Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΕΠΙΛΟΓΗ 4Χ4.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ......

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΕΠΙΛΟΓΗ 4Χ4.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ......

[i]

δεν σχολιαζω.....προχωραω......

μην καταστει και αυτο "οικος ανοχης"......

οπως πηγαμε στα πιο πριν αντιστοιχα θεματα και οχι μονο, ετσι να συνεχισουμε...

ομορφα και ηρεμα....με επιχειρηματολογια και στο κατω κατω δεν αγοραζουμε κανα πυργο!

αποψεις λεμε! τι και αν διαφωνουμε? καλη καρδια! αφου ηδη οι 3 απο την παρεα επελεξαν φετος, παμε για τον γιωργο, προκειμενου να ολοκληρωθει το καρε!!!

μην ξεχνατε οτι περιμενω απο εσας ακομη να μου πειτε εμπεριστατωμενα και τεκμηριωμενα το ποσοστο της μονιμης 4κινησης που απο οτι φαινεται εχω στο νεο μου αμαξι DAIHATSU YRV 4WD 1.3 !!! *(ειναι τελικα 60-40???)

επισης βρηκα το παρακατω που μου αρεσε για τις "ψυχρες" συνθηκες........

αρα στις επικειμενες χειμωνιατικες βολτες θα ειναι μια χαρα.

το θεμα ειναι πως θα τα παει στην ζεστη διοτι δεν μενει ο βουλγαρος ικανοποιημενος απο την δροσια του.......

επισης μου αρεσε το θεμα της καταναλωσης, το οποιο εξαλλου και ηξερα και αποτελεσε σημαντικο παραγοντα επιλογης. μαλιστα ηθελα να πεσω κατω απο το +6 που εχει το νται αλλα με 5,5 ηταν μονο το ντιζελ το παντα, το οποιο ηταν πιο ακριβο και πιο μικρο (αν και καλυτερο εκτος!).*

http://www.carsurvey.org/reviews/daihatsu/yrv/r83469/

//////////////////////////////////////////////////////////

18th Nov 2005, 20:35"It's a great car that I would strongly recommend!"What things have gone wrong with the car?

Nothing wrong yet!General comments?

I got the car when it was brand new and I am very happy with the dealer that I purchase the car from. I have owed the car for a year and a half now and I have driven this car through 12 European countries. I do a lot of long distance driving and I find that.The front seats are very comfortable.The back sits are not comfortable for long traveling.The engine of the car is quite noisy after 120km/h, but at least it keeps you awake.You can feel every bump on the road, which can be a problem when traveling in some East European countries.The car has a great*<nobr id="itxt_nobr_6_0" style="font-weight: normal; font-size: 100%; ">performance<obr>*for its engine.The car is just superb on snow! I haven't got stuck on places where most other cars do get stuck.The most amazing thing that I found about this car is that on -18 degrees Celsius in a deep snow last winter in Bulgaria I test the car to see how long it will take to worm up. It took less than 5 minutes where as my father's 2002 Skoda Oktavia in the same time it took him a little over 16 minutes.I am really happy of this car and I think it's a real value for money. I got 3 year warranty or 120,000km.This car is great for extreme cold weather, but not so good on very hot weather. I think the air-conditioning is not cold enough, but that's my own opinion as I like cold very much!!!The car is very economical and my average*fuel*<nobr id="itxt_nobr_11_0" style="font-size: 100%; ">consumption<obr>*is 6-7liter/100km on motorways with speed of around 130km/h, 5,5-6/100km with speed of around 90km/h.
    //////////////////////////////////////"
    Σκοπιανοί και άλλοι διαβάστε ιστορία! ΕΣΤΙΝ ΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ!
    ΟΡΟΣ ΤΟΜΑΡΟΣ (ΟΛΥΤΣΙΚΑ) 1974 μ. / 28-12-11

καλημερα κ τζιμ.Απ οτι διαβασα παλι εχθες στο προηγουμενο τοπικ δεν κρατηθηκαν κ πολυ παλι!!!Κοιτα τωρα οσον αφορα το daihatsu αν εχει 60 -40 θελει λιγο ψαξιμο.Τι τιμη ειπες οτι το βρισκεις αυτο???
    sigpic

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!!!!

Σχολιασμός

το πηρα - δηλαδη το εκλεισα ηδη. 7700 ευρω / οκτ 2004 / 52000 χλμ.

απλα θα το εχω μαζι μου πιο μετα!

Σχολιασμός

αντε μπραβο!! ειχα καταλαβει οτι δεν το ειχες παρει ακομη αλλα σε 2 μηνες θα το επερνες.Σε φορουμ της daihatsu μπηκες να δεις τι λενε??
        sigpic

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!!!!

Σχολιασμός

εμ βλεπεις ντεννις, εγω ειμαι κερκυρα και το αμαξι σαλονικα.

το ειχα βρει πριν κανα μηνα στο διαδικτυο και*πηγα το προηγουμενο σκ, που ανεβηκα πανω, το ειδα το σαββατο και μου αρεσε, μετα ομως πηγαν 2 μηχανικοι τη δευτερα για τα περαιτερω.

