Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ποιος την εχει πιο μεγαλη Αθηνα Ή Θεσσαλονικη???(την χιονοστρωση..)

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Αρχική Δημοσίευση από panos erythrea Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κηφισιας απο Κατ και σε συνέχεια ελευθέριου Βενιζελου..που μετα ξανααλλαζει και μπλα μπλα μπλα, αγαπητέ...μιλω για το 2002 που σαφώς δεν ειναι κριτήριο αλλα εξαιρεση. Ειναι πραγματικότητα ομως. Προσπάθησε να ξεφύγεις λιγο απο τα υπερτοπικα στεγανά. Και κυριως μην υποτιμάς τους συνφορουμιτες οταν θεωρείς οτι εσυ εχεις παει καπου και οι άλλοι οχι. Μπορει να εκπλαγείς.!!!
    Μιλας για Μαρουσι και Κηφισια και οχι για Αθηνα και 250 μετρα υψομετρο . Περισυ αναλογο προβλημα ειχαν για μερες οσοι κινουνταν απο αεροδρομιο προς κεντρο μεσω Γεωργιου Παπανδρεου και Β Ολγας για πολλες μερες και το ξερω γιατι λογω του οτι εγω λογω Χορτιατη φοραω χιονολαστιχα το χειμωνα ακομα και στο οπελακι που εχω για δευτερο γιατι το θεριο καιει πηγαινοεφερνα τα κοριτσια απο τη δουλεια που εμεναν Αγιο Γιαννη , Καλαμαρια , ντεπω. Περιοχες διπλα στη θαλασσα σε 0 υψομετρο.. ειχα και τα τυχερα μου οπως καταλαβες. Δεν κρινω απο υπερτοπικα κριτηρια δοξα τω θεω εχω μεινει σε 2 χωρες στο εξωτερικο και λογω δουλειας ξερω πολυ καλα τον καιρο στην Ευρωπη απο το τρομσο μεχρι τη Μαλτα.
    Καταλαβε ομως το εξης. Ο Αθηναιος οταν λεει Αθηνα εννοει μια ευρεια περιοχη απο Μαρουσι μεχρι Πειραια και απο Αγ Παρασκευη μεχρι Αιγαλεω που εχει διαφορετικα μικροκλιματα και κλιματικα χαρακτηριστικα. Εδω ο Σεθ το τερματισε και εβαλε τους Θρακομακεδονες στο Λεκανοπεδιο.
    Ο Θεσσαλονικιος οταν λεει Θεσσαλονικη εννοει Εγνατια , Αγ Δημητριου , Τσιμισκη , Παραλια αντε μεχρι Τουμπα απο κει και περα ειναι εκτος το πανοραμα σε ευθεια 10 χλμ ειναι αλλος πλανητης ο Χορτιατης που μενω σε ευθεια 17 χλμ αλλος γαλαξιας. Οταν μιλαμε για Βιλια και Ιπποκρατειο ειναι σαν να μιλανε εδω για την Αρναια , τα μεγαλα Λιβαδια στο Παικο και το Σοχο.
    Amber Alert. Εξαφανιστηκε Σιβηρικος.Μπορειτε να βοηθησετε?
    τυπος: ψυχρος αντικυκλωνας με παραλληλες ισοβαρεις
    θερμοκρασια πυρηνα : κατω απο -15
    ανεμοι : κυριως βορειοανατολικης συνιστωσας
    συνδυαζεται με : χαμηλο απο αδριατικη ή καμηλα απο συρτη
    Εθεαθει τον Φεβρουαριο του 2012 στα ανατολικα της Φινλανιας και εκτοτε αγνοειται η τυχη του

Σχολιασμός

Αναμενουμε αμεση απαντηση απο τον γενικο αρχηγο του ΓΣ ΠΟΛΑΡ ΒΟΡΤΕΞ ΧΟΡΤΙΑΤΗ!!!!
      ΕΝΑ(1) ΜΕΤΡΟ!!!ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!!

Σχολιασμός

Μόλις μου έστειλε φίλος από Πειραιά φώτο

Μου είπε ότι θέλει να μείνει μακριά απο τα φώτα της δημοσιότητας και να μην αναφέρω το ονομά του

Σχολιασμός

Valea mare το νου σου στα ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!χαχαχα

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από KAPTEN Εμφάνιση μηνυμάτων
            Μόλις μου έστειλε φίλος από Πειραιά φώτο

Μου είπε ότι θέλει να μείνει μακριά απο τα φώτα της δημοσιότητας και να μην αναφέρω το ονομά του

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑ.....ΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΡΕ ΟΙ ΣΑΛΟΝΙΚΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΠΡΟΓΑΤΕΣ ΤΟΥς??????ΧΑΧΑΑΧ

