Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Απόψεις για το Nissan Qashqai

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Απόψεις για το Nissan Qashqai

Γεια χαρα,

θα ηθελα τις αποψεις σας για το Nissan Qashqai λαμβανοντας υποψιν τη κατηγορια στην οποια ανηκει.

Ευχαριστω

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ SUV ΓΙΑ ΑΠΛΕΣ ΠΕΡΙΗΓΗΣΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΕΝΩ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΛΙΤΡΟ(ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΟ) ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 25350 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ACTION ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ MEXRI TA 31490 EYΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ TECHNA PREMIUM L/P
    ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 12 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΚΑΙ ΤΣΕΠΕΣ!
    ΤΟ 1600(ΠΡΟΣΘΙΩΚΙΝΗΤΟ) ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΟΥΣΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ
    18680 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 23180 ΕΥΡΩ
    ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΔΙΛΙΤΡΟΣ TURBO DIESEL 150 ΙΠΠΩΝ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!
    http://www.meteo.gr/stations/amfiklia/
    ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ!!

Σχολιασμός

Koιταξε μιλαμε για ενα τετρακινητο οχημα με υψος απο το εδαφος 20 εκατοστα (οσο ενα Grand Vitara, X-trail ή ενα Forester). Δεν ειναι καθαροαιμο εκτος δρομου αλλα ενα cross over αυτοκινητο...

Το θεμα ειναι αν καλυπτει τις αναγκες σου...

Σχολιασμός

Είναι κάτι μεταξύ SUV και cross over. Δυνατότητες εκτός δρόμου μπορεί να μην έχει τεράστιες αλλά θα σε πάει εκεί που θέλεις μέσα στα λογικά πλαίσια.

Όσο για την απόσταση απο το έδαφος 20 εκατοστά έχει και το wrangler,και τα περισσότερα trucks", δεν είναι αυτό που τα κάνει καθαρόαιμα. Βέβαια όλα φτιάχνονται, χιχιχι..."
        www.off-road.gr
        www.zookaction.gr

Σχολιασμός

φιλε πρεπει να δεις τι φτιαξιμο περνει το συγκεκριμενο αμαξι και τι μπορει να κανει σε διαφορα x-games ποθ το χρισιμοποιουν. επειδη βιαζομαι αν δεν βρεις τπτ στειλε μου πμ να σου στειλω λινκ. θα ΦΑΣ ΗΤΤΑΑΑΑΑ!

Σχολιασμός

Kαποιος εδω εχει RX-7 (batman).... δε λεω ποιος ομως!

Σχολιασμός

ομορφο ειναι δεν λεω

αλλα για εκτος δρομου μαλλον δεν θα ειναι και οτι πιο καλο

θα δειξει στο μελλον

Σχολιασμός

Θα δουμε γιατι να μην πηγαινει καλα ομως εγω πιστευω πως θα ειναι αξιοπρεπες...

Σχολιασμός

Γεια χαρα σε ολους,

τελικα κατεληξα στο 2.0 lt Qashqai Premium και το παρηγγειλα. Καταλαβαινω απολυτα για το τι ειδους αυτοκινητο ειναι και καλυπτει πληρως τις απαιτησεις μου (χωματοδρομοι για MTB το καλοκαιρι, χιονοδρομικα το χειμωνα αλλα 80% του χρονου στην ασφαλτο). Το εκανα test drive και εμεινα πολυ ικανοποιημενος αν και ειναι το πρωτο μου ιαπωνικο οχημα μετα απο χρονια με γερμανικα αυτοκινητα (audi, bmw).

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας. Θα φροντισω να κανω post τις εντυπωσεις μου οταν το παραλαβω.Edited by: powderdrill

Σχολιασμός

Και μονο που ειναι ιαπωνικο φτανει.... εχει τρελο after market για βελτιωσεις ή οτιδηποτε αλλο θελησεις.

Επιπλεον το μονο που δεν μου αρεσει στο αμαξι αυτο ειναι η ελλειψη κοντων σχεσεων. Αν ομως θελησεις να κανεις διαδρομες σε πολυ ανωμαλους δρομους, μπορεις σχετικα ευκολα να ψηλωσεις την αποσταση απο το εδαφος!

Τι σαζμαν εχει? μηχανικο ή αυτοματο?Edited by: MountExplorer

Σχολιασμός

καλορίζικο και μην ξεχάσεις τα λάστιχα Α/Τ!!!!
                      My lifestyle determines my deathstyle

Σχολιασμός

Εχει μηχανικο σαζμαν και η κινηση ειναι επιλεκτικη 2WD, 4WD auto και 4WD lock

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από powderdrill
                          Εχει μηχανικο σαζμαν και η κινηση ειναι επιλεκτικη 2WD, 4WD auto και 4WD lock
                          Τι λάστιχα φοράει?Γιατί αν είναι ασφάλτινα πίστεψε με θα δυσκολευτείς σε δύσκολες χειμερινές συνθήκες.Καλορίζικο και καλές εκδρομές!!Edited by: js69

Σχολιασμός

Αν θυμαμαι καλα φοραει τα Bridgestone Dueler Highway / Terrain που δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα απο την επομενη σεζον θα γινει αναβαθμιση προς Α/Τ η ακομα και S+M.

Σχολιασμός

Καλοτάξιδο και μην ξεχάσεις το forum, τώρα που το πήρες. Κατά καιρούς θέλουμε car-reports [i](στον δρόμο σε ΧΚ με χιόνι, σε χώμα κλπ). Πιστεύω ότι είναι ένα αμάξι που ενδιαφέρει πολλούς..."

Σχολιασμός

Working...
                              X