Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Βοηθήστε με να διαλέξω χιονοδρομικό στην Ελλάδα

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Βοηθήστε με να διαλέξω χιονοδρομικό στην Ελλάδα

Καλησπέρα. Χρειάζομαι την συλλογική σοφία της παρέας. Σκέφτομαι φέτος να πάμε για σκι κάπου στην Ελλάδα, για πρώτη φορά. Μεχρι τωρα ολες μας οι εξωρμήσεις ήταν στην Ελβετία (Zermat, Saas Fee) και την Αυστρία (Obergurgl) με μια εξαίρεση καπου στα 2005 οπου και ειχαμε δυο μερες σκί στο Ελατοχώρι (μας αρεσε πολύ) και στην δεκαετια του '90 μια μερα που ειχα παει για σκι στα Καλάβρυτα (δεν μου αρεσε). Βασικά σκεφτόμαστε να έρθουμε Ελλάδα καποια στιγμή τον Φλεβάρη για καμμια εβδομαδα, αλλα δεν ξερω απολύτως τίποτε για τα χιονοδρομικά. Βασικά τι ζητάω; Απλά πράγματα. Να εχει αρκετό χιόνι (διαβάζω εδώ για χιονοδρομικά στην Ελλαδα που ανοιγουν ακομα και να εχει πετρες στην πιστα), χαμηλές θερμοκρασίες (να μην ειναι το χιονι σουπα) και να μπορούν τα παιδιά μου (8 και 4ων ετών) να κανουν σκί διχως να φομάμαι μην τους πεσει πανω τους κανενας καμικάζι, και οι αναμονές στα λίφτ να μην ειναι τρελές. Α, και να εχει καμποσα χιλιόμετρα πίστες. Απο οσα ακούω και καποια βίντεο που εχω δει μου αρέσει η ιδεα του καϊκματσαλάν. Υπαρχει καποιο αλλο μερος που ισως να ταιριάζει σε αυτά που ζητάω; Ισως το Σελι; Το φαλακρό; 3-5 πηγάδια; Οπως ειπα και πριν δεν εχω απολυτως καμμια ιδεα για το που ειναι καλά, οποτε εαν μπορείτε φωτίστε με παρακαλώ. Ευχαριστώ.
Working...
X