Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Γιατι σιχαίνομαι το καλοκαίρι.....

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Αν κρινω απο τις εικονες,στον Παραδεισο!!!!
    Ασχετο,αυτο με τις ιωσεις εγω το βιωνω αναποδα.Το χειμωνα δεν αρρωσταινω(μονο καμια γασ/δα)παρα το γεγονος οτι "τρωω" βροχες,κρυο κλπ. στη δουλεια.Το κακοκαιρι ειμαι σχεδον παντα με δεκατα(depon κλπ παντα μαζι)και αισθανομαι οτι δεν μπορω ουτε να συρθω.Συνηθως μου πεφτει και η πιεση.Πρεπει να φαω μια σκαφη φαι,να πιω ενα redbull και να κατσω στο κλιματιστικο για να συνερθω.Ακριβως τα ιδια "παθαινουν" σχεδον ολοι στη δουλεια.
    Εαν το καλοκαιρι ηταν με Τ οπως οι σημερινες,26 μεγιστη με δροσερο αερα,δεν θα ειχα παραπονο.
    Για την Αγγλια δεν "κανω",εαν δεν εχει βουνα το μερος αρρωσταινω!
    Powder With Power!

http://www.youtube.com/watch?v=cfmNgQH2nm8&feature=related

Σχολιασμός

Εμένα δεν με ενοχλεί τόσο πολύ το καλοκαίρι αλλά με ενοχλούν οι ανυπαρκτοι χειμώνεs π.χ. σαν τον προηγούμενο 2012-2013.
      ΛΗΛΑΝΤΙΟ

Σχολιασμός

Το καλοκαιρι εχει καθε λογο να το σιχαινεται κανεις ετσι οπως κατηντησε. Εκτος κ αν εισαι κατω απο 20 που δεν σε νοιαζει τιποτα. Ο καλοκαιρινος καιρος ειναι υπεροχος αλλα το καλοκαιρι σαν εποχη οχι. Αν κρατουσε 3 μηνες θα ηταν τελειο. Πως οι βορειοι μισουν το χειμωνα ετσι κ εμεις πρεπει να μισουμε το καλοκαιρι γιατι ειναι εξισου βαναυσο
        Υιοθέτησε κι εσύ ένα βουνό...μπορείς!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από GiaPa Εμφάνιση μηνυμάτων
          Το καλοκαιρι εχει καθε λογο να το σιχαινεται κανεις ετσι οπως κατηντησε. Εκτος κ αν εισαι κατω απο 20 που δεν σε νοιαζει τιποτα. Ο καλοκαιρινος καιρος ειναι υπεροχος αλλα το καλοκαιρι σαν εποχη οχι. Αν κρατουσε 3 μηνες θα ηταν τελειο. Πως οι βορειοι μισουν το χειμωνα ετσι κ εμεις πρεπει να μισουμε το καλοκαιρι γιατι ειναι εξισου βαναυσο
          το κρύο αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα από την μεγάλη ζέστη...μια φίλη μου από Νορβηγία μου ειχε πει οτι δεν υπάρχει κρύος καιρός, υπάρχει απλά λάθος ντύσιμο...στον καύσωνα όμως τι να κάνεις?

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από geornik2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
            το κρύο αντιμετωπίζεται πολύ πιο εύκολα από την μεγάλη ζέστη...μια φίλη μου από Νορβηγία μου ειχε πει οτι δεν υπάρχει κρύος καιρός, υπάρχει απλά λάθος ντύσιμο...στον καύσωνα όμως τι να κάνεις?
            εαν έχεις νερο κ σκια δε παθαινεις τπτ στον καυσωνα, κ 60c να εχει
            το κρυο ομως δε συμβαλει στη διατηρηση της ζωης. σου παίρνει ενεργεια κ αν δεν έχεις να την αναπληρώσεις απλά πεθαίνεις...+τα κρυοπαγηματα αρρωστιες κτλ..

πολλοι κανουν ηλιοθεραπεια όλη μερα...δεν είδα κανενα να παθαίνει κατι.
            για κατσε μια νυχτα σε μια παγωμενη λίμνη
            Last edited by bbc; 04-05-13, 11:24.

