Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΧΙΟΝΟΕΚΠΛΗΞΕΙΣ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Eνας φίλος από την HW, ανακάλυψε ένα φοβερό βιντεάκι από τη ΝΕΤ και τις ειδήσεις του 2002, όταν έριχνε το απίστευτο χιόνι στην Αθήνα...εικόνες έξω από το μέγαρο της ΕΡΤ με χιονοθύελλα...

Μιλάει στο δελτίο, ο μακαρίτης πια Ανδρέας Λαζάνης και προσέξτε επίσης με πόσο χαλαρό και ψύχραιμο τρόπο αντιμετωπίζει τα περί κλιματικής αλλαγής...δεν μπορεί να απαντήσει κανείς με ασφάλεια στο ερώτημα περί αλλαγής του κλίματος...με το παραμικρό χιόνι ή το οποιοδήποτε φαινόμενο δεν μπορεί αμέσως να μιλήσεις για κλιματική αλλαγή...λόγια ενός μεγάλου που έφυγε...

[TUBE]OI8wwABvhtI[/TUBE]Edited by: beach-snow

http://weatherparty.blogspot.gr/
    Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Σχολιασμός

• Αν ζούσε ίσως είχε αλλάξει γνώμη
      Υιοθέτησε κι εσύ ένα βουνό...μπορείς!

Σχολιασμός

• Υπάρχουν πολλοί επιστήμονες που έχουν την ίδια άποψη με τον Λαζάνη τότε, με τον Κολυδά σήμερα, αλλά δεν προβάλλονται οι ενστάσεις τους, οι αντιρήσεις τους και οι προβληματισμοί τους...Αυτό για μένα είναι έλλειμμα...καιρικής δημοκρατίας και σχετική παραπληροφόρηση!!!

Σχολιασμός

• Γιατί προβάλλονται των υπολοίπων ? Δεν νομίζω να διαφωνούν
          Υιοθέτησε κι εσύ ένα βουνό...μπορείς!

Σχολιασμός

• Αυτο το βιντεακι απο τις ειδησεις της ΝΕΤ αποδεικνυει περιτρανα οτι ο χειμωνας 2001-2002 ηταν Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!Δεν θα τον ξεχασω ποτε στη ζωη μου!!!

Σχολιασμός

• Και βέβαια προβάλλονται όσοι καταστροφολογούν...επίσης όχι μόνο περιορίζονται οι σκεπτικιστές της κλιματικής αλλαγής, αλλά φοβίζονται σχετικά...

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από aggelos_345
                Αυτο το βιντεακι απο τις ειδησεις της ΝΕΤ αποδεικνυει περιτρανα οτι ο χειμωνας 2001-2002 ηταν Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!Δεν θα τον ξεχασω ποτε στη ζωη μου!!!

Εκείνο το 3-4ήμερο στην Αθήνα, ήταν όλα τα λεφτά...και είχε το αγαπημένο μου...snow and fog!!![i]

Ισως ξαναδούμε ίδιες εικόνες για πολλές ημέρες φέτος!!!"

Σχολιασμός

• ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΛΑΖΑΝΗΣ.ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 2002 ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΑΥΤΗ.ΟΜΩΣ Η ΕΠΑΝΑΛΕΙΨΙΜΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΟΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ.
                  WEST MACEDONIA POWERRR...

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από beach-snow
                    Και βέβαια προβάλλονται όσοι καταστροφολογούν...επίσης όχι μόνο περιορίζονται οι σκεπτικιστές της κλιματικής αλλαγής, αλλά φοβίζονται σχετικά...
                    Να υποθεσω δηλαδη οτι απειλεισαι...? Κοιτα μπορει να μην θελεις να δεις καποια πραγματα που συμβαινουν πλεον στο κλιμα αλλα υπαρχει κι ενα οριο στα υπονοουμενα που αφηνεις.
                    ~ ΔΡΑΚΩΝ Ο ΑΡΧΑΙΟΣ ~

ΑΕΡΑΣ, ΥΔΩΡ, ΦΩΤΙΑ, ΓΗ

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από aggelos_345
                      Αυτο το βιντεακι απο τις ειδησεις της ΝΕΤ αποδεικνυει περιτρανα οτι ο χειμωνας 2001-2002 ηταν Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!Δεν θα τον ξεχασω ποτε στη ζωη μου!!!

Εκείνο το 3-4ήμερο στην Αθήνα, ήταν όλα τα λεφτά...και είχε το αγαπημένο μου...snow and fog!!![i]

Ισως ξαναδούμε ίδιες εικόνες για πολλές ημέρες φέτος!!!
                      Ξερεις κατι και δεν το λες????
                      "
                      http://www.youtube.com/watch?v=Z_RdYmK90O0

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από WinterΚωστας
                        ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΛΑΖΑΝΗΣ.ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 2002 ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΑΥΤΗ.ΟΜΩΣ Η ΕΠΑΝΑΛΕΙΨΙΜΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΟΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ.
                        Να δεις ποσο εχει κινηθει η περιεργεια σουηδων επιστημονων (και οχι μονο), με τα τεραστια παγοβουνα που αποκοπτονται, λιωνουν και κοβουν βολτες.
                        ~ ΔΡΑΚΩΝ Ο ΑΡΧΑΙΟΣ ~

ΑΕΡΑΣ, ΥΔΩΡ, ΦΩΤΙΑ, ΓΗ

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από aggelos_345
                          εγώ δεν θα τον ξεχάσω για την απίστευτ ανομβρία Γενάρη-Μάρτη 2002[i]

"
                          Το blog μου για καιρικες εκτιμησεις και οχι μονο:
                          http://westmacedoniaweather.blogspot.com/
                          WEST MACEDONIA POWER...

Σχολιασμός

• Τότε τα χιονοδρομικά είχαν μείνει από χιόνι από τέλος φεβρουαρίου.

Σχολιασμός

• Αχχχχχχχχχχχ...Ανημερα των Φωτων Ιανουαριος 2002...δεν εγινε ποτε λειτουργια εκεινη την Κυριακη! Καμπανες δεν χτυπησαν εκεινο το πρωινο...η Χαλκιδα δεχοταν ολη την νυχτα της 5ης Ιανουαριου μια απο τις χειροτερες χιονοκαταιγιδες που εχει ζησει η πολη! Καταστροφες στην πολη...δεκαδες δεντρα πεσμενα απο το βαρος του χιονιου...αποκλεισμενη η πολη για πολλες ωρες! 60 με 70 ποντους χιονι σε ανεμοσουρια...ποτε δεν θα ξεχασω εκεινο το ΣΚ...τον ηχο που εκαναν τα δεντρα οταν επεφταν...τους κεραυνους μεσα στην χιονοθυελλα...τις εκρηξεις απο τα καλωδια της ΔΕΗ που επεφταν απο το βαρος του χιονιου...
                              Αγγελος...Χαλκιδα!!!!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από aggelos_345

Ισως ξαναδούμε ίδιες εικόνες για πολλές ημέρες φέτος!!!
                                ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΤΙ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2001-2002 ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΑΛΛΑ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ. "
                                ΛΗΛΑΝΤΙΟ

Σχολιασμός

Working...
                                X