Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ποιο χκ θα κλεισει τελευταιο?

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ποιο χκ θα κλεισει τελευταιο?

0
    Ειναι αναμενομενο πιο θα κλεισει τελευταιο αλλα ποτε δεν ξερετε!

• GiaPa
    replied
    Το Καιμακτσαλάν δεν λειτούργησε καν! Φοβερή ευστοχία!

Leave a comment:

• SnowLover
    replied
    Ανήλιο!

Leave a comment:

• mario79
    replied
    δεν ειναι θεμα χιονιου το ποιο θα κλεισει τελευταιο!ο παρνασσος οπως σχεδον καθε χρονο θα κλεισει τελευταιο!αλλα και αλλα χκ εχουν χιονι αλλα κλεινουν νωριτερα!!!

Leave a comment:

• MountExplorer
    replied
    Ενα λιφτ στο Σκολιο (2911) και στον Αγιο Αντωνιο (2815) θα μας ελυναν την απορια, αλλα δεν εχουν μπει ακομα!

Leave a comment:

• Vox_Balenae
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από JIM FORD Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΑΙΜΑΚ ΘΑ ΕΧΕΙ ΧΙΟΝΙ ΠΧ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΑΙΟ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ
    του παρνασσου.......
    Νομίζω ότι σχεδόν κάθε χρόνο έτσι γίνεται.

Leave a comment:

• Vox_Balenae
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από Felix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσων αφορα τα πιο εχουν τα πιο οψιμα χιόνια και ποια κρατάνε πιο πολυ το χιόνι τους νομίζω όλα ειναι δυνατά με τα τρια πρώτα Βασιλίτσα-Παρνασσός και Καιμάκτσαλαν αλλα και πισοδέρι λόγω θέσης πιο πολύ και λόγω του οτι εχει δέντρα και είναι σκιερο!. Τα δυο πρώτα ειναι τοπ νομίζω!
    Όσον αφορά τα όψιμα και τα πρώιμα χιόνια, το Καϊμάκτσαλάν δεν έχει όμοιο στο υψόμετρό του λόγω των ψυχρών βοριάδων της Βαλκανικής που επηρεάζουν την Κεντρική Μακεδονία. Αλλά αυτό είναι και το "πρόβλημά" του: έχει τα χαρακτηριστικά ενός εξαιρετικά ηπειρωτικού βουνού με μειωμένο υετό το χειμώνα, σε αντίθεση με πολλά άλλα βουνά νοτιότερα και δυτικότερα.

Ο Όλυμπος αποτελεί μόνος του ξεχωριστή κλάση καθώς είναι κατά 300 και 400 μέτρα ψηλότερος από τα άλλα δύο βουνά της πρώτης τριάδας.

Leave a comment:

• JIM FORD
    replied
    ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΑΙΜΑΚ ΘΑ ΕΧΕΙ ΧΙΟΝΙ ΠΧ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΑΙΟ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ
    του παρνασσου.......
    επισης δεν βαλαμε φετος του ανηλιου που παιζει στανταρ στις 3-4 πρωτες θεσεις απο υψος χιονιου!
    αλλα λογικα δεν θα εχει την διαρκεια πχ ενος καιμακ.....

Leave a comment:

• Felix
    replied
    Μερικά χιονοδρομικά νομίζω κλείνουν σε συγκέκριμένο χρονικό διάστημα, ανεξάρτητα από το χιόνι! Οσων αφορα τα πιο εχουν τα πιο οψιμα χιόνια και ποια κρατάνε πιο πολυ το χιόνι τους νομίζω όλα ειναι δυνατά με τα τρια πρώτα Βασιλίτσα-Παρνασσός και Καιμάκτσαλαν αλλα και πισοδέρι λόγω θέσης πιο πολύ και λόγω του οτι εχει δέντρα και είναι σκιερο!. Τα δυο πρώτα ειναι τοπ νομίζω!

Leave a comment:

• terry
    replied
    Παρνασσος και βαζω και στοιχημα!!!!!!

Leave a comment:

• yakutia
    replied
    ΤΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ!!!

Leave a comment:

• mitsarantoltso
    replied
    Μου το ειχε πει αυτο προς ημερων ενας φιλος αθλητης του Σ.Χ.Ο. Καστοριας περι Καιμακτσαλαν(οτι συνεχιζουν)αλλα δεν τον πιστεψα,θα τον παρω τηλ να τον ρωτησω αν ξερει μεχρι ποτε θα κανουν προπονησεις...

Leave a comment:

• MountExplorer
    replied
    τελικα τελευταιο θα κλεισει το ΧΚ Βορα. Σημερα προπονηθηκαν σκιερ στην πιστα της Κρεμασης (2200-2480). Εκπληξη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Leave a comment:

• kastoriamafia
    replied
    συγχαρητηρια στον παρνασσο [i]μεχρι μεσα μαϊου σκι κανανε οι νοτιοι οι τυχεροι!τελευταιο σκ χαρητε το ειναι και τζαμπα!"

Leave a comment:

• MountExplorer
    replied
    τελευταιος εκλεισε ο παρνασσος, αλλα πρωτος ανοιξε ο Βόρας!

Leave a comment:

Working...
X