Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Η ώρα της Πάτρας

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Αρχική Δημοσίευση από χιονοπληκτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόλο που μέχρι χθες το πρωί έδειχνε να "κλειδώνει" τουλάχιστον για Ρίο και γύρω περιοχές,πλέον μόνο από Αργυρά και πάνω όπως όλα δείχνουν..Περαστικά μας..
    Δυστυχως φιλε μου, στην αρχη φαινοταν και για χιονιας Δυτικων Πεδινων, αλλα τωρα δε φαινεται κατι τετοιο...
    Ας χωσουν ομως για τα καλα μεχρι τα ορεινα μεχρι τα 400-500 και δεν πειραζει, εχει ο καιρος...

Σχολιασμός

Εγώ να σου πω οτι έχω ενδοιασμούς για τα υψόμετρα που θα παίξουν γύρω απ την Πάτρα.Σκεφτόμουν αύριο να έκανα μια γύρα σε ’νω Καστρίτσι,Αργυρά-Σελλά-Πιτίτσα (υψόμετρα 400-600,πρόποδες Παναχαΐκού) να δω τι παίζει αλλά πιστεύω πως μέσα στην ημέρα βροχές θα έχει κι εκεί.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από χιονοπληκτος Εμφάνιση μηνυμάτων
        Εγώ να σου πω οτι έχω ενδοιασμούς για τα υψόμετρα που θα παίξουν γύρω απ την Πάτρα.Σκεφτόμουν αύριο να έκανα μια γύρα σε ’νω Καστρίτσι,Αργυρά-Σελλά-Πιτίτσα (υψόμετρα 400-600,πρόποδες Παναχαΐκού) να δω τι παίζει αλλά πιστεύω πως μέσα στην ημέρα βροχές θα έχει κι εκεί.
        Πηγαινε καλυτερα το απογευμα, να εισαι πιο σιγουρος

Σχολιασμός

καλημερα...
          ολα δειχνουν να μην μας καθεται το χιονακι... 7,7 βαθμους τωρα στο κεντρο

κλασικη αχιονη μιναρουπολη...

Σχολιασμός

Ποιό χιονάκι;Εδώ είναι ζήτημα αν θα βάλει χιόνι το Παναχαικό..Παταγώδης αποτυχία

Σχολιασμός

H ξενερα δεν περιγραφεται...οχι μονο δεν χιονισε αλλα εχει καταγραψει και το τρομακτικο ποσο του 0,5mm υετου,οταν τα Ιονια νησια εχουν 10μμ....εχει φαινομενα δυτικα μας ανατολικα μας και εμεις μια τεραστια υετοτρυπα.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από jimacoua Εμφάνιση μηνυμάτων
                H ξενερα δεν περιγραφεται...οχι μονο δεν χιονισε αλλα εχει καταγραψει και το τρομακτικο ποσο του 0,5mm υετου,οταν τα Ιονια νησια εχουν 10μμ....εχει φαινομενα δυτικα μας ανατολικα μας και εμεις μια τεραστια υετοτρυπα.
                ρε μητσο πως να χιονισει με αυτες τις θερμοκρασιες στη πατρα... φαινοταν αυτο απο προχθες που χαλασαν τα δεδομενα... δεν θα συνδιαζοταν ο οποιος υετος με το κρυο... εδω στην αλλη χιονοδιοχτρα την κομοτηνη τερμα στα συνορα εχει 5 βαθμους !!! τι περιμενεις λοιπον... και για εμενα εδω τα πραγματα ειναι επιφοβα πλεον αλλα πιστευω την 5η χιονοπτωσουλα για φετος θα την δω αυριο πρωι
                Under the Attica sky snow will rise again... 2019-2020

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Snowrise Εμφάνιση μηνυμάτων
                  ρε μητσο πως να χιονισει με αυτες τις θερμοκρασιες στη πατρα... φαινοταν αυτο απο προχθες που χαλασαν τα δεδομενα... δεν θα συνδιαζοταν ο οποιος υετος με το κρυο... εδω στην αλλη χιονοδιοχτρα την κομοτηνη τερμα στα συνορα εχει 5 βαθμους !!! τι περιμενεις λοιπον... και για εμενα εδω τα πραγματα ειναι επιφοβα πλεον αλλα πιστευω την 5η χιονοπτωσουλα για φετος θα την δω αυριο πρωι
                  Για χιονοπτωση στην Πατρα το ειχα ξεγραψει ρε απο την ημερα που αλλαξαν τα δεδομενα,απογευμα Σαββατου δηλαδη...το θεμα ειναι οτι πλεον δεν μας εδωσε ουτε τον υετο που υποσχοταν,ωστε να χιονισει αξιοπρεπως στο βουνο.Με 0,5μμ υετου οταν ολο το Ιονιο εχει φαινομενα,ε ειναι ηττα μεγαλη

Σχολιασμός

χιονοστρωση μεχρι τα 700-800 μετρα λιγο που ειδα πριν φτασω δουλεια...Εβαλε καλα το Παναχαικο

5,2 βαθμους με αερα που ξυριζει... 50 χλμ/ωρα οι ριπες που εχουν καταγραφει ηδη απο τους σταθμους

ωραιες εικονες σε καμερες απο Σκεπαστο και Βλασια

ηλιος τωρα και ετσι θα ειναι και το υπολοιπο της μερας

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από RigaNi Εμφάνιση μηνυμάτων
                      χιονοστρωση μεχρι τα 700-800 μετρα λιγο που ειδα πριν φτασω δουλεια...Εβαλε καλα το Παναχαικο

5,2 βαθμους με αερα που ξυριζει... 50 χλμ/ωρα οι ριπες που εχουν καταγραφει ηδη απο τους σταθμους

ωραιες εικονες σε καμερες απο Σκεπαστο και Βλασια

ηλιος τωρα και ετσι θα ειναι και το υπολοιπο της μερας
                      Καλα δεν εβαλε απο τα 700-800 ουτε καν...στο βορειο Παναχαικο ειχε χιονοστρωση απο 350 και πανω

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από jimacoua Εμφάνιση μηνυμάτων
                        Καλα δεν εβαλε απο τα 700-800 ουτε καν...στο βορειο Παναχαικο ειχε χιονοστρωση απο 350 και πανω
                        για να το εστρωσε μιλαω οχι να εριξε.. αν και δεν αποκλειεται στην πισω μερια απο αυτη που βλεπω εγω να ειχε

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από rigani Εμφάνιση μηνυμάτων
                          για να το εστρωσε μιλαω οχι να εριξε.. αν και δεν αποκλειεται στην πισω μερια απο αυτη που βλεπω εγω να ειχε
                          aυτο σου λεω...χιονοστρωση σε Αργυρα Σελλα ειχε το πρωι της Δευτερας πριν μπεις στα χωρια

Σχολιασμός

Working...
                          X