Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Αναφορες & παρατηρησεις ορεινων σταθμων 2014

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• XIROLIVADO
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από PARNASSIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανεις δεν θα πει ποτε τετοιο πραμα και ουτε εχω πει ποτε οτι ο Παρνασσος ειναι πιο ψυχρος απο το Καιμακ.παρ ολα αυτα ειναι εντυποσιακο που ενα βουνο τοσο νοτιοτερα καταφερνει να πηγαινει τοσο κοντα ενα τοσο βορειοτερο και ουτε ειναι αμελητεο το οτι τα τελευταια χρονια το Καιμακ δεν μπορει να φτασει τα ρεκορ του Παρνασσου στις ελαχιστες.
    επισημως το καιμακ εχει χαμηλωτερη ελαχιστη απο τον Παρνασσο και αλλα βουνα χαμηλοτερες απο το καιμακ και τον παρνασσο, δεν εχει νοημα , μονο αριθμους ψαχνουμε , ουτε βορεια ουτε νοτια ουτε τιποτε

Leave a comment:

• XIROLIVADO
    replied
    παρ ολα αυτα το -16.8 το Καιμακ το εκανε καποιες ωρες πριν την αλλαγη του χρονου..ενο ο Παρνασσος το -18 λιγο μετα!!
    ρε Γιαννη ειμαι απολυτα ακριβεις μιλαω για το 2014, ουτε για ποιο κρυο ουτε για ποιο ζεστη νουμερα εβαλα απο 2 σταθμους τους ποιο ψηλους και αξιοπιστους .
    τωρα πως γινετε το καιμακ να εχει χαμηλοτερες μεγιστες και ελαχιστες και να εχουν και οι δυο σταθμοι 4,2 μ.ο ετους, μηπως γνωριζεις να μου πεις

Leave a comment:

• PARNASSIOS
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από JohnyWalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδες γιατι εχςτε τετοια κολληματα με τα μερη σας και προσπαθείτε ντε και καλα να ειστε πρώτοι; Δηλάδη με το ζόρι να είναι το πιο κρύο βουνο; Στο τέλος θα πούμε ότι οι ’λπεις είναι πιο ζεστές απο το Καιμακ και τον ΠΑρνασσο..
    κανεις δεν θα πει ποτε τετοιο πραμα και ουτε εχω πει ποτε οτι ο Παρνασσος ειναι πιο ψυχρος απο το Καιμακ.παρ ολα αυτα ειναι εντυποσιακο που ενα βουνο τοσο νοτιοτερα καταφερνει να πηγαινει τοσο κοντα ενα τοσο βορειοτερο και ουτε ειναι αμελητεο το οτι τα τελευταια χρονια το Καιμακ δεν μπορει να φτασει τα ρεκορ του Παρνασσου στις ελαχιστες.

Leave a comment:

• Pupazzo di Neve
    replied
    Ρε παιδες γιατι εχςτε τετοια κολληματα με τα μερη σας και προσπαθείτε ντε και καλα να ειστε πρώτοι; Δηλάδη με το ζόρι να είναι το πιο κρύο βουνο; Στο τέλος θα πούμε ότι οι ’λπεις είναι πιο ζεστές απο το Καιμακ και τον ΠΑρνασσο..

Leave a comment:

• PARNASSIOS
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από ΧΕΛΜΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που τα βρηκες ρε Γιαννη τα δεδομενα????
    Τη μιση μερα απο τις 7 Γεναρη και αλλη μιση απο τις 8 εχει η ανανεωση του σταθμου
    εγω μονο γι αυτο το διαστημα μιλησα που ετυχε να ειναι και το πιο ψυχρο!!οι μεγιστες παντως φαινονται ολοκαθαρα με πιθανοτιτα να εχει παει και ψηλοτερα ο Χελμος οπως και χαμηλοτερα στην ελαχιστη!

Leave a comment:

• PARNASSIOS
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από XIROLIVADO Εμφάνιση μηνυμάτων
    mean mean max min
    yr max min mean low <=0 <=0
    2014 ΠΑΡn 2240 7,4 1,7 4,2 -13,4 65 135
    2014 ΚΑΙΜ 2090 7,2 1,4 4,2 -16,8 57 157
    έτσι έκλεισαν τα δυο βουνά το 2014
    και απολ μεγ ο παρν 22,3 και το καιμ 21,4
    παρ ολα αυτα το -16.8 το Καιμακ το εκανε καποιες ωρες πριν την αλλαγη του χρονου..ενο ο Παρνασσος το -18 λιγο μετα!!

