Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

χιονοπτωσεις"(2011-2012) ΣΤΗΝ θεσσαλονικη?

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Χαχα το λιγότερο πλέον ύστερα απο τα τόσα άκυρα που έχουμε φάει. Για να ερθουμε στα ισια μας κανονικα πρέπει να κάνει έναν χιονιά 88 για αρχή και μετά να συνεχίσει με ένα νεο 63 που έκανε 6 χιονιάδες μεσα στον χειμώνα και βλέπουμε[i]"
    http://www.youtube.com/watch?v=FsLwAsmHH_0

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από NikosThes
      Χαχα το λιγότερο πλέον ύστερα απο τα τόσα άκυρα που έχουμε φάει. Για να ερθουμε στα ισια μας κανονικα πρέπει να κάνει έναν χιονιά 88 για αρχή και μετά να συνεχίσει με ένα νεο 63 που έκανε 6 χιονιάδες μεσα στον χειμώνα και βλέπουμε[i]
      Ενταξει ναι, αλλά αμα δεν παγωσει και ο Θερμαικος να περπαταμε στην θαλασσα διπλα στον Λευκο Πυργο, δεν κανουμε τιποτα....

Αμα βαζετε στοχους ανεφικτους, τουλαχιστον βαλτε καποιους που να αξιζουν.
      "
      http://bobby-e4.blogspot.com/

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από BobbyF2
        Χαχα το λιγότερο πλέον ύστερα απο τα τόσα άκυρα που έχουμε φάει. Για να ερθουμε στα ισια μας κανονικα πρέπει να κάνει έναν χιονιά 88 για αρχή και μετά να συνεχίσει με ένα νεο 63 που έκανε 6 χιονιάδες μεσα στον χειμώνα και βλέπουμε[i]
        Ενταξει ναι, αλλά αμα δεν παγωσει και ο Θερμαικος να περπαταμε στην θαλασσα διπλα στον Λευκο Πυργο, δεν κανουμε τιποτα....

Αν παγωσει ο Θερμαικος θα μπορουμε επιτελους να μετακινουμαστε σαν ανθρωποι,
        αν και μαλλον θα τον αποκλεισουν γιατι ετσι θα πληγουν τα συμφεροντα του ΟΑΣΘ :P
        "

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από BobbyF2

Χαχαχα ποιους ανέφικτους στόχους βρε, αυτά εχουν γίνει στο παρελθόν, οποτε μιλάμε για ρεαλιστικές καταστάσεις και όχι ανέφικτες Και όσο για τον Θερμαικό είχε παγώσει εν μέρει τον χειμώνα του 54 νομίζω ή του 56 δεν θυμάμαι ακριβώς και κατέβαζε παγόβουνα ο Αξιός... Ενώ η Σαλόνικα μετρούσε 27 ημέρες χιονόπτωσης εκείνο τον χειμώνα... Έτσι βλέπεις ο πήχυς είναι στα ύψη, οπότε είναι λογικό με τα εκτρώματα που βλέπουμε τα τελευταία χρόνια να γκρινιάζουμε...
          "
          http://www.youtube.com/watch?v=FsLwAsmHH_0

Σχολιασμός

Καλά... Δεύτερο ποστ που προετοιμάζει το έδαφος. Το πρώτο ήταν δεν θέλω χιόνια λόγω της κρίσης για να μην καίω πετρέλαιο", οπότε αν κάνει 20άρια στη στερεά θα βγει να πει "Ευτυχώς μας λυπήθηκε ο Θεός" κι αν χιονίσει στη Θεσσαλονίκη δεν θα μπορεί κανείς να του πει τίποτα γιατί σου λέει εγώ το είχα προβλέψει από το καλοκαίρι. Αν πάλι δεν χιονίσει, θα είναι διπλή η χαρά του, σου λέει ούτε φέτος δεν καταφέρατε να χιονιστείτε; Ακόμα κι εγώ σας έδινα πολλές πιθανότητες!
            Τουλάχιστον δεν πείθει κανέναν πια με τις ψευτοκαλοσύνες του. Τον Μάρτιο που θα πάθει παροξυσμό και θα θυμηθεί τους λιμούς στην Αιθιοπία και τους μετεωρίτες που σκότωσαν τους δεινόσαυρους, θα δούμε πάλι τον παλιό καλό Γιάννη.
            "

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Lewis
              Καλά... Δεύτερο ποστ που προετοιμάζει το έδαφος. Το πρώτο ήταν δεν θέλω χιόνια λόγω της κρίσης για να μην καίω πετρέλαιο", οπότε αν κάνει 20άρια στη στερεά θα βγει να πει "Ευτυχώς μας λυπήθηκε ο Θεός" κι αν χιονίσει στη Θεσσαλονίκη δεν θα μπορεί κανείς να του πει τίποτα γιατί σου λέει εγώ το είχα προβλέψει από το καλοκαίρι. Αν πάλι δεν χιονίσει, θα είναι διπλή η χαρά του, σου λέει ούτε φέτος δεν καταφέρατε να χιονιστείτε; Ακόμα κι εγώ σας έδινα πολλές πιθανότητες!
              Τουλάχιστον δεν πείθει κανέναν πια με τις ψευτοκαλοσύνες του. Τον Μάρτιο που θα πάθει παροξυσμό και θα θυμηθεί τους λιμούς στην Αιθιοπία και τους μετεωρίτες που σκότωσαν τους δεινόσαυρους, θα δούμε πάλι τον παλιό καλό Γιάννη.

