Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ερχεται ο χειμωνας?

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Αρχική Δημοσίευση από Kouvanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτη τη λογικη φιλε Φανη, εδω που φτασαμε, προτιμω 1000 φορες να κυλησει ολος ο Δεκεμβριος, Ιανουαριος και Φεβρουαριος καλοκαιρινοι με 20αρια και ατελειωτες λιακαδες, αλλα σε 2 φωτοβολιδες των 24-36 ωρων να θαφτουν μεχρι και οι βαρκες του Πειραια !!!!!!!!! Ας κανει 2 και γερα μπασιματα με -10 στα 850 και φουλ υετο, παρα 5-6-7 κατεβασιες οπως περυσι αλλα ολο να χαλανε στις λεπτομερειες και τα χιονια να μην κατεβαινουν κατω απο τα 350-400 μ με τιποτα....

Δεν νομιζω να χαλασε κανεναν ο ΙΣΤΟΡΙΚΟΤΕΡΟΣ χιονιας της Αττικης 5-6-7 Ιανουαριου 2002 ???? Ε, μετα ομως ΤΕΛΟΣ ο χειμωνας μεχρι και Μαρτιο πηγε σερι λιακαδες και νοτιαδες
    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Ο ΧΙΟΝΙΑΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΧΕ ΕΛΘΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΑΝ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΙΑΡΚΟΥΣΑΝ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ Η ΧΙΟΝΟΚΑΛΥΨΗ ΕΙΧΕ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ. ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ Η ΜΑΡΤΙΟ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ.
    ΛΗΛΑΝΤΙΟ

Σχολιασμός

• Κάνε φίλους να δεις καλό ΕΡΜΗ και δεν το λέω για το σχόλιο αλλά για τα τραγούδια αφού ακούω έντεχνα βάλε ένα ¨όνειρο ήτανε ¨του Αλκίνου!!!Βάλε ένα άραγε του Αντύπα που λέει και ο Γιάννης που είναι και πιο διπλωματικό.
      Πέρα από αυτό τόνισα ότι δεν είναι η πιο εύκολη περίοδος για μακροπρόθεσμες εκτιμήσεις, απλά από δικές μου παρατηρήσεις καταλήγω κάπου και ήθελα να το μοιραστώ και τίποτα παραπάνω.
      Για να το προεκτείνω λοιπόν πιστεύω πως στα τέλη του Δεκέμβρη θα ευνοήσουν οι συνθήκες σχηματισμού συστήματος αρκετά βαθύ μάλιστα στην κεντρική Μεσόγειο ο αυλώνας του οποίου που το ακολουθεί θα αποκοπεί πάνω από την περιοχή μας συγκρατώντας ένα μέρος της ψυχρής λίμνης. Ταυτόχρονα ευνοείται την συγκεκριμένη περίοδο ο σχηματισμός ψυχρής διαταραχής από τα βόρεια και δημιουργίας αντικυκλωνικής ράχης στην δυτική Ευρώπη (και θα σου τραγουδάει ο αζορικός Ερμή είμαι ανεβασμένος και εσύ αντίστοιχα στα σύννεφα πετάω) ενώ πλέον θα έχουν ήδη παραμείνει χαμηλές πιέσεις στην ανατολική Μεσόγειο γι αυτό και μιλάω για δύο φάσεις. Όπως προείπα όμως απλά ίδωμεν. Για αυτό και βλέπω ως επίμαχο διάστημα το 4-10 Ιαν.

Σχολιασμός

• Η Αληθεια ειναι οτι ο <<παπους>> πεφτει παντα μεσα,λες και παει σε καμια μεντιουμ.Εκτος αν στην προηγουμενη ζωη του ηταν ενας απο τους <<Μαγια>> .........
        Χατζηγριβας Ν.Θεοφανης

Σχολιασμός

• Είχα ένα γέρο δάσκαλο από την Λάρισσα όταν ήμουν μικρός για αυτό Φάνη, ακολουθούσα πάντα τα αντίθετα από αυτόν και έτσι δικαιωνόμουν!!!

Σχολιασμός

• Ετσι ειναι οι μεγαλοι δασκαλοι παιδι μου.
            Χατζηγριβας Ν.Θεοφανης

Σχολιασμός

• Μπορειτε να μου πειτε ποτε θα κανει χειμωνα εδω κατω γιατι εχω μπερδευτει τοσο καιρο που το παλευω ....χαχα
              Γιωργος-Σπατα- καμπια Διρφυων Ευβοιας

Σχολιασμός

• Μου εχουν σπασει τα νευρα αυτα τα δυτικα ρευματα απο ατλαντικο
                Πάντα χιονισμένα και λευκά!!!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Ilias Freatida Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Μου εχουν σπασει τα νευρα αυτα τα δυτικα ρευματα απο ατλαντικο

Μολις διαβαζα το ποστ σου μπηκε ενας νεαρος στο μαγαζι που πουλουσε κολες,που κολανε τα παντα....σε σκεφτηκα αμεσος.......
                  Χατζηγριβας Ν.Θεοφανης

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Larissa_Trophy Εμφάνιση μηνυμάτων
                    Μολις διαβαζα το ποστ σου μπηκε ενας νεαρος στο μαγαζι που πουλουσε κολες,που κολανε τα παντα....σε σκεφτηκα αμεσος.......
                    Παρε μου 20 κιλα. Οσες μερες ειναι και αυτη η ιστορια....

Σχολιασμός

• Ο Φάνης Ηλία σαν λίγο μεγαλυτερός σου μόνο σε οκάδες γνωρίζει να του πεις, και τον εξοφλείς μετά με οβολό!!

Σχολιασμός

• Παντως τωρα βρισκομαστε σε φαση ισχυροποιησης της VPS στα ανωτερα στρωματα και με ενα κυμα ανοδου της θερμοκρασιας για το επομενο διαστημα να διαμορφωνεται στα κατωτερα αυτης.

Last edited by doumas; 14-12-12, 18:45.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από erythreabeach Εμφάνιση μηνυμάτων
                          Ο Φάνης Ηλία σαν λίγο μεγαλυτερός σου μόνο σε οκάδες γνωρίζει να του πεις, και τον εξοφλείς μετά με οβολό!!
                          χαχα

Σχολιασμός

• Ενδεχεται συμφωνα με τα παραπανω και με τον τροπο που διαφαινεται η διασπαση της τροποσφαιρας να εχουμε την κατωτερω κυκλοφοριας στα τελη του πρωτου δεκαημερου του ιανουαριου.

.

Σχολιασμός

• Αν και εγο ειμαι 43... δεν ξερω ποσο ειναι ο Φανης

Σχολιασμός

• Στον παρακατω πινακα φαινεται η προβλεψη εξελιΞης της VPS και δειτε ποσο ενισχυμενη ειναι η ανωτερη στρατοσφαιρα και ποσο ψυχρη ....ποτε θα αναπνευσει ολο αυτο το πραγμα για να ξεχυθει το ψυχος σε χαμηλα γεωγραφικα πλατη ?Μαλλον πρωτο 10ημερο ιανουαριου ...λεμε τωρα....

Δεν μπορω να κανω μεγενθυνση .χεχεχε

Σχολιασμός

Working...
                                X