Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Καιρικά όνειρα και... εφιάλτες

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Καιρικά όνειρα και... εφιάλτες

Κι ομως! Ο τιτλος του θεματος δεν παραπλανει, μιας κι ο σκοπος του ειναι να μοιραστουμε (ως καιροτρελαμενοι, χιονοζομπι κλπ) τα ονειρα που βλεπουμε κατα καιρους στον υπνο μας, τα οποια εχουν να κανουν με τον καιρο, τις βροχες, τα χιονια, ακομα και τα...μοντελα!
    Μην μου πειτε οτι δεν εχετε δει! Θα ναι ψεμα!
    Λοιπον, ξεκιναω εγω με μερικα ονειρα ετσι να εχουμε να λεμε!

Ας πουμε στο χαμηλο νυφιτσα περισυ, μια μερα πριν τον χιονια, ειδα στον υπνο μου οτι εδω στον Αλμυρο φαγαμε φολα, και σε αλλες περιοχες π.χ. στα Γιαννενα ειχε 10ποντο.
    Εντουτοις, εγινε το αντιστροφο τελικα!

Σχολιασμός

Δεν υπάρχει όνειρο μου που να μην εχει συννεφιά, χιόνι ή βροχή...
      Ποτε λιακάδα ή καλοκαίρι!
      Τυχαίο;;;
      Αγγελος...Χαλκιδα!!!!

Σχολιασμός

Χαχαχα ωραιος Αγγελε!
        Επισης να αναφερω οτι σχεδον καθε χρονο (γυρω στο φθινοπωρο-αρχες χειμωνα) ειναι κατι εμμονικοι εφιαλτες ρε παιδι μου... Δεν ξερω για σας, αλλα βλεπω οτι και καλα ειναι Φλεβαρης, εχει ανοιξιατικες συνθηκες, και δεν εχει χιονισει καν Δεκεμβρη-Γεναρη!
        Και λεω στον υπνο μου Παναγια μου ετσι θα φυγει ο χειμωνας; Εντελως φολα;
        Αφου μετα ξυπναω και λεω "ουφφφ! Ακομα ειναι φθινοπωρο. Απλα ενας εφιαλτης..."
        Τρελα!

Σχολιασμός

από θέμα ονείρων είμαι μιξ, γενικά βλέπω τρελά πράγματα, όσο αφορά τον καιρό, εξωγήινες εισβολές, τρομερούς ιούς που σε μετατρέπουν σε ζόμπι, αποκάλυψη από σεισμούς καταστροφή γης, καταστροφή ηλιακού συστήματος, τέλος του σύμπαντος και της πραγματικότητας, από καιρό θα γράψω σε λίγο!

και άλλα πολλά.!!

ωραίο θέμα!!
          Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Κανένας που να βλέπει δίμετρες ξανθές να κυλιούνται στο χιόνι;;; Μόνο όνειρα κατά gfs και ukmo βλέπετε ωρέ;;;

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
              από θέμα ονείρων είμαι μιξ, γενικά βλέπω τρελά πράγματα, όσο αφορά τον καιρό, εξωγήινες εισβολές, τρομερούς ιούς που σε μετατρέπουν σε ζόμπι, αποκάλυψη από σεισμούς καταστροφή γης, καταστροφή ηλιακού συστήματος, τέλος του σύμπαντος και της πραγματικότητας, από καιρό θα γράψω σε λίγο!

και άλλα πολλά.!!

ωραίο θέμα!!
              Ο Χριστος και η Παναγια!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από giannis.mar Εμφάνιση μηνυμάτων
                Ο Χριστος και η Παναγια!
                Να πχ είχα δει πριν 2 μέρες ότι η μαμά μου έγινε ζόμπι από ιο.. μέναμε σε ένα μέρος με λίγους επιζήσαντες, .. γενικα΄δεν θυμάμαι πολλά, αλλά για πρώτη φορά ήταν ένα όνειρο με ζόμπυ το οπου το τέλος ήταν καλό.. κατάφερα και έφτιαξα εμβόλιο και έσωσα την μαμά μου, και με αγκάλιασε στο τέλος! Αν και μείναμε η μισή οικογένεια.
                Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

εγω βλεπω κατι μοντελα απο ουκρανια τσεχια και ουγγαρια...μετρανε αυτα?

