Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Αναφορές Χιονοκακοκαιρίας 5 - 8 Φλεβάρη 2020

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Ειναι αυτό που λέω w.b.zero.level και ειναι πολυ χαμηλότερο απο το επ.παγ. σε ελεύθερη ατμόσφαιρα όταν έχουμε συνδυασμό υετου και ΒΔ λογω εντονης εξατμισης
    Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Αντε και στα δικα σας
      https://m.jurnalul.antena3.ro/webcam_536.html
      No snow....no party

Σχολιασμός

Καλημέρα σε όλους. Έναρξη χιονόπτωσης έχουμε εδώ με λεπτές νιφάδες - ο καιρός όμως δεν είναι κλειστός. Δεν ξέρω τι αναμένουμε στη συνέχεια - δεν έχω παρακολουθήσει αυτή την μεταβολή απογοητευμένος από το φετινό καιρικό χάλι. Καλά φαινόμενα σε όλους!!!

update: Με «Μπούκες» είναι μέχρι στιγμής τα φαινόμενα. Έχουμε 2-3 λεπτά νιφαδόπτωση, μετά χιονόνερο και ξανά τα ίδια. Σπαστή όμως συννεφιά...
        Last edited by e8nikaras; 06-02-20, 08:44.

Σχολιασμός

No snow....no party

Σχολιασμός

Ψεκάδες, σπαστός καιρός, αλλά κάπως περίεργος. Και ήλιος και ομίχλη και σύννεφα και αέρας που ξυρίζει. Μ' Αρέσει για αρχή.
            Τ στους 3,2 και υγρασία στο 78%.
            Πολλοί θέλουν την άνοιξη κι άλλοι το καλοκαίρι
            και το χειμώνα το βαρύ μονάχα οι καλογέροι

Σχολιασμός

Πύκνωσε λίγο η χιονόπτωση. Η τ πριν μισή ώρα ήταν στους 0,9.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από icestorm Εμφάνιση μηνυμάτων
                Ειναι αυτό που λέω w.b.zero.level και ειναι πολυ χαμηλότερο απο το επ.παγ. σε ελεύθερη ατμόσφαιρα όταν έχουμε συνδυασμό υετου και ΒΔ λογω εντονης εξατμισης
                Καλημέρες. Σωστός. Και προφανώς τα 850 ήταν χαμηλότερα με τέτοια γεωδυναμικα αλλά για αρκετή ώρα νωρίς το βράδυ είχε καθαρό βόρειο ρεύμα ο σταθμός και τσίμπησε μόλις 0,2 προς τα πάνω. Δε ξέρω τι έχει δείξει η ραδιοβοληση , ειμαι περίεργος. Έχω δει με μαιστρο ελαφρά χιονόπτωση με 6 βαθμούς στην περιοχή μου πριν 14-15 χρόνια με το dew point στα τάρταρα.

Πριν μισή ώρα 5,3 νέο Ηράκλειο. Το φανταστικό cosmo model διόρθωσε τον επιφανειακό βακο που έβλεπε για σημερα το βράδυ και πλέον έχει καθαρό μαιστρο και κάτι ψιλά από υετό. Και επειδή είναι στα καλά του, δείχνει και ένα τραφακι Σάββατο πρωί .

Σχολιασμός

Ψιλοχιονιζει στη Κύμη το Αιγαίο έκλεισε περιμένουμε τα καλύτερα.

Σχολιασμός

Ασθενέστατη χιονόπτωση με πολύ δυνατό αέρα και την τ στους 1,2.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από DIMITRISPAP Εμφάνιση μηνυμάτων

Καλημέρες. Σωστός. Και προφανώς τα 850 ήταν χαμηλότερα με τέτοια γεωδυναμικα αλλά για αρκετή ώρα νωρίς το βράδυ είχε καθαρό βόρειο ρεύμα ο σταθμός και τσίμπησε μόλις 0,2 προς τα πάνω. Δε ξέρω τι έχει δείξει η ραδιοβοληση , ειμαι περίεργος. Έχω δει με μαιστρο ελαφρά χιονόπτωση με 6 βαθμούς στην περιοχή μου πριν 14-15 χρόνια με το dew point στα τάρταρα.

Πριν μισή ώρα 5,3 νέο Ηράκλειο. Το φανταστικό cosmo model διόρθωσε τον επιφανειακό βακο που έβλεπε για σημερα το βράδυ και πλέον έχει καθαρό μαιστρο και κάτι ψιλά από υετό. Και επειδή είναι στα καλά του, δείχνει και ένα τραφακι Σάββατο πρωί .
                      Καλημερα. Διόρθωσε κ ο τζίφος ομως κ πλεον καθαρο ΒΔ δίνει απο μεσάνυχτα κ μετα. Πιο πριν στο λεκανοπέδιο δίνει Β ρεύμα ή ΒΒΑ. Γι αυτό κ το snow line για πριν τα μεσάνυχτα πάντα ανέβηκε λίγο.
                      Τωρα ομως μιλαει ο καιρός οποτε ιδωμεν...
                      Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Καλημέρα, δύσκολο στριμ, κ; λο μέχρι καπανδριτη ομως
                        καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
                            Καλημέρα, δύσκολο στριμ, κ; λο μέχρι καπανδριτη ομως
                            Καλημέρα, ακριβώς. Πλέον κλειστός καιρός Καπανδρίτι. Μόλις όμως κατέβεις στη διασταύρωση στο ύψος της Εθνικής, σπαστός καιρός με εναλλαγές χιονόνερου και ήλιου!

Σχολιασμός

34 εκατοστα τελικα στο Βουκουρεστι! Περα απο καθε προσδοκια.
                              No snow....no party

Σχολιασμός

Πύκνωσε αρκετά τη τελευταία μισή ώρα.
                                Ρίχνει αρκετά καλά τώρα με 1,1
                                Έχει αρχίσει να ασπρίζει.

Σχολιασμός

Working...
                                X