Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΤΙ ΕΣΤΙ ΧΙΟΝΟΤΡΕΛΑΜΕΝΟΣ ???

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Ο αδερφος μου απο μικρος εκδηλωσε τα σημαδια του χιονοτρελαμενου! Απο το καλοκαιρι εβγαζε θερμομετρο εξω απο το σπιτι, περιμενοντας σιγα σιγα τις μεταβολες της θερμοκρασιας.
    Οταν επιανε για τα καλα ο χειμωνας, το αδερφακι μου καθονταν κολημενο στο παραθυρο και περιμενε να χιονισει ή εβγαινε εξω στην βεραντα, μες το κρυο για να δει καμια νιφαδα. Εγω σαν μεγαλυτερος του εδινα διαφορα tips για να καταλαβει αν θα πεσει χιονι κατα τη διαρκεια της νυχτας.
    Ενα απο αυτα ηταν το εξης:
    Του ελεγα να βαλει νερο στο στομα του και να το βγαλει με δυναμη κανοντας «σμπρουτ» (να βγουν δηλαδη σταγονιδια). Αν τα σταγονιδια παγωναν, τοτε το βραδι θα επεφτε χιονι. Καταλαβαινετε ποσο επαιζα με τον πονο του...

Ενα πρωι τον ξυπνησε η μανα μας και του ειπε να κοιταξει εξω απο το παραθυρο το χιονι ηταν τοσο (μιλαμε για το χιονι του 1987) που το αδερφακι μου παρελυσε σε μια χαρουμενη κραυγη

-Καλωσηλθατε χιονιααααααααααααααααααα
    Καλωσήλθατε Χιόνιααααααααα
    www.aparadektoi.gr

Σχολιασμός

Νumber 1 δαγκωτο.
      sigpic
      ΦΥΣΗ...ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΤΙΘΑΣΕΥΤΟ...

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από SNOWFLAKE 1.8 Εμφάνιση μηνυμάτων
        Νumber 1 δαγκωτο.
        φιλε snowflake ξανα δημοσιως λεω και ζητω την επιστροφη σου στο φορυμ με αναφορες κι εκτιμισεις.
        γνωριζω εκ πρωτης οψεως πως σαν παλαιος που εισαι οπως και αλλους σε εχει κουρασει ο παλιμπαιδισμος του φοορυμ αλλα.... ενα μεγαλο ΑΛΛΑ... ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ!!!

ΧΙΟΝΙ = ΖΩΗ

Σχολιασμός

Το να κάθεσαι να κοιτάς ακόμα και το χιονόνερο προσπαθώντας να διακρίνεις νιφάδα που είναι;;;

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από philip Εμφάνιση μηνυμάτων
            Το να κάθεσαι να κοιτάς ακόμα και το χιονόνερο προσπαθώντας να διακρίνεις νιφάδα που είναι;;;
            Χαχα, σωστοτατος.
            Εγω περυσι τον Μαρτη που ειχα χιονονερο αυτο ακριβως εκανα Μπας και εχει νιφαδες και εχουμε καμια χιονοστρωση

Σχολιασμός

εδω βρεχει πολλες φορες με 8-9 βαθμους και λογο κρυου με ενα φιλαρακι φανταζομαστε οτι ειναι σαν να χιονιζει... και λεμε.. πωω χιονιας.

ΧΙΟΝΙ = ΖΩΗ

Σχολιασμός

Working...
              X