Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Εχουμε ξεφύγει τελείως........

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Εχουμε ξεφύγει τελείως........

Η ενότητα ονομάζεται ΄΄<a href=forum_topics.asp?FID=17" target="_blank">Οδήγημα στο χιόνι - πάγο΄΄ </a>
    και όχι ''τρέχα να με φτάσεις''.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συγκρίνουμε πιο τετρακίνητο μπορεί να πάει με χίλια στην άσφαλτο και δεν μιλάμε για τις διάφορες συνθήκες που συναντάμε στα παγωμένα μας βουνά.
    Ακόμη από ότι έχω καταλάβει πάρα πολλοί είναι αυτοί που κάθονται πίσω από μια οθόνη και λένε διάφορες συμβουλές νομίζοντας ότι γνωρίζουν αρκετά πράματα.
    Επίσης όταν θέλουμε να συγκρίνουμε κάποια οχήματα καλά είναι να λέμε την γνώμη μας χωρίς να βγάζουμε όλα τα άλλα άχρειστα.
    Είναι πολλά παιδιά που πραγματκά έχουν απορίες και εδώ μπερδέυονται περισσότερο.
    Εγώ είμαι σίγουρος ότι εκεί που πάει ένα μαμά forester χωρίς την παραμικρή βελτίωση και χωρίς αργά διαφορικά μπορώ να πάω και με το sunny που έχω με τα 90 αλογάκια και μόνιμη τετρακίνηση.Απλά θα φτάσω λίγο πιο αργά.
    Και κάτι ακόμα για διάφορα βιντεάκια που είδα σε βαθύ χιόνι:Προβάλουμε κάποια βίντεο που κινούμαστε σε 20-30 πόντους χιόνι και όλοι μένουν με το στόμα ανοιχτό.
    κανείς όμως δεν δίνει μια εξήγηση γιατί θέλουμε να δείχνουμε ότι κάποιοι είμαστε.να σημειώσω εδώ λοιπόν ότι το χιόνι όταν είναι φρέσκο μπορεί να είναι και μισό μέτρο και να κινούμαστε χωρίς κανένα πρόβλημα(έβαλα το sunny σε μια αλάνα που το χιόνι έφτανε στο ύψος τον φαναριών και κινόμουν χωρίς να σπινάρει ούτε ένας τροχός γιατί απλά το χιόνι ήταν ολόφρεσκο και ήταν σαν αφρός)..Μπορεί όμως να είναι δέκα πόντους και να μην μπορούμε να κινηθούμε(με το pinin δεν μπορούσα να προχωρίσω άλλο γιατί το χιόνι ήταν τόσο σφιχτό που δεν το έκοβες με τίποτα,ήταν και ευθεία).

Υ.Γ.1:Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ λόγο υποχρεώσεων και είδα πάλι τα ίδια(χ@λι@)
    Υ.Γ.2:Με τα παραπάνω γραφόμενα δεν θέλω να θίξω κανένα απλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται.
    Υ.Γ.3 :Για το sunny δεν κάνω πλάκα
    Υ.Γ.4:Συγνώμη που σας κούρασα.

Φιλικά -Πέτρος
    "

Εφόσον αναφέρεσαι σε εμένα, είμαι υποχρεωμένος να απαντήσω.
    Γράφεις ''φιλικά Πέτρος'', ενώ το ποστ σου είναι γεμάτο εμπάθεια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα, δικό σου.
    Δεν καταλαβαίνω, ποιο είναι το πρόβλημά σου με τη γρήγορη οδήγηση. Εγώ έκρινα κανέναν από όσους έχουν ανεβάσει βίντεο; Πότε αναφερθήκαμε μόνο στη άσφαλτο, όταν τα βίντεο δείχνουν ένα αυτοκίνητο να κινείται σε κάθε είδους έδαφος και συνθήκες; Βλέπεις επιλεκτικά;
    Ποιος έβγαλε άχρηστα όλα τα άλλα; Σου έχει διαφύγει ότι πρότεινα σε άλλο μέλος το Terios, όπως επίσης ότι έγραψα ότι το Vitara είναι το πιο ικανό σε off-road λόγω κλειδώματος κεντρικού.
    Γράφεις ότι το sunny, θα πάει εκεί που θα πάει ένα νορμάλ Φόρεστερ, κάτι το οποίο είναι αστειότητα. Έλα να ακολουθήσεις...... Με την ίδια λογική, όλα τα suv, θα πάνε εκεί που θα πάει ένα Land Cruiser,αλλά θα φτάσουν πιο αργά; Αστεία πράγματα.
    Αναφέρεις με σιγουριά, ότι το χιόνι που έμειναν όλοι με το στόμα ανοιχτό (ο Τόττης πάντως έμεινε στ'αλήθεια αν σε ενδιαφέρει, όπως και το παιδί με το Terios),ήταν φρέσκο. Ήσουν εκεί και δεν σε είδαμε; (Για το 20-30 πόντους που είπες θέλοντας να υποβαθμίσεις ότι είδες, όταν η πόρτα μου που δεν άνοιγε είναι 42 από το έδαφος, πιστεύω ότι θα γελάσουν όλοι όσοι ήταν μαζί)
    Τα παιδιά που ήταν, μπορούν αν απαντήσουν πόσο φρέσκο ήταν το χιόνι, στο οποίο περπατούσαμε άνετα χωρίς να βουλιάζουμε.......Έμεινε το L200 στο φρέσκο χιόνι, ή το daihatsu με τα mud που προχωρούσε με το ζόρι σκάβοντας;;;;;
    Φρέσκο είναι αυτό και νομίζω ότι η διαφορά είναι εμφανής σε σχέση με τα άλλα βίντεο:
    <a href=http://www.youtube.com/watch?v=7ycvD5JzAIo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7ycvD5JzAIo</a>
    Επιτέλους, σταματήστε αυτό τον πόλεμο που έχετε ανοίξει εις βάρος μας.
    Δεν σας ενοχλεί κανείς και δεν σας υποχρεώνουμε να βλέπετε το θέμα ''Forester παντός καιρού'' αν δεν σας αρέσει.
    Έλεος πια..........
    Edited by: stolis "
    www.foresterclub.gr

Σχολιασμός

Συνονοματε θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω για αρκετους λογους:
      1) οπως λες και εσυ το θεμα ειναι οδηγηση στο χιονι-παγο, το βιντεακι που ανεβασα δειχνει γρηγορη(εως πολυ γρηγορη) οδηγηση στον παγο.
      2)Στο Πισοδερι δεν ηταν καθολου αφρος το χιονι και ας φαινεται ετσι σε μερικα σημεια, ηταν πολυ σκληρο και αν δεν μας πιστευετε(λογω του οτι εχουμε Φορεστερ) ρωτηστε και τους αλλους που το επιχειρησαν την επομενη ημερα.
      3) κοντα ειμαστε παμε με το μαμα φορεστερ μου χωρις αργα ουτε καμια απολυτως βελτιωση, εκει που παει το μαμα sunny σου και δεν ξαναγραφω ποτε κατι υπερ του φορεστερ.
      4)Ποιον μπερδεψαμε???Αυτους που μισουν τα φορεστερ?

Πιο φιλικα

Πετρος

Σχολιασμός

Working...
      X