Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Το χειρότερο λιφτ της Ελλάδας!

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Το χειρότερο λιφτ της Ελλάδας!

Ποια είναι η γνώμη των χιονοδρόμων; Ποιο είναι το χειρότερο λιφτ στην Ελλάδα που βρίσκεται εν λειτουργία (κοινώς πού πρέπει να πέσουν λεφτά για αντικατάσταση το οποίο αν αντικατασταθεί δίνει μια άλλη διάσταση σε μια καλή κατά τα άλλα πίστα?

α. Πήλιο (μονοθέσιο)
    β. Μαίναλο (Αετός)
    γ. Παρνασσός (Οδυσσέας)
    δ. Παρνασσός (Πυθία 14)
    ε. Καρακόλι (μονοθέσιο)
    στ. Καρπενήσι (Ηρακλής 2 συρόμενος)
    ζ. Μαίναλο (Πολωνέζα)
    η. ’λλο (πείτε πού και ποιο)

Θα ήταν ωραίο να βάλετε και φωτό αν έχετε και να τεκμηριώσετε γιατί!

• veres
    replied
    Να μην το δοκιμασω τοτε......

Leave a comment:

• gvafi72
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από filandos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δεύτερο λίφτ στο ΚΕΟΑΧ στον Όλυμπο. Έχω αρκετά χρόνια να πάω, αλλά πρέπει να είναι ακόμα σε λειτουργία. Συμπλεκόμενο πιάτο, χωρίς κορδόνι/ελατήριο που τυλίγει-ξετυλίγει. Μάλλον του '60. Πλην όμως ήταν συντηρημένο και δούλευε εντάξει.

http://static.larissanet.gr/wp-content/uploads/2015/12/201512190632356994-1200x675.jpg

Αν πρέπει να αντικατασταθεί; Μάλλον όχι. Καλύτερα να βγεί εντελώς, το βουνό είναι πολύ καλό για ορειβατικό σκι.

χαχα!!!
    το συγκεκριμένο λιφτ σε σηκώνει κ τρια μετρά στον αέρα στην εκκίνηση.
    σε παει σουζατο...!!!

Leave a comment:

• filandos
    replied
    Το δεύτερο λίφτ στο ΚΕΟΑΧ στον Όλυμπο. Έχω αρκετά χρόνια να πάω, αλλά πρέπει να είναι ακόμα σε λειτουργία. Συμπλεκόμενο πιάτο, χωρίς κορδόνι/ελατήριο που τυλίγει-ξετυλίγει. Μάλλον του '60. Πλην όμως ήταν συντηρημένο και δούλευε εντάξει.

http://static.larissanet.gr/wp-content/uploads/2015/12/201512190632356994-1200x675.jpg

Αν πρέπει να αντικατασταθεί; Μάλλον όχι. Καλύτερα να βγεί εντελώς, το βουνό είναι πολύ καλό για ορειβατικό σκι.

Leave a comment:

• yakutia
    replied
    εγω πάντως θα σου πω την άποψη Ελβετού με τον οποίο γνωρίστηκα όπως ανεβαίναμε μαζί στα λιφτ του Πηλίου. Λέει είναι παλιά, ασυντήρητα, αλλά μου αρέσουν γιατί έχουν vintage look αλλά κυρίως γιατί ετσι αργά που πάνε, όταν ξαναπάς κάτω δεν έχει πολύ ουρά ενώ σε εμάς στην Ελβετία έτσι σφαίρα που ανεβαίνουν και είναι και πολυθέσια, μετά όταν πας να ξαναστηθείς περιμένεις ώρες

Leave a comment:

Working...
X