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Georgilio Εμφάνιση μηνυμάτων
              Cult thread.. χαχαχα
              Αυτό το θέμα μου θυμίζει πολύ την εξής καλτίλα:

18/02/08 - 10/1/17
              9ετία, Στα τσακίδια και να μην ξανάρθεις

-2/2/1882-

sigpic

Σχολιασμός

Το πολεοδομικό συγκρότημα Αθηνών - Πειραιώς απλώνεται στο Λεκανοπέδιο Αττικής, το οποίο περικλείεται από πέντε βουνά: το Ορος Αιγάλεω και το Ποικίλο Όρος στα δυτικά, την Πάρνηθα στα βορειοδυτικά, την Πεντέλη στα βορειοανατολικά και τον Υμηττό στα ανατολικά. Η Πάρνηθα, με μέγιστο υψόμετρο 1.413 μέτρων, είναι το ψηλότερο από τα βουνά, ενώ μεγάλο μέρος της έκτασής της έχει ανακηρυχθεί Εθνικός δρυμός. Ο Σαρωνικός Κόλπος οριοθετεί την Αθήνα στα νότια.

Αρχική Δημοσίευση από Valea mare Εμφάνιση μηνυμάτων
                Μιλας για Μαρουσι και Κηφισια και οχι για Αθηνα και 250 μετρα υψομετρο . Περισυ αναλογο προβλημα ειχαν για μερες οσοι κινουνταν απο αεροδρομιο προς κεντρο μεσω Γεωργιου Παπανδρεου και Β Ολγας για πολλες μερες και το ξερω γιατι λογω του οτι εγω λογω Χορτιατη φοραω χιονολαστιχα το χειμωνα ακομα και στο οπελακι που εχω για δευτερο γιατι το θεριο καιει πηγαινοεφερνα τα κοριτσια απο τη δουλεια που εμεναν Αγιο Γιαννη , Καλαμαρια , ντεπω. Περιοχες διπλα στη θαλασσα σε 0 υψομετρο.. ειχα και τα τυχερα μου οπως καταλαβες. Δεν κρινω απο υπερτοπικα κριτηρια δοξα τω θεω εχω μεινει σε 2 χωρες στο εξωτερικο και λογω δουλειας ξερω πολυ καλα τον καιρο στην Ευρωπη απο το τρομσο μεχρι τη Μαλτα.
                Καταλαβε ομως το εξης. Ο Αθηναιος οταν λεει Αθηνα εννοει μια ευρεια περιοχη απο Μαρουσι μεχρι Πειραια και απο Αγ Παρασκευη μεχρι Αιγαλεω που εχει διαφορετικα μικροκλιματα και κλιματικα χαρακτηριστικα. Εδω ο Σεθ το τερματισε και εβαλε τους Θρακομακεδονες στο Λεκανοπεδιο.
                Ο Θεσσαλονικιος οταν λεει Θεσσαλονικη εννοει Εγνατια , Αγ Δημητριου , Τσιμισκη , Παραλια αντε μεχρι Τουμπα απο κει και περα ειναι εκτος το πανοραμα σε ευθεια 10 χλμ ειναι αλλος πλανητης ο Χορτιατης που μενω σε ευθεια 17 χλμ αλλος γαλαξιας. Οταν μιλαμε για Βιλια και Ιπποκρατειο ειναι σαν να μιλανε εδω για την Αρναια , τα μεγαλα Λιβαδια στο Παικο και το Σοχο.

Σχολιασμός

ΚΛΑΙΩ ΧΙΩΩΩΩΩΩΝΝΝΝ

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
                    Μονο.Σαλλονικα.αυτα!!χαχαχχα...Ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης μιλώντας στον realfm 97,8 και στον Νίκο Στραβελάκη δήλωσε ότι θα κινήσει τις διαδικασίες, προκειμένου να διερευνηθούν οι συνθήκες λειτουργίας των οχημάτων καθαριότητας, καθώς από τις απίστευτα χαμηλές θερμοκρασίες πάγωσε ακόμα και το αλάτι με το οποίο καταβρέχονται οι δρόμοι για να μείνουν ανοιχτοί.
                    Ενω στην Αθηνα οταν χιονιζει οι δημοι ειναι σε απολυτη ετοιμοτητα και ολοι κινουνται κανονικα που με 3 ποντους χιονι δεν ερχονταν στο Βενιζελο να δουλεψουν.Γελανε και τα μπετα Γιαννη .. Ξεκολλα
                    Και εδω δεν εκλεισε ο δρομος γιατι εχουμε καμμαια 15 εκχιονιστικα στη διασταυρωση. Και στο τελος εμεις (που ειμαστε αλλος δημος με δημαρχο τον Καιτετζιδη οχι τον Μπουταρη) στειλαμε να ανοιξουν και κατω..
                    Amber Alert. Εξαφανιστηκε Σιβηρικος.Μπορειτε να βοηθησετε?
                    τυπος: ψυχρος αντικυκλωνας με παραλληλες ισοβαρεις
                    θερμοκρασια πυρηνα : κατω απο -15
                    ανεμοι : κυριως βορειοανατολικης συνιστωσας
                    συνδυαζεται με : χαμηλο απο αδριατικη ή καμηλα απο συρτη
                    Εθεαθει τον Φεβρουαριο του 2012 στα ανατολικα της Φινλανιας και εκτοτε αγνοειται η τυχη του

