Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ

Ο χειμώνας αυτός, εκτος απο ήπιος καταντάει πλέον και απροβλεπτος.Ας αλλάξουν όμως τα πράγματα προς το καλύτερο και ας εκτεθώ εγω.Θα ήθελα πάντα καλοπροαίρετα να παρακαλέσω κάποιους με πρώτο εμένα, να είναι λίγο πιο συγκρατημένοι στη παρουσιαση και σχολιασμό μακροχρονίων προβλέψεων GFS και διαφόρων άλλων μοντέλων.Ποιός μπορεί να πεί που θα χιονίσει και πόσο 15 και 18 μέρες πρίν? Το αποτέλεσμα είναι να αλλάζουν οι προβλέψεις και η άσχημη ψυχολογία που έχουμε όλοι τις τελευταίες 40 ημέρες να γίνεται ακόμη χειρότερη. Η απογοήτευση δηλαδή στο ζενίθ. Προτείνω όταν ακούμε για πολλά χιόνια μακροχρόνια να μην τα πολυπιστεύουμε αλλα όταν έρχονται να χιονοτρελενόμαστε τρελα[i]

Καλησπέρα σε όλους και κάλα χιόνια. "

• beach-snow
    replied
    Ναι έχεις δίκιο ως ένα σημείο φίλε από το Βόλο, αλλά εδώ δεν μπορούμε παρά να εξωτερικεύουμε τα συναισθήματά μας, αφού ούτε ΕΜΥ είμαστε ούτε κανένας εποίσημος φορέας. Βλέπουμε κάποια στοιχεία και τα συζητάμε, βάζοντας πάντα το αν συμβεί έτσι θα γίνει εκείνο. Και απ΄ότι ξέρω για την ώρα με βάσει τα μοντέλα δεν έχουμε κάνει καμία πρόβλεψη, παρά μόνο σχολιασμούς και εκτιμήσεις για την τάση που φαίνεται. και η τάση είν αι κρύο, χιόνια και βοριάδες. Δηλαδή κλασσικός χειμώνας.
    Και παρεμπιπτόντως ο χειμώνας αρχίζει σε λίγες μέρες και μάλλον θέλουμε καμια 100αριά μέρες ακόμη για να τελειώσει.

Leave a comment:

Working...
X