Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΛΑΣΤΙΧΑ 4Χ4

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΛΑΣΤΙΧΑ 4Χ4

Καλησπέρα παίδες....... θα ηθελα να με βοηθήσετε στην επιλογή ελαστικου 4χ4.

ψάχνω κατι αναμεσα σε 50/50 και mud......πριν φορουσα τα bf goodrich all terain και δεν έμεινα καθολου ευχαριστημενος. ειδικα στην λάσπη πηγαινε οπωσ και με τα μαμα που ήταν ασφαλτινα.(η μαλλον δεν πηγαινε).

μου αρεσουν πολυ τα cooper discoverer stt αλλα τα θεωρω υπερβολη οταν το 60-70% των χλμ που κανω ειναι στην ασφαλτο.

παρακαλω αναφερατε την προσωπικη σας αποψη και παντα με λαστιχα που εσεις οι ιδιοι εχετε δοκιμασει και σε τι αυτοκινητα.

Υ.Γ. ειμαι κατοχος ενος NISSAN TERRANO II 2.7TD 3πορτο με μπλοκε lsd 75% στον πίσω αξονα και αναρτηση ΟΜΕ 40mm.

ευχαριστω
    Protect me from what i want...!!!

Θα σου πει αύριο το πρωί ο master.[i]"
    Μετεωρολογικός Σταθμός Αγ.Στεφάνου - Οικ. Αγ.Παρασκευής:
    http://www.weatherlink.com/user/aris/
    Κάμερα Σταθμού:
    http://www.metar.gr/ws/stefanos/astefanos000.jpg

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από itsabigworld
      Καλησπέρα παίδες....... θα ηθελα να με βοηθήσετε στην επιλογή ελαστικου 4χ4.

ψάχνω κατι αναμεσα σε 50/50 και mud......πριν φορουσα τα bf goodrich all terain και δεν έμεινα καθολου ευχαριστημενος. ειδικα στην λάσπη πηγαινε οπωσ και με τα μαμα που ήταν ασφαλτινα.(η μαλλον δεν πηγαινε).

μου αρεσουν πολυ τα cooper discoverer stt αλλα τα θεωρω υπερβολη οταν το 60-70% των χλμ που κανω ειναι στην ασφαλτο.

παρακαλω αναφερατε την προσωπικη σας αποψη και παντα με λαστιχα που εσεις οι ιδιοι εχετε δοκιμασει και σε τι αυτοκινητα.

Υ.Γ. ειμαι κατοχος ενος NISSAN TERRANO II 2.7TD 3πορτο με μπλοκε lsd 75% στον πίσω αξονα και αναρτηση ΟΜΕ 40mm.

ευχαριστω
      Στο Navara έβαλα πριν 2 εβδομάδες τα Geolander A/T ATR. H χρήση του είναι κυρίως σε άσφαλτο αλλά όταν πατάει χώμα είναι σε χωράφια με χωνευτές πέτρες, λάσπη, βάτα,και φορτωμένο. Αθόρυβα, καλό κράτημα σε βρεγμένο και σε χώμα- πέτρες μαλακό. Σε λάσπη αρκετά ικανό αλλά όχι στα επίπεδα ενώς mud ελαστικού. Μέχρι στιγμής δεν έχουν σκιστεί όπως είχαν πάθει τα wrangler της Goodyear. Τέλος τα BF απλά απαράδεκτα μετά τα 12.000 χιλιόμετρα.

Τα cooper STT σε jimny σκίστηκαν στα πλαϊνά σε βόλτα στον Παρνασσό.
      Παρόλα αυτά σε φίλους με LC τους έχουν αφίσει για normal οικογενειακές καταστάσεις απολύτως ευχαριστημένους. Απλά είναι ποιό θορυβόδες λάστιχο, αλλά ποιό wild εξωτερικά.

Αν θες mud τσέκαρε και στα Maxxis Trepador αν υπάρχει στην διάσταση που σε ενδιαφέρει.
      www.braters.gr

Σχολιασμός

καλημερα και απο μενα σε ολους! 245/70r16 φορας?

