Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Θα τη παλέψουν τα χ/κ ?

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Θα τη παλέψουν τα χ/κ ?

Πως βλέπετε τη κατάσταση ...θα τη βγάλουν καθαρή τα χ/κ μετά από αυτή τη κακοκαιρία ? Το Καιμακ το έχω σιγουράκι για χιόνι...πιστευω πως δε θα ρίξει ούτε σταγόνα βροχής...για Β. Ελλάδα πάνω από 1700μ θα κάνουν το θαύμα τους και ελπίζω να χιονιστούν ..το Πήλιο δύσκολα...Παρνασσός και Χελμός ..δε ξέρω!
    www.vermiobees.blogspot.com

Εγω τα βλεπω χλωμα ολα τα χκ στην Ελλαδα...

Σχολιασμός

πυστευω οτι το καιμακ και το πισοδερι θα το παρουν σε χιονι ..στα συγκεκριμενα χ/κ υπαρχουν αλλες καιρικες μεταβολες που αλαζουν συνεχως ..το βλεπω συνεχεια γιατι μενω στα τροχοσπιτα . και δεν μπορεσα να καταλαβω ακομα τα τοπικα καιρικα φαινωμενα τουλαχιστον του πισοδεριου που μενω .. αλαζουν συνεχως
      http://www.skafotexniki.gr
      ΤΣΟΥΛΑΤΕ ΓΕΝΝΑΙΟΙ

Σχολιασμός

Τελικά δε τη πάλεψε κανένα...! παντού χώματα βλέπω στις κάμερες...μάλλον Παρασκευή θα ναι λίγο καλύτερη η κατάσταση ....από 1600 και πάνω θα προλάβει να ρίξει κανα φρεσκάρισμα..!

Σχολιασμός

ΦΙΛΕ Μ ΤΟ ΚΑΙΜΑΚ ΑΝΤΕΞΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΕΛΙΩΣΕ ΑΡΚΤΟ ΧΙΟΝΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΝΕ ΓΙΑ ΣΚΙ ΑΡΚΕΤΟΥΤΣΙΚΟ..!!

Σχολιασμός

Μ'αρεσει που ελεγε ο αλλος θα την παλεψει το Πισοδερι,με τι ρε θα την παλεψει?Ενα βουνο 1650μ. θα αντισταθει στις πυρινες γλωσσες του νοτια?Το Πισοδερι εχει 1 μειονεκτημα,ειναι χαμηλο βουνο και δει ειναι σαν το Καιμακ το οποιο βρισκει υποστηριξη απο τα 2500μ. που κρεμονται απο πανω του,αν θελετε να κανε σουπο/λασποσκι καντε...
            Το blog μου για καιρικες εκτιμησεις και οχι μονο:
            http://westmacedoniaweather.blogspot.com/
            WEST MACEDONIA POWER...

Σχολιασμός

Τρελη χιονοπτωση απο χθες το βραδυ μεχρι και τωρα που μιλαμε στο Καιμακ!!!!!!!!!!!!!!

Αλλο ενα Σαβ/κο θα μας τρελανει το Καιμακ με το χιονακι του.......
              ...Skiing is not a hobby.....Its a way of life.....
              fotini_kostoglou@yahoo.gr
              Facebook: Fotini Kostoglou

Σχολιασμός

Πολυ χιονι βαζει σημερα ο Χελμος.....Αναμενεται θαψιμο εως και την τεταρτη.....

Σχολιασμός

τελικα μια χαρα την εχει παλεψει το πισοδερι ριχνη καλο χιονι και μαλον δεν θα κανουμε σουποσκι........φιλε μου δικρινω μια κακια για το πισοδερι στο ποσο ψηλα ειναι και ποσο χαμηλα κτλπ ολα εχουν τα υπερ και τα κατα αμα αρχισουμε να αναφερουμε αστα να πανε.....ας κανουμε το κεφι μας και το γουστο μας και ολα τα αλλα ειναι παρειστηκες κουβεντες............[i] καλο σβκ.....................
                  "
                  http://www.skafotexniki.gr
                  ΤΣΟΥΛΑΤΕ ΓΕΝΝΑΙΟΙ

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από PRESIDENT
                    τελικα μια χαρα την εχει παλεψει το πισοδερι ριχνη καλο χιονι και μαλον δεν θα κανουμε σουποσκι........φιλε μου δικρινω μια κακια για το πισοδερι στο ποσο ψηλα ειναι και ποσο χαμηλα κτλπ ολα εχουν τα υπερ και τα κατα αμα αρχισουμε να αναφερουμε αστα να πανε.....ας κανουμε το κεφι μας και το γουστο μας και ολα τα αλλα ειναι παρειστηκες κουβεντες............[i] καλο σβκ.....................
                    Αντεξε?Χθες περασε γνωστος μου και ηταν γεματο λασπες,ασχετο αν χιονισε σμρ,χθες/προχθες αντεξε?Καλα σμρ και η κουτση Μαρια ηξερε οτι θα εριχνε...χαιρω πολυ-Χαιροπουλος...
                    "
                    Το blog μου για καιρικες εκτιμησεις και οχι μονο:
                    http://westmacedoniaweather.blogspot.com/
                    WEST MACEDONIA POWER...

Σχολιασμός

Eλατοχώρι και Σέλι έκλεισαν μέχρι νεοτέρας.... Φαλακρό ακόμα δεν έχει ανοίξει!!!!!! (πρόκειται για ένα από τα μεγαλύτερα χ/κ στη χώρα σε υψόμετρο πάνω από 2000μ....) Πήλιο απίστευτες σούπες...Πηγάδια και Παρνασσός με νύχια και με δόντια παραμένουν ανοιχτά...Καιμακ ,στο δικό του κόσμο (αυτό έλειπε και στα 2500 μ να χουμε πρόβλημα...) κι όλα αυτά στη καρδιά του Χειμώνα..!

Σχολιασμός

Ο Χελμος παντως με νοτιαδες ευνοειται και σημερα βαζει πολυ πραμα επανω μετα τη βραδυνη βροχουλα που ευτυχως εκανε μικρο κακο.....

Μεχρι Τεταρτη θα θαβεται!!!!!

Σχολιασμός

Και Παρνασσος οσο βαραει ΝΔ θα βαζει,σε Κελλαρια και ειδικα Γεροντοβραχο.Φτερολακα δυσκολα
                          penteli.meteo.gr/stations/arahova/
                          penteli.meteo.gr/stations/maroussi/

Σχολιασμός

το μαιναλο παντως την παλευει μια χαρα εκει που ολοι το περιμεναν τελευταιο!
                            Αν ρωτήσεις κάτι θα φανείς μια φορά βλάκας... Αν δεν ρωτήσεις θα είσαι για πάντα...!!!
                            Αν δεν ξέρεις ναγαπάς....μάθε τουλάιστον να μην πληγώνεις!
                            Καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες...παρά για κάτι που δεν έκανες!

Σχολιασμός

Working...
                            X