Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Ενδιαφερουσες Συγκρισεις Μεγαλων Ευρωπαικων Πολεων

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• snowgiann
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από GeorgeTsavd Εμφάνιση μηνυμάτων
    δειξε μου μεση τ ρωμης απο wmo πιο χαμηλη απο θεσσ. ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε
    ως τοτε ο wmo δινει:
    μεση ελαχιστη θεσσαλονικη 9.7 ρωμη 10.6
    μεση μεγιστη θεσσαλονικη 20.4 ρωμη 20.3
    Καταρχάς απο το επίσημο site της ΕΜΥ θα έχεις διαπιστώσει οτι η μέση θ δεν βγαίνει από μέγιστη + ελάχιστη δια 2
    σωστά? Ρώτα παιδιά που γνωρίζουν να σου πουν πως βγαίνει η μέση σύμφωνα με την ΕΜΥ.....
    επομένως τζάμπα κόπος τόση ώρα να μας παραθέτεις μόνο τις ελάχιστες και τις μέγιστες.....
    15,7 μέση Θεσσαλονίκης απο ΕΜΥ! ΔΕΔΟΜΕΝΟ και ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΟ!
    Για Ρωμη εγώ βρήκα αυτό το 15,2 απο γιουκιπεδια, δεν ξέρω ποσο αξιόπιστο είναι αλλά φαίνεται απόλυτα λογικό για το γεωγραφικό πλάτος της Ρώμης. Αν βρεις κάτι άλλο πιο αξιόπιστο σε μέση τα λέμε.....
    Last edited by snowgiann; 09-03-13, 04:12.

Leave a comment:

• GeorgeTsavd
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από snowgiann Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ αδυνατείς να δεις κατευθευείαν τις μέσες τιμές που δίνει η ΕΜΥ και πας πλαγίως με ελάχιστες και μέγιστες....
    Αφού έχουμε τις μέσες τι συζητάμε για τα υπόλοιπα....ο καθένας μπορεί να μπει σε όλα τα παραπάνω site απλά να δει τις μέσες τιμες που είναι το ζητούμενο!
    Επίσης σε ενημερώνω ότι οι τιμές του wmo προέρχονται από το αεροδρόμιο flumicino, 25χλμ μακρία από τη Ρώμη και δίπλα στη θάλασσα, αντίθετα οι τιμές απ΄το ciampino που απέχει 14χλμ είναι πιο αντιπροσωπευτικές!
    Πράγματι το βρήκες, ο σκοτεινός και πονηρός ρόλος μου είναι να αποδείξω ότι η Ρωμη είναι ψυχρότερη απο τη Θεσσαλονίκη σε εσένα στις 3 τη νύχτα... είσαι πολύ πολύ έξυπνο παιδί!
    Μήπως πιστέυεις ότι με πληρώνουν οι Ιταλοί για αυτό τον σκοπό??? χαχαχαχαα
    δειξε μου μεση τ ρωμης απο wmo πιο χαμηλη απο θεσσ. ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε
    ως τοτε ο wmo δινει:

Leave a comment:

• snowgiann
    replied
    τελικα δεν ξερεις τι σου γινεται ετσι? ποια δικα μου? ειδες να βγαζω μεση Τ πουθενα?????
    μεση ελαχιστη κ μεση μεγιστη δινω απο τον WMO!!!! το ιδιο εχει κ η εμυ.

παμε ξανα λοιπον γιατι προσπαθεις πονηρα να το πας. ο wmo δεν δινει μεση Τ. δινει ομως μεση ελαχιστη κ μεγιστη. οκ?
    και δινει λοιπον

αν θες να μας πεισεις τωρα οτι με 0.9 βαθμους πιο κατω η θεσσαλονικη μεση ελαχιστη κ μολις 0.1 πιο πανω μεση μεγιστη εχει ψηλοτερο μεσο ορο συνολικα νταξει ο καθενας καταλαβαινει τι ρολο παιζεις
    Εσύ αδυνατείς να δεις κατευθευείαν τις μέσες τιμές που δίνει η ΕΜΥ και πας πλαγίως με ελάχιστες και μέγιστες....
    Αφού έχουμε τις μέσες τι συζητάμε για τα υπόλοιπα....ο καθένας μπορεί να μπει σε όλα τα παραπάνω site απλά να δει τις μέσες τιμες που είναι το ζητούμενο!
    Επίσης σε ενημερώνω ότι οι τιμές του wmo προέρχονται από το αεροδρόμιο flumicino, 25χλμ μακρία από τη Ρώμη και δίπλα στη θάλασσα, αντίθετα οι τιμές απ΄το ciampino που απέχει 14χλμ είναι πιο αντιπροσωπευτικές!
    Πράγματι το βρήκες, ο σκοτεινός και πονηρός ρόλος μου είναι να αποδείξω ότι η Ρωμη είναι ψυχρότερη απο τη Θεσσαλονίκη σε εσένα στις 3 τη νύχτα... είσαι πολύ πολύ έξυπνο παιδί!
    Μήπως πιστέυεις ότι με πληρώνουν οι Ιταλοί για αυτό τον σκοπό??? χαχαχαχαα