παντως οπως και εσυ λες σωστα δεν θα εβαζα και εγω 80-20 (εκτος) αν κανω το 70% σχεδον στην ασφαλτο! καποιο λιγο πιο σκληρο 50-50 ισως ναι. πχ bridgestone dueller a/t d694. γενικα μην περιμενεις τρελλα πραματα απο ενα all terrain σε λασπη!
        Σκοπιανοί και άλλοι διαβάστε ιστορία! ΕΣΤΙΝ ΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ!
        ΟΡΟΣ ΤΟΜΑΡΟΣ (ΟΛΥΤΣΙΚΑ) 1974 μ. / 28-12-11

Σχολιασμός

[i]!! αυτοι ειναι οι ειδικοι!!!! μαγκες ζητηστε την δειαχηρηση αυτην της ενοτητας!!!!!!! βοηθατε κοσμο!!! εχο στειλει κανα 2 ατομα και διαβαζουβν με τις ωρες!!!"

Σχολιασμός

Φίλε μου προσοχή σε ότι διαβάζεις όπου και δήποτε. Πάντα να κάνεις επαλήθευση αυτών που διαβάζεις και ακούς.

Φιλικά πάντα
            www.braters.gr

Σχολιασμός

Snow report. Πρωτοι στην ενημερωση!

Σχολιασμός

Γιώργο πλάκα στη πλάκα, μάλλον αυτή η ενότητα πρέπει να αλλάξει όνομα...

πχ.΄''όλα για το αυτοκίνητο'', ''όσα δεν ξέρετε και ντρέπεστε να ρωτήσετε'' κλπ κλπ...
                Μετεωρολογικός Σταθμός Αγ.Στεφάνου - Οικ. Αγ.Παρασκευής:
                http://www.weatherlink.com/user/aris/
                Κάμερα Σταθμού:
                http://www.metar.gr/ws/stefanos/astefanos000.jpg

Σχολιασμός

ειμαι αναμεσα στα cooper ST και στα dunlop sp 44j...... και τα 2 ειναι αναμεσα σε 50/50 και mud.
                  Protect me from what i want...!!!

Σχολιασμός

[i]

VS

επειδη τα πλαινα του dunlop ειναι πιο αραια, θα εδινα ενα προβαδισμα στη λασπη. βεβαια αυτο ειναι οπτικο!

για να πω την αληθεια δεν το ξερω σαν ελαστικο, με την εννοια οτι δεν το εχω δωσει ως τωρα σε αντιθεση με το cooper..........ειδικα το stt, που οι περισσοτεροι μενουν ευχαριστημενοι, αλλα αυτο ειναι 80-20 εκτος

[img]http://www.walkertireco.com/*site/scaled-images/web/images/discovererSTT2COOPER-jpg-600x600.jpg[/img]

"

Σχολιασμός

Τα dunlop δεν τα ξέρω. Τα S/T ευπαθή στην πέτρα τόσο σε ελάφριά όσο και σε βαριά αμάξια.

Τα STT είναι αρκετά καλό.
                      www.braters.gr

Σχολιασμός

το νεο ομως s/t-c Νικο? [i] (η βελτιωση του s/t)

ενισχυμενο πλαινο αλλα λιγες επιλογες σε διαστασεις........"

Σχολιασμός

Κοίτα δεν μπορώ να σου πω άποψη αν δεν το δουλέψω και δεν το δω και πάρω κάποια γνώμη. Πάντως το νέο φαίνεται ποιο ισχυρό στα πλαϊνά του
                          www.braters.gr

Σχολιασμός

οντως...για αυτο το φτιαξανε εξαλλου.....

παντως το stt ειναι απαικτο!

φερνω τον αλλο μηνα για ενα ψηλωμενο v8 defender 35X12.50R15'' !!! ΤΟ ΘΗΡΙΟ!!!

εως τωρα δουλευα 15'' εδω 30χ9.50 και 31χ10.50......

αυτο θα ειναι ζωο!!!

Σχολιασμός

Όταν λες φέρνεις??? Και γιατί τέτοιο λάστιχο και ότι τίποτα άλλο"

(καταλαβαίνεις ότι η ερώτηση είναι για τίποτα που "κανιβαλίζον " χαχαχαχαχ)
                              "
                              www.braters.gr

Σχολιασμός

Working...
                              X