5καθαρο ευτυχως! ολα εχουν κλεισει ηδη και εγινε και η μεταβιβαση αλλα τον ιουλιο θα ξανα-ανεβω. (εκτος και αν δεν κρατηθω πιο πριν......)

ναι μπηκα σε διαφορα φορουμ και ειναι ολοι οι κατοχοι ενθουσιασμενοι. αξιοπιστο και οχι μονο.

απλα ειναι ισως ενα απο τα πιο υποτιμημενα αμαξια σε θεμα πωλησεων. γενικα δεν πουλησε καθολου.

Σχολιασμός

μια που εισαι στην Κερκυρα, δεν μας δινεις και καμια αναφορα απο τον Καβο?
            [i]"

Σχολιασμός

ησυχια ακομη....παρολο που τα πρωτα τσαρτερ ηδη καταφθανουν!!! προχθες εβλεπα 5-6 thomson μαζι στον διαδρομο του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ" (κρατικος αερολιμην κερκυρας)."

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από JIM FORD
                ησυχια ακομη....παρολο που τα πρωτα τσαρτερ ηδη καταφθανουν!!! προχθες εβλεπα 5-6 thomson μαζι στον διαδρομο του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ" (κρατικος αερολιμην κερκυρας).

παρτε μια γευση και απο το που παιρναει το αεροπλανο.........φανταζομαι αυτοι που εχετε ερθει θα το εχετε προσεξει και σκυψει!!!

"

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από JIM FORD
                  το πηρα - δηλαδη το εκλεισα ηδη. 7700 ευρω / οκτ 2004 / 52000 χλμ.

απλα θα το εχω μαζι μου πιο μετα!
                  ΄

Καλοτάξιδο Δημήτρη!!! καλή επιλογή,αξιόπιστο αυτοκίνητο
                  Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν.

Σχολιασμός

κι εγω πιστευω πως θα σε βγαλει ασπροπροσωπο.

Σχολιασμός

επισης το κοκκινο αναβει και στην απογειωση (ευτυχως οι περισσοτερες προσγειωσεις γινονται απο την αντιθετη πλευρα απο αυτην που βλεπετε πιο πανω......απο κανονι δηλαδη, οπως φαινεται πιο κατω.....)*

στην απογειωση η δυναμη προς τα πισω ειναι μεγαλη και εχει λυγισει ολες τις καλαμιες!!!

το αεροπλανο ξεκιναει ακριβως απο το συρματοπλεγμα οποτε οπως καταλαβαινετε αμαξι δεν παιζει να περναει εκεινη την ωρα!!!

[b]

Edited by: JIM FORD "

Σχολιασμός

ευχαριστω χρηστο και γιωργο!

Σχολιασμός

το φαναρι εκεινο δηλαδη ειναι κοκκινο για κανενα πενταλεπτο οταν ειναι να γινει προσγειωση/απογειωση? παντως ειναι αρκετα επικινδυνο... ειτε να προκαλεσει ατυχημα το αεροσκαφος με την ώση των κινητηρων, ειτε να πεταξει πολυ χαμηλα το αεροσκαφος και να πεσει σε κτιριο....

Σχολιασμός

ναι αστα βραστα! το καλοκαιρι τρελλες αναμονες στο φαναρι λογω πολλων ημερησιων τσαρτερ και οχι μονο! ευτυχως τα κτιρια δεν επηρρεαζονται παρα μονο τρωνε τον θορυβο του αιωνα...οπως και ολες οι κοντινες περιοχες! οντως ειναι επικυνδυνο για αυτο και οχι μονο αναβει κοκκινο αλλα βγαινει και ενα περιπολικο με αναμμενο το φαρο καθε φορα και περιμενει αναμεσα για να δει μηπως κανεις κανει το λαθος και περασει με κοκκινο!!!!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από DENNISLA
                              αντε μπραβο!! ειχα καταλαβει οτι δεν το ειχες παρει ακομη αλλα σε 2 μηνες θα το επερνες.Σε φορουμ της daihatsu μπηκες να δεις τι λενε??

<a href=http://www.daihatsu-drivers.co.uk/node/1352#comment-11840" target="_blank">http://www.daihatsu-drivers.co.uk/node/1352#comment-11840</a>

Bγαινει το τουρμπατο πρωτο (δυστυχως το δικο μου που εκει αγγλια ονομαζεται 4trak δεν ειναι μεσα στην δημοσκοπηση), αλλα δες τι γραφει ενας κατοχος....

///////////////

YRV 4trak is the best

Submitted by Acer on Thu, 11/01/2007 - 14:29.

I think the 4trak is the best and it isn't on this poll!

It isn't as fast as the turbo but the grip and traction are superb, with an excellent viscous coupled 4x4 system.

It is a touch higher than the other YRV's with bigger wheels and handles muddy country lanes, snowy roads and slippery forest tracks just as well as the new panda 4x4. Neither of them can handle the terrain a true fourtrak tackles but as daily cars for dodgy parts of the country it is an excellent vehicle.

//////////////////////"

Σχολιασμός

Working...
                              X