Leave a comment:

• ΧΕΛΜΟΣ
    replied
    για να μιλαμε με στοιχεια και οχι με μ@#$ιες στις 7 του μηνα ο Χελμος στα 2340μ ειχε μεγιστη -10.2 και ο Παρνασσος στα 2240μ -14.5 στις 8 του μηνα παλι ο Χελμος ακουμπισε το -9 και ο Παρνασσος το -11.4.οσο αφορα τις ελαχιστς στις 7 του μηνα ο Χελμος φαινεται να εχει πεσει ως το -16 και ο Παρνασσος ως το -17.8.τωρα απο ρατρακατζιδες εχω ακουσει και εγω οτι θελεις...η λενε πολλα ψεματα η εχουν χαλασμενα θερμομετρα στα ρατρακ!!!
    Που τα βρηκες ρε Γιαννη τα δεδομενα????
    Τη μιση μερα απο τις 7 Γεναρη και αλλη μιση απο τις 8 εχει η ανανεωση του σταθμου

Leave a comment:

• XIROLIVADO
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης μας Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο συμβαινει με αυτους που εχουν βουνα-πρωταθλητες στις θερμοκρασιες...οχι για εμας με τα κοντα βουνα....τι να πω εγω για το πηλιο?? οτι επιασε ελαχιστη -12 στα 1624?? χαχαχα θα γελανε και οι πετρες
    το ΠΗΛΙΟ ΒΑΖΕΙ ΟΜΩς 2-3 ΜΕΤΡΑ ΧΙΟΝΙ

Leave a comment:

• [weathermaniac]
    replied
    Πάντως εμένα αυτή η σηζήτηση αυτό μου φάνηκε!

Leave a comment:

• Γιάννης μας
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι γίνετε ρε παιδιά ο καθένας το δικό του βουνό υποστηρίζει? ότι να ναι.........
    αυτο συμβαινει με αυτους που εχουν βουνα-πρωταθλητες στις θερμοκρασιες...οχι για εμας με τα κοντα βουνα....τι να πω εγω για το πηλιο?? οτι επιασε ελαχιστη -12 στα 1624?? χαχαχα θα γελανε και οι πετρες

Leave a comment:

• XIROLIVADO
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι γίνετε ρε παιδιά ο καθένας το δικό του βουνό υποστηρίζει? ότι να ναι.........
    o Γιαννης όπως και εγώ θέλουμε διασταυρωμένα απο όλες τις μεριές τα νούμερα, οχι οτι να ναι

Leave a comment:

• [weathermaniac]
    replied

Leave a comment:

• PARNASSIOS
    replied
    για να μιλαμε με στοιχεια και οχι με μ@#$ιες στις 7 του μηνα ο Χελμος στα 2340μ ειχε μεγιστη -10.2 και ο Παρνασσος στα 2240μ -14.5 στις 8 του μηνα παλι ο Χελμος ακουμπισε το -9 και ο Παρνασσος το -11.4.οσο αφορα τις ελαχιστς στις 7 του μηνα ο Χελμος φαινεται να εχει πεσει ως το -16 και ο Παρνασσος ως το -17.8.τωρα απο ρατρακατζιδες εχω ακουσει και εγω οτι θελεις...η λενε πολλα ψεματα η εχουν χαλασμενα θερμομετρα στα ρατρακ!!!

Leave a comment:

• PARNASSIOS
    replied
    Η κατάστασή εδώ μέσα είναι για γέλια!!!

Leave a comment:

• XIROLIVADO
    replied
    mean mean max min
    yr max min mean low <=0 <=0
    2014 ΠΑΡn 2240 7,4 1,7 4,2 -13,4 65 135
    2014 ΚΑΙΜ 2090 7,2 1,4 4,2 -16,8 57 157
    έτσι έκλεισαν τα δυο βουνά το 2014
    και απολ μεγ ο παρν 22,3 και το καιμ 21,4
    Last edited by XIROLIVADO; 11-01-15, 16:51.

Leave a comment:

Working...
X