Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Χάθηκε φωτογραφική μηχανή στην Πάρνηθα

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Χάθηκε φωτογραφική μηχανή στην Πάρνηθα

Καλησπέρα σε όλους.

Συγχωρέστε μου το κάπως "πεζό" post, αλλά σήμερα Κυριακή κατά τη διάρκεια μιας ομιχλώδους ποδηλατικής βόλτας από το καταφύγιο Μπάφι ως τη Μόλα, έχασα τη φωτογραφική μου μηχανή, μια Leica D-Lux 5 μέσα σε μια θήκη lowepro apex 30.

Είτε την ξέχασα στα ξύλινα τραπεζάκια στο ξέφωτο της Μόλας είτε παράπεσε κάπου στη διαδρομή της επιστροφής. Επειδή επιστρέφοντας στο Μπάφι και συνειδητοποιώντας ότι λείπει γυρίσαμε ακαριαία πίσω και "χτενίσαμε" τη διαδρομή, η πρώτη εκδοχή θεωρώ ότι είναι μάλλον πιο πιθανή. Πέραν του ότι στις παρούσες εποχές όλο και πιο δύσκολα αντικαθίστανται αντικείμενα, η συγκεκριμένη μηχάνη τυχαίνει να έχει και συναισθηματική αξία για μένα, καθώς ήταν δώρο. Και περιείχε και φωτογραφίες που δεν είχα προλάβει να περάσω αλλού.

Αν και ξέρω εκ των προτέρων ότι είναι πολύ δύσκολο να τη βρώ, το ποστάρω εδώ και σε ένα-δύο σχετικά φόρουμ για να εξαντλήσω έστω και αυτές τις λίγες πιθανότητες. Στο καταφύγιο ρώτησα ήδη και άφησα το κινητό μου καθώς και στο Α.Τ. Αχαρνών, αλλά τζίφος. Αν κάποιος την έχει βρεί ή γνωρίζει κάποιον που τη βρήκε, το email μου είναι zerobreaksurf[at]gmail.com και προτίθεμαι να δώσω αμοιβή.
    Last edited by royale; 28-10-12, 21:49.
    The map is full of places that only mean anything to me because of snowboarding...
    http://www.hiddencellar.eu
Working...
X