Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Ενδιαφερουσες Συγκρισεις Μεγαλων Ευρωπαικων Πολεων

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• giorgospel
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από MountExplorer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερευνα αφορα μονο πολυ μεγαλες ευρωπαικες πολεις, και η Θεσσαλονικη δεν συγκαταλεγεται στις πιο μεγαλες. Αυτο δεν ειναι ουτε καλο, ουτε κακο. Ειναι απλα ενα γεγονος. Επομενως σχολιαστε τα δεδομενα της ερευνας αυτης και μονον. Δεν βλεπω κατι κακο στο να ειναι η Αθηνα η πιο θερμη μεγαλουπολη...
    Συγνωμη αλλη φορα δε θα ξανααναφερω μια πολη σχεδον 2 εκατομμυριων..

Leave a comment:

• giorgospel
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από salonikatasos Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι. έχω δει τους μέσους όρους όμως που δεν βγαίνουν από 8-9 χρονιές αλλά από δεκαετίες
    Οταν ειναι 8-9 συνεχομενες ομως κατι βρομαει.. ισως και για την αξιοπιστια των σταθμων.

Leave a comment:

• salonikatasos
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από giorgospel Εμφάνιση μηνυμάτων
    eχεις δει τα αντιστοιχα της Αθηνας?
    όχι. έχω δει τους μέσους όρους όμως που δεν βγαίνουν από 8-9 χρονιές αλλά από δεκαετίες

Leave a comment:

• MountExplorer
    replied
    Η ερευνα αφορα μονο πολυ μεγαλες ευρωπαικες πολεις, και η Θεσσαλονικη δεν συγκαταλεγεται στις πιο μεγαλες. Αυτο δεν ειναι ουτε καλο, ουτε κακο. Ειναι απλα ενα γεγονος. Επομενως σχολιαστε τα δεδομενα της ερευνας αυτης και μονον. Δεν βλεπω κατι κακο στο να ειναι η Αθηνα η πιο θερμη μεγαλουπολη...

Leave a comment:

• giorgospel
    replied
    από το μετεοθές ο υετός
    2005:254,2(μετρήσεις από 4 μαρτίου και μετά)
    2006:396,4
    2007:312,8
    2008:312,8
    2009:450,4
    2010:490,2
    2011:290,2
    2012:367,6
    2013:91,2
    eχεις δει τα αντιστοιχα της Αθηνας?

Leave a comment:

• GeorgeTsavd
    replied
    μπορεις να μ πεις ποσος υετος εχει πεσει στο κεντρο της θεσσαλονικης καθε χρονια απο το 2001 και μετα?
    οχι δεν μου επιτρεπεται να δωσω αναλυτικα στοιχεια απτο 2005 κ μετα.

Leave a comment:

• salonikatasos
    replied
    από το μετεοθές ο υετός
    2005:254,2(μετρήσεις από 4 μαρτίου και μετά)
    2006:396,4
    2007:312,8
    2008:312,8
    2009:450,4
    2010:490,2
    2011:290,2
    2012:367,6
    2013:91,2

Leave a comment:

• MountExplorer
    replied
    Το θεμα αφορα ευρωπαικες πολεις και οχι κοκορομαχιες Αθηνας - Θεσσαλονικης. Να επιστρεψετε στο θεμα μας....

Leave a comment:

• a8lios
    replied
    Εσεις κατα βαση μιλατε για φτυσιμο του καιρου ,οχι εγω.. Αν ηταν ετσι γιατι λετε για επταετια? Εχεις μπερδευτει μου φαινεται..

ναι γιατι ειναι ασχημα χρονια για τα δεδομενα μας αλλα φτυσιμο δε το λεμε! φτυσιμο θεωρω το 2006-07 κ φετος! δηλαδη χρονιες χωρις καθολου χιονι!!!

το θεμα το βλεπει καποιος συμπλεγματικο αν νιωθει πονο η αδικια η απλα θελει να μαλωσει... εγω Αθηναιος ειμαι ποτε δε βριζω την Αθηνα! το θεμα το ανοιξα επειδη ειναι ενα καιρικο θεμα! αν στην ερευνα ειχε τη Θεσσαλονικη η τη Φλωρινα η το Ηρακλειο δε με νοιαζει παλι θα το εβαζα... αλλα αν δεν ειχε καμια ελληνικη πολη δε θα το εβαζα... λογικο ειναι!