Σχολιασμός

εγω βλεπω να ξαναζουμε 2008 ... συχνα μαλιστα... καθε χειμωνα...
                    9-10/1/2017 ΛΕΜΕΕΕΕΕ :cool:

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από SUMMERSNOW Εμφάνιση μηνυμάτων
                      εγω βλεπω κατι μοντελα απο ουκρανια τσεχια και ουγγαρια...μετρανε αυτα?
                      εσυ μην καθεσαι καθολου....πανε για υπνο !!!!
                      Απο Μαρτη...Μαρτης-γδαρτης..........κι απο Αυγουστο χειμωνα!!!!!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από INUIT Εμφάνιση μηνυμάτων
                        εσυ μην καθεσαι καθολου....πανε για υπνο !!!!
                        xaaxaxaxxaxaxaxaxaxaxa

Σχολιασμός

Μαλιστα...
                          Νομιζω οτι πλεον ηρθε η ωρα,να μοιραστω αυτο το επαναλαμβανομενο ονειρο που εβλεπα σαν παιδι (δημοτικο πηγαινα)

Λιγο καιρο πριν με ελκυσουν σφοδρα τα καιρικα φαινομενα (γυρω στα 12-13) εβλεπα το εξης και συντομο ονειρο.
                          Βρισκομουν στημενος μπροστα στο ιδιο παραθυρο καθε φορα που ειχε δυτικο οριζοντα,και μπορουσα λεει με καποιον τροπο να μετακινησω συννεφα,η και να ξεκινησω μια βροχοπτωση.Μαλιστα καμια φορα δυσκολευομουν να το κανω μονο με τη σκεψη,και κουναγα τα χερια μου για να το πετυχω.Την ιδια κινηση εκανα και για να μετακινησω πραγματα στη γη.
                          Ποτε δε μπορεσα φυσικα να εξηγησω το λογο που επι μηνες εβλεπα αυτο το ονειρο...
                          Πολλα χρονια αργοτερα εμαθα για τα προφητικα ονειρα οπου μερικα απο αυτα ''μας προειδοποιουν'' για μια κατασταση που μπορει να συμβει μελλοντικα στη ζωη μας.

Εχω δει απειρες φορες βεβαια αργοτερα,βροχες και χιονια,αλλα αυτο θεωρω οτι ηταν μερος στο τι επηρεασμο ειχα μεσα στη μερα,αλλα και στο μετ'επειτα ενδιαφερων μου για τα καιρικα.Δλδ αν ειχα αγωνια για καποιο επερχομενο καιρικο γεγονος,αυτο μου εβγαινε καποιες φορες στο ονειρο το βραδυ.
                          Οπως και με αλλα πραγματα φυσικα οπως ποδοσφαιρο,μπασκετ,κοριτσια κ.τ.λ
                          Πρεπει σαν εφηβος να χω παρει το μισο Περαμα τωρα που το σκεφτομαι. (Συμμαθητριες,καθηγητριες,γειτονισσες,τη Ζακουλα απο το ομονυμο περιοδικο και αλλες απο το Ταρατατα)

Αυτα.Αντε καληνυχτω γιατι φτιαχτηκα τωρα,και ποιος ξερει τι θα δω παλι...

Και επειδη ξερω τι λαμογια κυκλοφορουν εδω μεσα προειδοποιω οτι οποιος αληταμπουρας μου ποσταρει το μονο στα ονειρα του Χατζηγιαννη,θα του ριξω καιρικη καταρα
                          Φανατικός θαυμαστής ακραίων καιρικών φαινομένων.
                          http://gr-news-365.blogspot.gr/
                          http://penteli.meteo.gr/stations/perama/

Σχολιασμός

Στις 23 τα καλά Θοδωρή....χαχαχα....23 ή μήπως και 24?...χαχαχαχα....

http://weatherparty.blogspot.gr/
                            Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
                              Να πχ είχα δει πριν 2 μέρες ότι η μαμά μου έγινε ζόμπι από ιο.. μέναμε σε ένα μέρος με λίγους επιζήσαντες, .. γενικα΄δεν θυμάμαι πολλά, αλλά για πρώτη φορά ήταν ένα όνειρο με ζόμπυ το οπου το τέλος ήταν καλό.. κατάφερα και έφτιαξα εμβόλιο και έσωσα την μαμά μου, και με αγκάλιασε στο τέλος! Αν και μείναμε η μισή οικογένεια.
                              για κοίταξε το υτο ρε Μιχαλιό......
                              2002!

Σχολιασμός

Working...
                              X