Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ENSEMBLES12/////

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Το κακό οτι περιμένουμε εδω και μήνες με ανυπομονησία .Μήπως να σταματήσουμε να περιμένουμε πλεον.Εχω μπει πλέον σε αυτο το τριπακι δεν περιμένω χειμώνα .Πόσες φορες εχουμε πει ελεος .Εμείς ψάχνουμε για χιόνι και ήδη τα πρώτα συμπτώματα φαίνονται ιώσεις , θα πούμε το νερό νεράκι στα μεγάλα κέντρα κλπ .Ας κοιτάμε πλέον για νερό, βροχουλα και όχι για χιόνια

Σχολιασμός

το καλυτερο ειναι να μην περιμενεις τιποτα οποτε αν γινει τελικα θα εισαι και ευχαριστημενος.
      το κακο ειναι οτι πολλοι καλιεργησαν σε πολλους ψευτικες προσδοκιες η καλυτερα προσδοκιες βγαλμενες απο την φαντασια και μονο, στο ξεκινημα του χειμωνα οι οποιες απεκτησαν φαν-και ηταν λογικο-μετα απο το γρηγορο χιονι τον νοεμβριο.
      εγω δεν ειχα τετοιες προσδοκιες απλα γιατι δεν θεωρω πως στον καιρο εχεις να περιμενεισ κατι.δεν υπαρχουν συμβολαια και προσδοκιες και δεν πιανουν οι ευχες.
      ομως εδω ζουμαι στο αλλο ακρο του.και δεν μπορω να πω οτι δεν εκνευριζομαι οταν μπαινουν στο μυαλο μου σκεψεις οτι ο χειμωνας ειναι τοσο ανυπαρκτος.
      γιατι οσο ευκολα και αβασιμα μπορεις να περιμενεις χιονι τους επομενους 2 μηνες αλλο τοσο ευκολα και αβασιμα ξανα μπορεις να βαλεις το χειμωνα στο περιθωριο και να περιμενεις 11 μηνες μεχρι να ξαναδεις κατι καλο και φτου απ την αρχη.
      ισως πρεπει να αρχισουμε απλα να συμβιβαζομαστε οτι μετα απο μερικα χρονια ο κανονας θα ειναι οι λιακαδες και οπως ειχαμε παλια τις αλκυονιδες θα εχουμε μελλοντικα ισως και τις κακες μερες παρενθεση μεσα στο χειμωνα που θα ανομαζονται,,καπως.
      ισως δε γινει αυριο-ισως δε γινει ουτε μετα 15 χρονια,ομως θα γινει.παμε σε ενα μελλον που δεν το επιλεξαμε αλλα και δεν καναμε και τιποτα για να μη μας το επιβαλλουν.
      καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ
        το καλυτερο ειναι να μην περιμενεις τιποτα οποτε αν γινει τελικα θα εισαι και ευχαριστημενος.
        το κακο ειναι οτι πολλοι καλιεργησαν σε πολλους ψευτικες προσδοκιες η καλυτερα προσδοκιες βγαλμενες απο την φαντασια και μονο, στο ξεκινημα του χειμωνα οι οποιες απεκτησαν φαν-και ηταν λογικο-μετα απο το γρηγορο χιονι τον νοεμβριο.
        εγω δεν ειχα τετοιες προσδοκιες απλα γιατι δεν θεωρω πως στον καιρο εχεις να περιμενεισ κατι.δεν υπαρχουν συμβολαια και προσδοκιες και δεν πιανουν οι ευχες.
        ομως εδω ζουμαι στο αλλο ακρο του.και δεν μπορω να πω οτι δεν εκνευριζομαι οταν μπαινουν στο μυαλο μου σκεψεις οτι ο χειμωνας ειναι τοσο ανυπαρκτος.
        γιατι οσο ευκολα και αβασιμα μπορεις να περιμενεις χιονι τους επομενους 2 μηνες αλλο τοσο ευκολα και αβασιμα ξανα μπορεις να βαλεις το χειμωνα στο περιθωριο και να περιμενεις 11 μηνες μεχρι να ξαναδεις κατι καλο και φτου απ την αρχη.
        ισως πρεπει να αρχισουμε απλα να συμβιβαζομαστε οτι μετα απο μερικα χρονια ο κανονας θα ειναι οι λιακαδες και οπως ειχαμε παλια τις αλκυονιδες θα εχουμε μελλοντικα ισως και τις κακες μερες παρενθεση μεσα στο χειμωνα που θα ανομαζονται,,καπως.
        ισως δε γινει αυριο-ισως δε γινει ουτε μετα 15 χρονια,ομως θα γινει.παμε σε ενα μελλον που δεν το επιλεξαμε αλλα και δεν καναμε και τιποτα για να μη μας το επιβαλλουν.
        μερικα που λες πονανε αλλα εχεις δικιο.... [i]"
        ...απεφάσισα μετά τας χθεσινάς αναρχικάς εκδηλώσεις μίας οργανωμένης μειοψηφίας, να κυρήξω τον στρατιωτικόν νόμον καθ άπασαν την επικράτειαν προς αποκατάστασιν της διασαλευθείσης τάξεως.

Σχολιασμός

Ολα αυτά που λες μου έρχεται ένα τραγούδι(του Γιοκαρινη νομιζω).Μια βροχη , μια βροχη θα μας σωσει.....Σταμάτησα να περιμένω οπότε αν έρθει θα το χαρώ διπλά. Τώρα όσο αφορά την απαισιοδοξία είμαι πλέον και εγώ μέσα σε αυτο το μικρο groupaki του forum που τείνετε να γίνει μεγαλο πλεον.

Σχολιασμός

ΠΩς να μην γινει μεγαλο;;;
            εγω πλεον πιστευω οτι οτι βλεπουμε καλο για εμας το παιρνει πισω, και οτι μας χαλαει σε αυτο πεφτουν ολα τα μοντελα μεσα με 100%

Snow is on my D.N.A.-ζητειται δουλεια στις Δολομιτικες Αλπεις

Σχολιασμός

signwmi re paidia alla apo xtes kiolas fainontan oti to krio paei gia ispania meria me tin diataxi twn sistimatwn,emeis eimastan exw apo to paixnidi,den simaikei omws oti etsi tha ginei telika,epanalamvanw me tin sigkekrimeni katastasi etsi tha paei to prama.
              02118100

Σχολιασμός

Working...
              X