Leave a comment:

• giorgospel
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από GeorgeTsavd Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε και το θησειο που ειναι στην αθηνα 376μμ ετησιο υετο δινει για την 30ετια 1961-90.
    μπορεις να μ πεις ποσος υετος εχει πεσει στο κεντρο της θεσσαλονικης καθε χρονια απο το 2001 και μετα?

Leave a comment:

• GeorgeTsavd
    replied
    Το Ελληνικο δεν ειναι στην Αθηνα.. ειναι στο νομο Αττικης.
    ε και το θησειο που ειναι στην αθηνα 376μμ ετησιο υετο δινει για την 30ετια 1961-90.

αντι 364μμ του ελληνικου. δεν εχετε καταλαβε οτι υπαρχουν διαφορες στα χιλιοστα προφανως αλλα το κλιμα ειναι το ιδιο. ξερο κ ζεστο καλοκαιρι παντου σε ολο το νομο με ευσταθεια.καταιγιδες δυσκολα. οχι μηδεν βεβαια.
    Last edited by GeorgeTsavd; 10-03-13, 23:22.

Leave a comment:

• salonikatasos
    replied
    Το θεμα ειναι εν τη γενεση του συμπλεγματικο. Και αν με ηξερες εμενα προσωπικα και με ειχες παρακολουθησει λιγο θα καταλαβαινες οτι δεν εχω κανενα προβλημα με τη Θεσσαλονικη ισα ισα τη θεωρω αδικημενη καιρικα.. Αλλα δε γουσταρω ο αλλος να ασχολειται με την πολη μου και να την υποβαθμιζει επειδη αισθανεται αδικημενος.
    δεν αναφέρθηκα σε σένα. ο άθλιος έβαλε ένα άρθρο που βρήκε και ούτε καν σχολίασε.πάνε στις πρώτες 2 σελίδες να δεις τα σχόλια που ακολούθησαν. που να σχολίαζε κιόλας

Leave a comment:

• giorgospel
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από a8lios Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα το ανοιξα χωρις κανενα σχολιο... πηγαινε δες ποιος ξεκινησε τις προκλησεις χωρις λογο!

οσο για το φτυσιμο του καιρου τα στοιχεια τα εβαλα πριν λιγο κ τα ειδες!
    Εσεις κατα βαση μιλατε για φτυσιμο του καιρου ,οχι εγω.. Αν ηταν ετσι γιατι λετε για επταετια? Εχεις μπερδευτει μου φαινεται..

Leave a comment:

• giorgospel
    replied
    δες τα σχόλια στην αρχή να δεις ποιοι έχουν σύμπλεγμα κατωτερότητας. και αν από δω είμαστε 2-3 όπως λες στην αθήνα είστε πάνω από 10 και μπορώ να σου πω και ονόματα
    Το θεμα ειναι εν τη γενεση του συμπλεγματικο. Και αν με ηξερες εμενα προσωπικα και με ειχες παρακολουθησει λιγο θα καταλαβαινες οτι δεν εχω κανενα προβλημα με τη Θεσσαλονικη ισα ισα τη θεωρω αδικημενη καιρικα.. Αλλα δε γουσταρω ο αλλος να ασχολειται με την πολη μου και να την υποβαθμιζει επειδη αισθανεται αδικημενος.

Leave a comment:

• a8lios
    replied
    Ελληνας επιλεκτικα. Οταν προκειται για την Αθηνα σε νοιαζει πως να την χλευασεις οχι οτι σε νοιαζει και γενικοτερα. Σας παρακολουθω καιρο τωρα και δε λεω τιποτα. Ειστε 2-3 ατομα βαθυτατα συμπλεγματικοι και μπαινετε και συντονισμενα. Τα γραφω αυτα με πολυ καθαρο μυαλο γνωριζοντας οτι μπορω και να μπαναριστω, ομως εχετε φτασει σε τετοιο σημειο που βλεπετε την Αθηνα στους εφιαλτες σας.. και ολο αυτο γιατι ο καιρος σας εχει φτυσει τα τελευταια χρονια . ( που πραγματι σας εχει ).

το θεμα το ανοιξα χωρις κανενα σχολιο... πηγαινε δες ποιος ξεκινησε τις προκλησεις χωρις λογο!

οσο για το φτυσιμο του καιρου τα στοιχεια τα εβαλα πριν λιγο κ τα ειδες!

Leave a comment:

Working...
X