Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΓΙΑ ΨΥΧΡΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΓΙΑ ΨΥΧΡΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Συγνωμη που ξαναφερνω στην επιφανεια το θεμα και γινομαι κουραστηκος, σημερα το απογευμα ομως στο δελτιο ειδησεων του Star εδειχνε ενα ρεπορταζ για μια ισχυρη χαλαζοπτωση που σημειωθηκε στην Κοζανη και στην κυριολεξια εντυσε την πολη στα λευκα, σαν να ειχε χιονισει ακριβως, ταυτοχρονα λεει η ρεπορτερ και η παρουσιαστρια του δελτιου ειδησεων του Σταρ οτι οι επιστημονες κανουν λογο για ψυχρο καλοκαιρι στη περιοχη μας καθως οπως λενε οι επιστημονες: "οι διατάξεις των συστημάτων στο βόρειο ημισφαίριο είναι τέτοιες, που το κρύο όχι μόνο μπορεί και παραμένει αρκετά ενισχυμένο, αλλά εγκλωβίζεται όπως φαίνεται στη βόρεια Ευρώπη, λόγω των θερμότερων αερίων μαζών που επικρατούν στη νότια Ευρώπη."

Τις προαλλες ειχα ανεβασει παρομοιο αρθρο, και πριν λιγες μερες αλλο μελος του φορουμ μας εκανε το ιδιο, οπου και πολλοι απο εμας εδω μεσα αποδοκοιμασαμε τα λεγομενα των επιστημονων, ομως πολλοι εξω στο κοσμο οπως ακουω καθε μερα να κανουν λογο οτι ακουν και αυτοι με τη σειρα τους απο ειδησεις αρθρα κτλ οτι φετος οντως ετσι θα εχουν τα πραματα, δηλαδη θα ζησουμε λενε το πιο ψυχρο καλοκαιρι των τελευταιων 2 δεκαετιων.
    ΝΟΤΙΑΔΕΣ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΧΙΟΝΟΚΤΟΝΟΙ!!!!

Star channel. Φοβερό. Ο ρεπόρτερ τσιλι το είπε; απ τα μπιτσομπαρα της Μυκόνου;

Σχολιασμός

Ο καιρός γαρ εγγύς...

http://weatherparty.blogspot.gr/
      Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Gary Εμφάνιση μηνυμάτων
        ... δηλαδη θα ζησουμε λενε το πιο ψυχρο καλοκαιρι των τελευταιων 2 δεκαετιων.
        Αμα συμβει αυτο,ευτυχως μ' αξιωσε ο Θεος να μη το ζησω!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Χλεμπονιαρης Εμφάνιση μηνυμάτων
          Star channel. Φοβερό. Ο ρεπόρτερ τσιλι το είπε; απ τα μπιτσομπαρα της Μυκόνου;

Χλεμπονιαρη κανε ονειρα εμεις θα βγουμε αλιθηνοι στο τελος, δηλαδη εμεις που υποστηριζουμε ψυχρο καλοκαιρι, να ζηλευεις, χαααχαχα
          ΝΟΤΙΑΔΕΣ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΧΙΟΝΟΚΤΟΝΟΙ!!!!

Σχολιασμός

Ο χειροτερος συνδυασμος αυτος,αν συμβει.

Ζεστος χειμωνας και ψυχρο καλοκαιρι.Αυτο δεν το ευχομαι ουτε για τους εχθρους μου.

Σχολιασμός

Στο μπλεντερ οι εποχες.

Σχολιασμός

Ζεστος χειμωνας και ψυχρο καλοκαιρι.Αυτο δεν το ευχομαι ουτε για τους εχθρους μου.
                Τόσο πονόψυχος πια???Αυτό θεωρείς τόσο κακό για τους εχθρούς σου?Όχι π.χ να τους κατασπαράξει αρκούδα στο δάσος ή να τους πιάσουν οι ζουλού και να τους φάνε,ή να τους πατήσει νταλίκα???Τελικά έχεις μεγάλη καρδιά...
                18/02/08 - 10/1/17
                9ετία, Στα τσακίδια και να μην ξανάρθεις

-2/2/1882-

sigpic

Σχολιασμός

Γιατί ζεστός χειμώνας και ζεστό καλοκαίρι θα ήταν καλύτερο ε; Να αυτοκτονήσουμε όλοι ομαδικά μετά ή να μετακομίσουμε στο Ντουμπάι. Απο την στιγμή που δεν έκανε χειμώνα, δεν δικαιούτε να κάνει και καλοκαίρι, έτσι ειναι το σωστό. Που καλοκαίρι μια χαρά κάνει, απλά αν έχει μέγιστη 30 με κάποιες καταιγιδούλες και όχι 35 χωρίς σύννεφο, τους πειράζει κάποιους. Πέρσι που έκανε χειμώνα, μας έκαψε το καλοκαίρι αλλα τουλάχιστον 5 μήνες έκανε κρύο, οπότε χαλάλι.
                  http://www.youtube.com/watch?v=FsLwAsmHH_0

Σχολιασμός

καλημερα!!!!