Leave a comment:

• GeorgeTsavd
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από a8lios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια για ποιο λογο γινεται η κοντρα??? το καλοκαιρι ειμαστε ελαχιστα πιο ζεστοι (κ δε μας νοιαζει κιολας) αλλα τον χειμωνα που μας νοιαζει ειμαστε αρκετα πιο κρυοι!!! που κολλατε ????
    κολλαμε οτι συμφωνα με τον wmo στις μεσες ελαχιστες η θεσσ ειναι 0.9 πιο κρυα απο την ρωμη ενω στις μεσες μεγιστες 0.1 πιο ζεστη αλλα ο snowgian θελει να μας πεισει οτι συνολικα ειναι ψυχροτερη η ρωμη!! χωρις φυσικα να μας εχει δειξει κανενα λινκ του wmo με την μεση Τ της ρωμης.

Leave a comment:

• a8lios
    replied
    θα καθομαστε να κανουμε ροντεο κ για πολεις εκτος Ελλαδας τωρα ?!?!?!?!

Leave a comment:

• a8lios
    replied
    τελικα δεν ξερεις τι σου γινεται ετσι? ποια δικα μου? ειδες να βγαζω μεση Τ πουθενα?????

παμε ξανα λοιπον γιατι προσπαθεις πονηρα να το πας. ο wmo δεν δινει μεση Τ. δινει ομως μεση ελαχιστη κ μεγιστη. οκ?
    και δινει λοιπον

αν θες να μας πεισεις τωρα οτι με 0.9 βαθμους πιο κατω η θεσσαλονικη μεση ελαχιστη κ μολις 0.1 πιο πανω μεση μεγιστη εχει ψηλοτερο μεσο ορο συνολικα νταξει ο καθενας καταλαβαινει τι ρολο παιζεις

ρε παιδια για ποιο λογο γινεται η κοντρα??? το καλοκαιρι ειμαστε ελαχιστα πιο ζεστοι (κ δε μας νοιαζει κιολας) αλλα τον χειμωνα που μας νοιαζει ειμαστε αρκετα πιο κρυοι!!! που κολλατε ????

Leave a comment:

• GeorgeTsavd
    replied
    ποια γιουκιπεδια ρε αγόρι μου!
    επίσημα κλιματικά της ΕΜΥ :http://www.hnms.gr/hnms/greek/climat...saloniki_Mikra
    15,7 είναι η μέση της Μίκρας όχι 15,05 που βγαίνει από τα δικά σου....κάπου το έχασες στις πράξεις...

και δινει λοιπον

Leave a comment:

• george-kozanh
    replied
    Κερασουντα χιονομανα,υετομανα οτι θελετε!

Ενταξει δεν ειναι ευρωπαικη αλλα ετσι κουβεντα να γινεται.Γενικα τα παραλια της τουρκιας προς την μαυρη θαλασσα ειναι πολυ δυνατα!
    Last edited by george-kozanh; 09-03-13, 03:40.

Leave a comment:

• a8lios
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από george-kozanh Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχα περυσι η Ρωμη πατησε και σαλονικα και αθηνα!Ειχε να δει χιονι ποσα χρονια και ειδε περυσι κανα 10-20ποντους!

ε καλα κ φετος ειδε η Ιερουσαλημ... μας ξεσκισε χαχΧΑαχαχχααχχα

Leave a comment:

• snowgiann
    replied
    τι κοροιδευομαστε? σε ξαναρωταω? γουικιπεδια?? WMO λεμε. μην κανεις πως εισαι τυφλος.
    κ στο σαιτ του wmo λεει:
    http://worldweather.wmo.int/176/c00201.htm

http://worldweather.wmo.int/063/c00178.htm

το ποιος κοροιδευει ποιον κ ποιος δεν καταλαβαινει φαινεται. ειπες οτι η ρωμη ειναι ψυχροτερη απο θεσσ. κ μου βαλες γουικιπεδια στατιστικα. σου βαζω απο WMO. πιο επισημο δεν γινεται. που λεει το αντιθετο απο αυτο που ειπες. τωρα τι μου λες?? αστο λοιπον.μην επιμενεις. ολοι καταλαβαν. μην κανεις σαν 5χρονο γιατι δεν εισαι
    ποια γιουκιπεδια ρε αγόρι μου!
    επίσημα κλιματικά της ΕΜΥ :http://www.hnms.gr/hnms/greek/climat...saloniki_Mikra
    15,7 είναι η μέση της Μίκρας όχι 15,05 που βγαίνει από τα δικά σου....κάπου το έχασες στις πράξεις...