+1000000000000000000
              "
              http://bobby-e4.blogspot.com/

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Lewis
                Προλειαίνει το έδαφος.
                "
                Don't feed the trolls

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ
                  Αυτο ομως που κατα την δικη μου εκτιμηση ειναι πολυ πιθανον φετος να συμβει ειναι να ντυθει ολοκληρη η θεσσαλονικη φετος στα λευκα.
                  Ε κάποτε δε πρέπει να γίνει και αυτό? Ήδη έχουν σπάσει τα ρεκόρ των ρεκόρ και μαζί τους εξαντλήθηκαν και τα ανέκδοτα για την φτωχοχιονομάνα Θεσσαλονίκη [i]"
                  Κλειστόν

Σχολιασμός

ανεβαζω αυτο το θεμα πιο ψηλα για να το δουν οι νεοι του φορουμ οι οποιοι επειδη απλα δεν ξερουν νομιζουν οτι ασχολουμε με την θεσσαλονικη τωρα επειδη ταχα δεν θελω να χιονησει!!..οπως βλεπετε εχω καθε λογο να χιονησει...απλα θα εχω πεσει μεσα.
                    ακομη και σε μια περιοδο χωρις κανενα ενδιαφερον 4 αυγουστου για θεσσαλονικη εγραφα σε μια προσπαθεια,ερασιτεχνικη παντα που σκοπο ειχε περισσοτερο να δωσει ελπιδα,,,μια ελπιδα που ισως αν γινουν λιγο καλυτερα τα πραγματα σε λιγες μερες παρει σαρκα και οστα...δεν υπαρχει ομως καμμια αμφιβολια οτι ακομη και αν δεν κατσει ο χαρτης αυτην την φορα ειναι πολυ καλυτερος για την β.ελλαδα συνολικα απο οτι ηταν τα τελευταια χρονια.
                    καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

σε καποιο σημειο γιαννη αναφερεις:

σε χιονοκακοκαιριες το κλειδει ειναι το πρωτο χαμηλο,εαν αυτο περασει σωστα τα αμεσως επομενα θα περασουν και αυτα στην ιδια σχεδον θεση,τα χαμηλα κινουντε σε οικογενειες 2-3 και ακολουθουντε απο υψηλες πιεσεις.
                      η ιδια η κακοκαιρια προετοιμαζει την ατμοσφαιρα για ευσταθεια και η ενεργεια που απαιτειτε για να παμε απο αντικυκλωνικες πιεσεις σε χαμηλες ειναι πολλαπλασια απο αυτην που χρειαζεται για να παμε σε υψηλες πιεσεις.

στην περιοδο που διαννιουμε αυτο εχει χριστικη αξια; δλδ το χαμηλο της πεμπτης θα ειναι το τεταρτο μεσα σε διαστημα 6 ημερων..περιμενεις μια διαφορετικη πορεια απο αυτο που δειχνουν τα μοντελα βασιζομενος στη πορεια των χαμηλων που μας επισκεφτικαν ηδη; ή θεωρεις αυτο το χαμηλο το πρωτο χιονοχαμηλο και η πορεια του μπορει να κρινει κατα πολυ την πορεια πιθανων χαμηλων μεσα στις γιορτες(γιατι εχουμε και τετοια χαμηλα να μας δειχνουν τα μοντελα)

Σχολιασμός

το χαμηλο της πεμπτης και η τελικη πορεια του ειναι αυτον που θα καθορισει το επομενο που ερχετε κατα 80%..κατευθυνση,δυναμικη κ.τ.λ
                        σαφως συμφερει να δωσει πολλα χιονια στην β ελλαδα και τα βαλκανια και μακαρι να εμεναν εκει κανα 2 μηνες..μερικοι λενε..ωχ μακαρι να μην χιονισει στην β ελλαδα και δεν υπολογιζουν οτι με χιονοσκεπες εδαφος σε καθε επερχομενη κακοκαιρια θα χιονιζει και σ εμας πιο ευκολα εξαιτιας τησ <μη φθορας>στην μεταφορα επιφανειακης θερμοκρασιας.
                        στην αθηνα χιονιζει πολυ πιο ευκολα σε μια ψυχρη εισβολη εαν ο ανεμος διερχετε μεσα απο χιονοσκεπες εδαφος αφου ναι μεν ειναι ξηρος αλλα με την εισοδο στο αιγαιο αποκτα την υγρασια που χρειαζεται
                        καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Θελουμε ολοι τον παλιο καλό Γιαννη πίσω .... να αφήσει τις προβλέψεις και να ρίξει το Σ'αναζητώ του Μητροπάνου στην κορυφαια εκδοση ολων των εποχων...... και τώρα που το γράφω γελάω!!!
                          ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ Η ΕΠΙΔΙΩΞΙΣ Η ΗΔΟΝΗ, ΤΩΝ ΕΚΛΕΚΤΩΝ Η ΔΟΞΑ ,ΤΩΝ ΔΕ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ Η ΑΡΕΤΗ!!!

Σχολιασμός

καθε πραγμα στον καιρο του

Σχολιασμός

Working...
                            X