Σχολιασμός

ΨΕΥΤΗΗΗΗΑΑΑΑΑΑ,,,,αχαχαχαχααα...δειτε το βιντεο!!!

Σχολιασμός

Και κατηγορεις.τον.απλο.ανθρωπο.που δεν.πηγε για δουλεια λερι.αθηνα ενω την.ιδια.ωρα.γρλαει.η ευρωπη με το δημαρχο σου.,,απο σταρ τσανελ--Πρωταγωνιστής του χιονιά είναι ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης, Γιάννης Μπουτάρης μετά τις δηλώσεις που έκανε για τις αλατιέρες του δήμου που πάγωσαν και δεν μπόρεσαν να βγουν στους χιονισμένους δρόμους λόγω των... χαμηλών θερμοκρασιών!

Το αλάτι του Μπουτάρη άνοιξε την όρεξη στους χρήστες του twitter, οι οποίοι έκαναν πάρτι με χιουμοριστικές ατάκες και φωτογραφίες για τα κατορθώματα του Δημάρχου Θεσσαλονίκης. Ωστόσο, υπήρχαν κάποιοι που κάλεσαν τον κύριο Μπουτάρη να παραιτηθεί μετά το ρεζιλίκι!
                        καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Valea mare Εμφάνιση μηνυμάτων
                          Ενω στην Αθηνα οταν χιονιζει οι δημοι ειναι σε απολυτη ετοιμοτητα και ολοι κινουνται κανονικα που με 3 ποντους χιονι δεν ερχονταν στο Βενιζελο να δουλεψουν.Γελανε και τα μπετα Γιαννη .. Ξεκολλα
                          Και εδω δεν εκλεισε ο δρομος γιατι εχουμε καμμαια 15 εκχιονιστικα στη διασταυρωση. Και στο τελος εμεις (που ειμαστε αλλος δημος με δημαρχο τον Καιτετζιδη οχι τον Μπουταρη) στειλαμε να ανοιξουν και κατω..
                          Ο δημος.διονυσου.ναι.φιλε μου ειναι.παντα
                          καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από GEORGE SNOWMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
                            ΨΕΥΤΗΗΗΗΑΑΑΑΑΑ,,,,αχαχαχαχααα...δειτε το βιντεο!!!
                            Εθνικά Μπούτια (Θεσσ/νίκη) :Δεν φταίω εγώ που είμαι η Εθνική Χιονομάνα!!! Πειράζει που η Θεσσαλονίκη θάβεται κάθε χρόνο;;;!!!! Τι φταίω εγώ που ασχολείται ο τύπος;; εεε;;;

Εθνικός Σταρ (Αθήνα) : Υπάρχει σύγκρισις μ'εμένα κι αυτόνε;;; Υπάρχει σύγκρισις;;;

Εθνικά Μπούτια (Θεσσ/νίκη) : ΚΛΕΙΣ'ΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ!!! Δεν σε αναγνωρίζωωωωω!!! ΨΕΥΤΗΕΑΑΑΑΑ!!!!
                            18/02/08 - 10/1/17
                            9ετία, Στα τσακίδια και να μην ξανάρθεις

-2/2/1882-

sigpic

Σχολιασμός

Ρε σεις με τον πόνο μας παίζετε; Δυστυχώς, μετά το 2002 οι δήμοι της Αθήνας είναι γενικά καλά προετοιμασμένοι στους σοβαρούς χιονιάδες. Το 2006 αναγκάστηκα να κάνω οδόφραγμα για να μην περνάνε αμάξια και πατάνε το χιόνι.
                              Ω, Πολυπρόσωπε Μεγάλε Αττικέ Χιονιά,
                              που δημιούργησες την Χιονοκαταιγίδα
                              και καβαλάς τον Αζορικό ώστε να απωθεί τα χαμηλά του Ατλαντικού,
                              διώξε τον Ήλιο και φέρε μας Aegean Snow Effect,
                              το οποίο θρέφει τα προσήνεμα πληρώματα.

Σχολιασμός

Λογικο ηταν.ο.μπουταρης.να.την.λαθει αφου ειχε να.χιονησρι δεκα.ποντος απο τον καιρο του vti

Σχολιασμός

Working...
                                X