Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Η ΕΛΛΑΔΑ με χιόνια και η Ευρώπη στον κουβά!!!

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Η ΕΛΛΑΔΑ με χιόνια και η Ευρώπη στον κουβά!!!

Παίζει και αυτό το σενάριο για τα Χριστούγεννα και όπως θυμάστε από χθες, κάπου αναφέρθηκε από τους Βρεττανούς.
    Κοιτώντας τα ενσέμπλ, είναι ένα ακόμη πιθανό σενάριο η ψυχρή εισβολή να σαρώσει με δριμύ ψύχος την Κεντρική Ευρώπη και να καταλήξει σε μας, όπου και θα μας κρατήσει με χιονοκαλούδια για τα Χριστούγεννα, την ίδια που στις άλλες περιοχές της Ευρώπης θα ανεβαίνει η θερμοκρασία και από χιόνι...κουβά.
    Φυσικά και δεν πα΄λιζει κανένα ρόλο τι καιρό έχει κάνει μέχρι τώρα σε άλλες περιοχές της Ευρώπης. Η χιονοκαιρία έχει πο΄λλές φορές τέτοια διάταξη που όλα μπορεί να συμβούν. Ενα πράγμα με ανησυχεί. Το γεγονός ότι όντως είναι θερμή η Ευρώπη και το πέρασμα των ψυχρών αερίων μαζών μέχρι να φτάσουν νοτιότερα μπορεί και να θερμανθούν. Εκεί πιστεύω είναι το θέμα και τα μοντέλα αδυνατούν για την ώρα να πιάσουν αυτό το ενδεχόμενο, τουλάχιστον μέχρι να αρχίσει η χιονοκαιρία στις 18,19/12. Οπότε περιμένουμε γιατί ίσως να μην είδαμε τίποτα ακόμη.
    Ενα είναι το πιο πιθανό. Οτι η Ελλάδα θα έχει καλό χιονιά και η Ευρώπη ενδέχεται να μείνει στον κουβά!!!

• Labros
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από KELLY
    ΟΝΤΩς ΨΑΡΩΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ... ΧΑΧΑΑΧΑΧΑ

σε καθε εναν δειχνει τα ΔΙΚΑ του στοιχεια [i]"

Leave a comment:

• stradas
    replied
    +1000 gia tin ypografi tou Panou

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    ΟΝΤΩς ΨΑΡΩΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ... ΧΑΧΑΑΧΑΧΑ

Leave a comment:

• wandley
    replied
    etsi n tous fame tous koloeurwpaious!!!!!! [i]"

Leave a comment:

• snow-silence
    replied
    Παντος τις ημέρες της κακοκαιρίας η Ευρώπη θα έχει γενικά υψηλ'ες θερμοκρασίες και το κρύο θα κατέβει από τα βαλκάνια... Πανο τι παίζει με την υπογρφή σου??? αν είναι αλήθεια ειναι ****** πάντως πολύ ψαρωτικό..

Leave a comment:

• panos_lamia
    replied
    sthn polonia an deis gia tis prosexeis wres ftanei 10οC sta 850 ..katapsixi sigoura den einai .Kata thn tapeinh mou gnwmh den 8a ephreasei to poso 8ermh h poso psyxrh einai h perioxh pou pernane pantws oi mazes

Leave a comment:

• sibirikos13
    replied
    re paidia to kryo tha erthei apo polenia-oykrania-boreia balkania!!!aytes oi perioxes tha nai sthn katapsyxi!!!!dytika twn balkaniwn den mas endiaferei ti tha exei!!!!

Leave a comment:

• windy
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από beach-snow
    Ενα πράγμα με ανησυχεί. Το γεγονός ότι όντως είναι θερμή η Ευρώπη και το πέρασμα των ψυχρών αερίων μαζών μέχρι να φτάσουν νοτιότερα μπορεί και να θερμανθούν.
    Το Νοέμβριο δηλαδή ήταν πιο ψυχρή η Ευρώπη??????????????????????????

Όσο πιο θερμή είναι η Ευρώπη τέτοια εποχή τόσο πιο βίαια φαινόμενα έχουμε (κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα)

Leave a comment:

• MountExplorer
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από MountExplorer
    Εγω το κατεβαζω το ποσοστο σε 68,485938% για ψυχρη εισβολη... [i]
    ...........στο κεντρο της Θεσσαλονικης! "

Leave a comment:

• panos_lamia
    replied
    αύριο θα ξεκαθαρίσουν όλα..σήμερα έχει ηλιακή καταιγίδα [i]"

Leave a comment:

• beach-snow
    replied
    Για ψυχρή εισβολή και μόνο (την έκταση, τις περιοχές και το χρόνο θα τις δούμε στην εξέλιξη), προσωπικά το βλέπω στο 99% πλέον.

Leave a comment:

• MountExplorer
    replied
    Εγω το κατεβαζω το ποσοστο σε 68,485938% για ψυχρη εισβολη... [i]"

Leave a comment:

• TURMS
    replied
    σας λεω : κ ο Σακης ειπε στο ραδιο οτι παμε για χιονια στην Ελλαδα αλλα όχι Αυστρια κλπ

Leave a comment:

• Theofanis
    replied
    Καλα τα λες αστραποβροντοχιονο.

Leave a comment:

Working...
X