Σχολιασμός

στην Ελλάδα και 50c να πάει όντως δεν παθαίνει κανείς τίποτα...στην Ευρώπη όμως με 38-39 μπορεί να υπάρχουν χιλιάδες νεκροί...

Σχολιασμός

Αλλος ενας λόγος.

http://www.snowreport.gr/snowcam/olympos/
                Χιόνια που δε λιώνουν κι άλλα περιμένουν

Σχολιασμός

Αυτο με το νερο και τη σκια ηταν καλο.Δεν ψαχνουμε για το πως μπορουμε να επιβιωσουμε σε συγκεκριμενες συνθηκες αλλα γιατι δεν μας αρεσει το κακοκαιρι.Εγω π.χ. πρεπει να δουλεψω στον ηλιο,με οποιαδηποτε Τ,για να παει το νερο στα σπιτια.Φυσικα το χειμωνα εχω να παλεψω το κρυο.Το προτιμω,γιατι με την κινηση και το ντυσιμο ειμαι οκ.Τη ζεστη δεν μπορω να την παλεψω,το πολυ πολυ να δουλεψουμε στη σκια καποιου κτιριου,απο καθαρη τυχη φυσικα.Δεν υποχρεωνουμε κανεναν να συμφωνησει,απλα λεμε γιατι δεν μας αρεσει(παλια μου αρεσε,μετα απο καποιους μηνες παραμονης σε βουνο με χιονι μεχρι τον Ιουνιο αλλαξα γνωμη).
                  Powder With Power!

http://www.youtube.com/watch?v=cfmNgQH2nm8&feature=related

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Χλεμπονιαρης Εμφάνιση μηνυμάτων
                    Βορειε Πολε .Δεν εισαι για υπογραφες τελικα.Μετα την αλησμονη υπογραφη σου περυσι περι καλτσες,μπουφαν και φουτερακια καλοκαιρινα,που ακολουθησε ο φουρνος του Αουσβιτς,μολις τωρα προσεξα την υπογραφη σου για "καλη ανοιξη" με μια ΟΜΠΡΕΛΑ.Τωρα εξηγειται γιατι ο Απριλιος εφυγε τοσο ανομβρος!!!χαχαχαχαχαχα.
                    ρε αιντε πανε να δεις αν κουνιουντε τα ποταμοπολοια στον ταμεση λεμε...μας πηγε μαμιωντας εδω και αρκετες μερες αλλα ο μαιος πισω εχει την ουρα

Σχολιασμός

Οι βαρκες κουνιουνται γιατι το ποταμι κατεβαζει νεροοοοοοοοοοοοοο....χαχαχαχαχα.

Κρατα την υπογραφη σου μεχρι τον Ιουλιο!Θα τη χρειαστω!χαχαχαχα

Σχολιασμός

Οι βαρκες κουνιουνται γιατι το ποταμι κατεβαζει νεροοοοοοοοοοοοοο....χαχαχαχαχα.

Κρατα την υπογραφη σου μεχρι τον Ιουλιο!Θα τη χρειαστω!χαχαχαχα
                        σου ευχομε μεσα απο την καρδια μου να περασεις τις πιο βροχερες και κρυες μερες και νυχτες που χεις ζησει καλοκαιρι οταν ερθειςστην αδεια σου

Σχολιασμός

Θα σε σαπισω στις φαπες ετσι και συμβει αυτο.Δεν μπορω καν να το σκεφτω,να ερθω Ελλαδα και να εχω βροχερο καιρο.Αυτο που περιγραφεις ειναι τρελα.

Βασικα σ αυτη τη περιπτωση οπως ανοιγουν οι πορτες απ το αεροπλανο,συστηνεσαι με τις αεροσυνοδους και το πιλοτο,λες εγω θα κατσω μεσα,κατεβειτε οι υπολοιποι,και θα γυρισω με το ιδιο πισω.

Σχολιασμός

Που στο διαλο ειναι αυτη η Μινεσοτα;
                            Βορειες ΗΠΑ... γεωγραφικο πλατος βορειας Βουλγαριας-νοτιας Ρουμανιας! Και οπως ειδες η πρωτομαγιατικη χιονοθυελλα ηταν βαρβατη!
                            Και φυσικα το μερος ειναι πεδινο οχι ορεινο!

Σχολιασμός

Working...
                            X