Leave a comment:

• george-kozanh
    replied
    Σωστός! Αλλά συνολικά το έτος βγαίνει λιγο ψυχρότερη η Ρωμη...λογικό αφου είναι και βορειότερα....
    Σε χιόνια προφανως δεν υπάρχει σύγκριση υπερ της Θεσσαλονίκης...και η Αθήνα περνάει τη Ρώμη
    χαχα περυσι η Ρωμη πατησε και σαλονικα και αθηνα!Ειχε να δει χιονι ποσα χρονια και ειδε περυσι κανα 10-20ποντους!

Leave a comment:

• snowgiann
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από a8lios Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τον Απριλιο μεχρι τον Σεπτεμβριο η Θεσσαλονικη ειναι πιο ζεστη απο τη Ρωμη αλλα απο τον Οκτωβριο μεχρι τον Μαρτιο ειναι πιο κρυα! δειγμα οτι απολαμβανουμε ενα κλασικο Ελληνικο καλοκαιρι αλλα εχουμε πιο βαρυ χειμωνα!
    Σωστός! Αλλά συνολικά το έτος βγαίνει λιγο ψυχρότερη η Ρωμη...λογικό αφου είναι και βορειότερα....
    Σε χιόνια προφανως δεν υπάρχει σύγκριση υπερ της Θεσσαλονίκης...και η Αθήνα περνάει τη Ρώμη

Leave a comment:

• GeorgeTsavd
    replied
    Καλα κοροιδευόμαστε? μεση θερμοκρασία Ρώμης θα μου δείξεις? εγω σου έδειξα...15,2 !
    Και Μικρας 15,7.....γνωστά νούμερα είναι αυτά!
    τι κοροιδευομαστε? σε ξαναρωταω? γουικιπεδια?? WMO λεμε. μην κανεις πως εισαι τυφλος.
    κ στο σαιτ του wmo λεει:

το ποιος κοροιδευει ποιον κ ποιος δεν καταλαβαινει φαινεται. ειπες οτι η ρωμη ειναι ψυχροτερη απο θεσσ. κ μου βαλες γουικιπεδια στατιστικα. σου βαζω απο WMO. πιο επισημο δεν γινεται. που λεει το αντιθετο απο αυτο που ειπες. τωρα τι μου λες?? αστο λοιπον.μην επιμενεις. ολοι καταλαβαν. μην κανεις σαν 5χρονο γιατι δεν εισαι

Leave a comment:

• a8lios
    replied
    μια χαρα τα ξερω τα νουμερα. απτον wmo ειπαμε ΕΠΙΣΗΜΑ. οχι απο γουικιπεδιες
    κανε την διαιρεσουλα. μεση ελαχιστη θεσσ 9.7, αθηνα 12.3, ρωμη 10.6. μεση μεγιστη θεσσ 20.4, αθηνα 22.5, ρωμη 20.3.
    να δουμε τωρα εσυ πως θα κοιμηθεις εκτος αν βρεις καμια δικαιολογια οτι ο wmo δεν ειναι πολυ επισημος

απο τον Απριλιο μεχρι τον Σεπτεμβριο η Θεσσαλονικη ειναι πιο ζεστη απο τη Ρωμη αλλα απο τον Οκτωβριο μεχρι τον Μαρτιο ειναι πιο κρυα! δειγμα οτι απολαμβανουμε ενα κλασικο Ελληνικο καλοκαιρι αλλα εχουμε πιο βαρυ χειμωνα!

Leave a comment:

• snowgiann
    replied
    μια χαρα τα ξερω τα νουμερα. απτον wmo ειπαμε ΕΠΙΣΗΜΑ. οχι απο γουικιπεδιες
    κανε την διαιρεσουλα. μεση ελαχιστη θεσσ 9.7, αθηνα 12.3, ρωμη 10.6. μεση μεγιστη θεσσ 20.4, αθηνα 22.5, ρωμη 20.3.
    να δουμε τωρα εσυ πως θα κοιμηθεις εκτος αν βρεις καμια δικαιολογια οτι ο wmo δεν ειναι πολυ επισημος
    Καλα κοροιδευόμαστε? μεση θερμοκρασία Ρώμης θα μου δείξεις? εγω σου έδειξα...15,2 !
    Και Μικρας 15,7.....γνωστά νούμερα είναι αυτά!

Leave a comment:

Working...
X