ψυχρο καλοκαιρι???? καπου το πηρε το ματι μου και μενα αυτο....!!!! και μαλιστα μου εκανε εντυπωση οτι ελεγε ψυχρο...και οχι δροσερο!!!!!

και αν το ουδτερο ειναι ψυχρο.....τοτε με απλη γραμματικη,το θυληκο ειναι ....ψυχρααααααα!!!!!!!
                    Απο Μαρτη...Μαρτης-γδαρτης..........κι απο Αυγουστο χειμωνα!!!!!

Σχολιασμός

αυτο ακριβως συμβαινει γιατρε μου.......για να ισορροπησει η ετησια κλιματικη!!!! το μπλεντερ της φυσης ,,,ξερει !!!! ο ζεστος χειμωνας περασε, παει ,τον ειδαμε!!!! τωρα παρακολουθουμε το δευτερο μερος!!!!! και δεν με πειραζει καθολου που συμβαινει αυτο!!! εξαλλου εμεις ειμαστε φιλοι !!!!!

Σχολιασμός

Μακάρι να συμβεί κάτι τέτοιο κι ας είναι απλά δροσερό αντί για ψυχρό...μην ζήσουμε το περυσινό αίσχος πάλι...
                        sigpic​

Σχολιασμός

ναι εντάξει, όταν λέει ψυχρό, λογικά θα εννοεί ότι δεν θα έχουμε καύσωνες, που ειδή δεν έχουμε, φτάσαμε 10 Ιουνίου κ ακόμα είμαστε με δροσιά, προς λίγη ζέστη, κάτι τέτοιο θα εννοεί, ότι εκεί που είχες στους καύσωνες 38-39 βαθμούς τώρα θα έχεις 34-35 για καύσωνα και για νορμάλ 30 περίπου, κάτι τέτοιο πιστεύω ότι θα εννοούν, κ η αλήθεια είναι ότι ούτε κλιματιστικό έχουμε ανάψει ακόμα, ούτε αυτήν την αφόρητη ζέστη έχουμε νιώσει. κ πείτε μου για Θεσσαλονίκη η κ για Αθήνα σε σύγκρισημε αλά χρόνια τέτοια εποχή, τι θερμοκρασίες είχαμε κ τη έχουμε τώρα, φτάσαμε 10Ιουνίου, κ η θερμοκρασία σε Αθήνα κ Θεσσαλονίκη δεν έφτασε ποτέ πάνω από τους 28 βαθμούς, μόνο μια μέρα νομίζω. κ την βγάλαμε καλά κ τον Μάιο.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από dimisg Εμφάνιση μηνυμάτων
                            ναι εντάξει, όταν λέει ψυχρό, λογικά θα εννοεί ότι δεν θα έχουμε καύσωνες, που ειδή δεν έχουμε, φτάσαμε 10 Ιουνίου κ ακόμα είμαστε με δροσιά, προς λίγη ζέστη, κάτι τέτοιο θα εννοεί, ότι εκεί που είχες στους καύσωνες 38-39 βαθμούς τώρα θα έχεις 34-35 για καύσωνα και για νορμάλ 30 περίπου, κάτι τέτοιο πιστεύω ότι θα εννοούν, κ η αλήθεια είναι ότι ούτε κλιματιστικό έχουμε ανάψει ακόμα, ούτε αυτήν την αφόρητη ζέστη έχουμε νιώσει. κ πείτε μου για Θεσσαλονίκη η κ για Αθήνα σε σύγκρισημε αλά χρόνια τέτοια εποχή, τι θερμοκρασίες είχαμε κ τη έχουμε τώρα, φτάσαμε 10Ιουνίου, κ η θερμοκρασία σε Αθήνα κ Θεσσαλονίκη δεν έφτασε ποτέ πάνω από τους 28 βαθμούς, μόνο μια μέρα νομίζω. κ την βγάλαμε καλά κ τον Μάιο.
                            φιλε ντιμη καλησπερα....για θεσσαλονικη οκ....δροσια προς ζεστη!!!

αλλα εδω που ειμαι εγω...8 μερες ειμαστε δροσια προς ψυχρα...και απο τεταρτη παμε για φθινοπωρο!!!!!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Χιών Εμφάνιση μηνυμάτων
                              Τόσο πονόψυχος πια???Αυτό θεωρείς τόσο κακό για τους εχθρούς σου?Όχι π.χ να τους κατασπαράξει αρκούδα στο δάσος ή να τους πιάσουν οι ζουλού και να τους φάνε,ή να τους πατήσει νταλίκα???Τελικά έχεις μεγάλη καρδιά...

Xχαχαχαχαχα.

Σχολιασμός

Working...
                              X