Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Αναφορές Ιουνίου 2020

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Αναφορές Ιουνίου 2020

Αργήσαμε να ανοίξουμε το θέμα. Ένας πολύ καλός Ιούνιος μέχρι στιγμής και έχει συνέχεια. Εντυπωσιακή καταιγίδα στην Λάρισα και γενικά στην ανατολική Θεσσαλία με χιλιάδες κεραυνού, πολύ μεγάλες ραγδαιότητες, και ακόμα προσπάθεια δημιουργίας ανεμοστροβίλου κοντά στον Τύρναβο!

Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

καλές και δροσερές μέρες διανύουμε πανελλαδικά, και έπεται και συνέχεια. Χαλαρή μέρα και σήμερα εδώ στην Λάρισα, μα μια πρόσκαιρη μπόρα με πολύ μικρή ένταση, περισσότερο χοντρό ψιχάλισμα το λες. Και η θερμοκρασία μόλις στους 32 η μέγιστη. Μια χαρά!
    Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Κάποιο παιδί από βόρεια Ελλάδα που γίνεται ο κακός χαμός παρακολουθεί να μας ενημερώσει και στο παρόν forum ;;;
      Καλαμάτα πάντως πέραν από τον ισχυρό άνεμο δεν έχει κανένα άλλο φαινόμενο με ατέλειωτη ηλιοφάνεια... Το πρώτο φετινό εξάμηνο παίζει να βρίσκεται στην πεντάδα των πιο ξηρών εξαμήνων που έχει βιώσει η Μεσσηνία ... Να φύγει και να μην ξανάρθει , αίσχος λέμε!!

Σχολιασμός

Υπάρχει κανείς;;;

Σχολιασμός

τοπικη συννεφια σημερα στην Αττικη δεν φαινεται να βγαζει τελικα καποια καταιγιδα....!!
          23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από John_B. Εμφάνιση μηνυμάτων
            Υπάρχει κανείς;;;
            Νομίζω πως το θέμα πρέπει να μετονομαστεί ώστε να περιέχει όλο το καλοκαίρι, γιατί έτσι και αλλιώς δύσκολα να φτάσει τις 5 σελίδες. 1 για κάθε μήνα υπολογίζω..

Σχολιασμός

άλλη μία λίμνη έρχεται. καλά περνάει μέχρι στιγμής το καλοκαίρι. Χθες ζεστή μέρα, 38.2 μέγιστη στην Λάρισα.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac
                ;n2642488]
                Νομίζω πως το θέμα πρέπει να μετονομαστεί ώστε να περιέχει όλο το καλοκαίρι, γιατί έτσι και αλλιώς δύσκολα να φτάσει τις 5 σελίδες. 1 για κάθε μήνα υπολογίζω..
                Γεια σου.....
                Μπορεί να μην σχολιάζω σχεδόν καθόλου στον άλλον χώρο αλλά παρατηρώ ότι γράφετε .. Είμαι της άποψης ότι αν δεν έχω να αναφέρω κάτι σημαντικό καλύτερα να μην γράφω για να μην μπερδεύονται τα σχόλια μου με σημαντικότερα και πιο εμπεριστατωμένα κάτι που δυσκολεύει και τους απλούς αναγνώστες ...
                Επίσης κάτι που έχω παρατηρήσει είναι ότι , ίσως λόγω καλοκαιριού, παρατηρώ κάποια γενική πτώση της δραστηριότητας στα καιρικά σάιτς ... Στο snowreport όμως έχει σχεδόν μηδενιστεί ..

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από John_B. Εμφάνιση μηνυμάτων

Γεια σου.....
                  Μπορεί να μην σχολιάζω σχεδόν καθόλου στον άλλον χώρο αλλά παρατηρώ ότι γράφετε .. Είμαι της άποψης ότι αν δεν έχω να αναφέρω κάτι σημαντικό καλύτερα να μην γράφω για να μην μπερδεύονται τα σχόλια μου με σημαντικότερα και πιο εμπεριστατωμένα κάτι που δυσκολεύει και τους απλούς αναγνώστες ...
                  Επίσης κάτι που έχω παρατηρήσει είναι ότι , ίσως λόγω καλοκαιριού, παρατηρώ κάποια γενική πτώση της δραστηριότητας στα καιρικά σάιτς ... Στο snowreport όμως έχει σχεδόν μηδενιστεί ..
                  Γεια σου και εσένα Γιάννη! Κοίτα προφανώς μπορείς να γράφεις στις αναφορές, μιας και έμαθα ότι η Πελοπόννησος είχε καιρικό ενδιαφέρον αυτές τις ημέρες.

Τώρα για το άλλο φαίνεται λογικό καθώς οι περισσότεροι ασχολούνται με το χιόνι. Όμως στο άλλο φόρουμ, υπάρχω εγώ ο Σάκης και άλλα παιδιά τα οποία είμαστε καταιγιδάκηδες και αγαπάμε την καλή καταιγίδα περισσότερο από το χιόνι, οπότε ναι μεν η κίνηση έχει πέσει πολύ, αλλά δεν έχει μηδενιστεί. Εδώ έχουν μείνει μόνο όσοι ασχολούνται αποκλειστικά με το χιόνι, οπότε λογικό το βρίσκω.. Από Νοέμβριο θα εμφανιστούν τα πρώτα σημάδια ζωής.

Η λίμνη που πέρασε στην Λάρισα δεν μας άφησε κάτι το ιδιαίτερο. Ωστόσο γενικά μιλώντας για την Θεσσαλία είχαμε την ισχυρότερη κακοκαιρία με δεκάδες χιλιάδες κεραυνούς, χαλάζι και τέτοιες ιστορίες. Αναμονή για την επόμενη και ελπίζω να με πετύχει κάτι!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac
                    ;n2642488]
                    Κανε την μετονομασία Μιχαλη...!
                    2002!

Σχολιασμός

Χιόνι ποιος μίλησε για χιόνι;;; Ποιος με ξύπνησε;; Α Ιουλιος είναι ας συνεχίσω την θερινή νάρκη μου μέχρι το Νοεμβρη.
                      Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από panos erythrea Εμφάνιση μηνυμάτων

Κανε την μετονομασία Μιχαλη...!
                        Πάνο το φόρουμ δεν μου δίνει αυτή την δυνατότητα, δεν μπορώ να σβήσω τον τίτλο, ή απλά δεν το έχω καταφέρει. Αν μπορείς κάντο αναφορές καλοκαιριού 2020

Σχολιασμός

Working...
                        X