Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Ski Salomon Verse 5, Superaxe 8 η Axendo?Ποιο να επιλεξω?

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Ski Salomon Verse 5, Superaxe 8 η Axendo?Ποιο να επιλεξω?

Καλησπερα σε ολους.

Κοιταζω για μεταχειρισμενα πεδιλα φετος και ειμαι μεταξυ σε αυτα τα 3 μοντελα της Salomon. Verse 5, Superaxe 8 και Axendo.
    ΕΙναι λιγο παλια τα μοντελα αλλα μιας και τα οικονομικα μας δεν επιτρεπουν και πολλα.
    Σε μηκος εχω καταληξει σε 170 (ειμαι 1,81 και 92 κιλα.)Επιπεδο σκι Αρχαριος προς μετριος.Κατεβαινω τις Μπλε σχετικα ευκολα και τις κοκκινες με δυσκολια.Οποτε θελω κατι που θα μπορω να το χρησιμοποιω και για μετα δλδ επιπεδο Μετριο και πανω.

Οποιος ξερει κατι για αυτα τα μοντελα μου λεει!

Ευχαριστω πολυ!

Επιθετικό πέδιλο, δεν συγχωρεί το Salomon. Εχω τα Xscream και πάνε σαν διάολοι (μοντέλο περιπου 2000). Για πιο χαλαρές καταστάσεις, carving και άνετες στροφές και κάποια ανοχή σε πούδρες (ένα πολυ ωραίο all round πεδιλο αν και οχι all mountain) πήρα τα Volkl unlimited (2008). Ωραίο, οικονομικό, στιβαρό αλλα και παιχνιδιάρικο πέδιλο, εύκολο στην οδήγηση θα σε βοηθήσει να εξεληχθείς στη φάση που είσαι. Σου προτεινω κάτι τέτοιο.
    Over and out.

Σχολιασμός

Πηρα τα Verse τελικα ...μου φανηκαν μια χαρα για μενα που πηγα καλαβρυτα.Και αμα ανεβω και επιπεδο μετα αλλαζω.
      Ευχαριστω για την απαντηση σου και τις προτασεις σου!

Σχολιασμός

Νασαι καλά φιλε, καλοτάξιδα!
        Over and out.

Σχολιασμός

Working...
        X