Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Ενδιαφερουσες Συγκρισεις Μεγαλων Ευρωπαικων Πολεων

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Η οποια απουσιαζει πληρως απ την Αθηνα
    ciao!!!

Σχολιασμός

• υετός,υγρασία, ομίχλη...σκέτο σίχαμα δηλαδή το Μιλάνο...εντελώς ανθυγιεινό κλίμα...δε ζηλεύω καμμία ευρωπαίκή πόλη κλιματικά όσο περίεργο και αν ακούγεται για αυτό το forum...και για να βρεις παραλία πρέπει να πάρεις αεροπλάνο....
      Last edited by geornik2004; 11-03-13, 23:57.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από nick4 Εμφάνιση μηνυμάτων
        Εννοειτε οτι η Αθηνα εχει σχετικα αδιαφορο καιρο.Ειδικα απο Μαιο μεχρι Σεπτεμβριο βλεπεις ενα λαμπρο ηλιο να κυριαρχει και μπορει να περασουν ακομα και 3 μηνες χωρις σταγονα βροχης.Επισης ενα αλλο καιρικο φαινομενο πολυ συνηθισμενο στην ηπειρωτικη Ελλαδα το φθινοπωρο και την ανοιξη ειναι η ομιχλη η οποια απουσιαζει πληρως ειναι η ομιχλη.
        Δε πειραζει χαμηλοτερη σχετικη υγρασια= πιο υποφερτο καλοκαιρι.. Εχουμε επισης και το μελτεμι και το κανουμε κεφι.. Μετεωρολογικο φαινομενο ειναι και ο δυνατος ανεμος.
        eviaweather.gr

1983..2013??

Σχολιασμός

• Η ομιχλη θεωρω οτι ειναι ενα πολυ ωραιο καιρικο φαινομενο.Ειδικα το φθινοπωρο στις ηπειρωτικες περιοχες που επικρατει νιωθεις οτι βρισκεσαι σε μια μεταβατικη περιοδο και οτι πλησιαζει ο χειμωνας.
          ciao!!!

Σχολιασμός

• ναι η ομιχλη μαρεσει κ εμενα παρα πολυ κ για πρωτη φορα στη ζωη μου την εζησα οταν μετακομισα απο Αθηνα στη Θεσσαλονικη! κ εγω δε ζηλευω καμια ευρωπαικη πολη σε κανενα σημειο απλα θα ηθελα περισσοτερες μερες χιονιου κ ομιχλης! γενικα θα ηθελα λιγο πιο βαρυ χειμωνα!
            Lyoness ... The future is here !!!

Σχολιασμός

• Κανονικα ομως δεν ειναι η Αθηνα η πιο ζεστη πολη.Ευτυχως υπαρχει και η Λευκωσια και ας μη τη γραφουνε.
              ciao!!!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από a8lios Εμφάνιση μηνυμάτων
                ναι η ομιχλη μαρεσει κ εμενα παρα πολυ κ για πρωτη φορα στη ζωη μου την εζησα οταν μετακομισα απο Αθηνα στη Θεσσαλονικη!
                0.3 μερες ομιχλης ετησιως για νεα φιλαδελφεια! 21.9 για μικρα κ 33.1 σεδες. καπου εκει αναμεσα κ το κεντρο.

κ εγω δε ζηλευω καμια ευρωπαικη πολη σε κανενα σημειο απλα θα ηθελα περισσοτερες μερες χιονιου κ ομιχλης! γενικα θα ηθελα λιγο πιο βαρυ χειμωνα!
                καλα μην ζηλευετε την μοσχα την στοκχολμη το ρευκιαβικ κ το ελσινκι

Σχολιασμός

• Εγώ πάντως, ζηλεύω την Βιέννη από πολλές-πολλές απόψεις...!

Σχολιασμός

• ναι Αυστρια αλλα ειδικα Ελβετια θα ελεγα εγω οτι θα μ'αρεσε να ζω απο καιρικη αποψη!

Σχολιασμός

ναι Αυστρια αλλα ειδικα Ελβετια θα ελεγα εγω οτι θα μ'αρεσε να ζω απο καιρικη αποψη!
                      Η ποιότητα ζωής εκεί, αξίζει και πέραν των καιρικών δεδομένων!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από nick4 Εμφάνιση μηνυμάτων
                        Κανονικα ομως δεν ειναι η Αθηνα η πιο ζεστη πολη.Ευτυχως υπαρχει και η Λευκωσια και ας μη τη γραφουνε.
                        Η Κύπρος ανήκει στην Ασία γεωγραφικά.
                        Κλειστόν

Σχολιασμός

• snowearth ωραιο αβαταρ εχεις κ ωραια υπογραφη!

Σχολιασμός

snowearth ωραιο αβαταρ εχεις κ ωραια υπογραφη!

Δεν πρόκειται να βγούν πρίν την δικαίωση.
                            Κλειστόν

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από snowearth Εμφάνιση μηνυμάτων
                              Δεν πρόκειται να βγούν πρίν την δικαίωση.

σε καταλαβαινω απολυτα...

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από snowearth Εμφάνιση μηνυμάτων
                                Η Κύπρος ανήκει στην Ασία γεωγραφικά.
                                Πολιτικα ομως ανηκει στην Ευρωπη
                                eviaweather.gr

1983..2013??

Σχολιασμός

Working...
                                X