι ειναι ολα τα λεφτα.
      Αξιζει....

Οταν λες zillertal arena εννοεις την περιοχη ή το συγκεκριμενο ΧΚ με το ονομα zillertal arena???
      η περιοχη ολη ειναι zillertal γενικα
      Με την καρτα λιφτ για 6 μερες εχεις μεσα
      - τον παγετωνα
      - το μικρο ΧΚ Ahorn
      - το χιονοδρομικο Zillertal 3000
      - το ΧΚ του Mayrhofen
      - το ΧΚ του Hochzillertal Ηοchfgen
      - το ΧΚ του Fugen (μικρο ειναι και για οικογενειες)
      - το ΧΚ zillertal arena

Kατα την αποψη μου αξιζουν ο παγετωνας, Mayrhofen, Hochzillertal,zillertal arena

Το μονο αρνητικο στην περιοχη ειναι οτι τα χωρια εινια σχετικα σε χαμηλο υψομετρο (650-700μ) και μπορει να μην εχουν χιονι καποιες μερες κλπ. Αλλα τα ΧΚ ως επι το πλειστον ειναι απο 1.800 και πανω οποτε...

Ποτε θα πατε? μπορει και εγω να κανω καμια εξορμηση προς τα εκει.
      Last edited by TURMS; 19-09-12, 15:43.

Σχολιασμός

’ντε σιγά σιγά να αρχίσουμε να ονειρευόμαστε χειμώνες χιόνια και πουδρίτσες!!!

Σχολιασμός

Καλώς τον Turms...Που ήσουνε ρε και γύρισες;;εεεε;;;;Πες τα όλα!!!

Όπως είπε και ο kaza παραπάνω,ΛΕΜΕ...στο λέμε είμαστε,να πάμε κατά τις 26/1...
          Beati Paoli.........

Σχολιασμός

καλη εποχη ο γεναρης. κατα πασα πιθανοτητα ολα θα ειναι στο φουλ.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από TURMS Εμφάνιση μηνυμάτων
              ε ρε γλεντια φετος....που εισαι Liapo να σε τσιγκλισω λιγο...
              φετος ξεκινας πρωτος την σεζον και κλεινεις το μαγαζι τελευταιος! με το καλο να σας ερθουν τα χιονια και σας ευχομαι να μην μπορειτε να παρετε τα ποδια σας ή αλλιως να λιωνετε καθε μερα!
              μαμ...κακα...SNOWBOARD και νανι!

http://instagram.com/liapos

Σχολιασμός

εσυ επιτελους θα αλλαξεις το Burton?

Σχολιασμός

στην υπογραφη; Ο Χ Ι ! ! ! εκτος κι αν πεις οτι θες να βλεπεις μονο τον αλλον με τα βατραχοπεδιλα!

Σχολιασμός

τι κολημα ρε παιδι μου με αυτη την μαρκα....στο τελος θα παρω και εγω.

Σχολιασμός

χαχαχαχαχαχχαχα

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από TURMS Εμφάνιση μηνυμάτων
                        τι κολημα ρε παιδι μου με αυτη την μαρκα....στο τελος θα παρω και εγω.
                        γκουχου γκουχου...αν δεν την πηρες ακομα θα πω του Jake να σου στειλει μια!

Σχολιασμός

ε αν γινεται...και οχι με fedex...USPS καλυτερα.

Σχολιασμός

Working...
                          X