Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Έως τώρα..

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Αρχική Δημοσίευση από red legend Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένας δεν μεμψιμοιρει για τον άθλιο αυτό χειμώνα και βροχοπτώσεις είχαμε και λίγο χιόνι είδαμε αυτό που δεν αλλάζει στατιστικά μιλάω για την Εύβοια ότι συγκαταλέγεται στους καλύτερους χιονοφορους νόμους εβερ.

Εδω τα Νεα Στυρα βλεπουν χιονι μεχρι τη θαλασσα χρονιά παρα χρονιά
    canada dry

Σχολιασμός

Για τη ΒΔ Αττική πάντως είναι πολύ ακραίο ότι ακόμα και σήμερα-για 25η συνεχή ημέρα-συνεχίζεται μερική χιονοκάλυψη σε περιοχές 350-400μ στους πρόποδες του Κιθαιρώνα..αυτό νομίζω δεν είχε συμβεί σε τέτοιο υψόμετρο συνεχόμενο με τέτοια διάρκεια ούτε το ιστορικό 2006...και αυτό είναι ακόμα πιο αξιοσημείωτο σε ένα χειμώνα που η Μόσχα ή το Ελσίνκι βιώνουν τον πλέον ανύπαρκτο χειμώνα ever... index.php.jpg
      Attached Files

Σχολιασμός

Είναι τόσο οικτρή η κατάσταση,απερίγραπτη και πρωτοφανής,που δεν έχω διάθεση να πατήσω να μπω στο σάιτ.Τι να πούμε τι,τι να τραγουδήσουμε...Καλά μας κουράγια...
        11/01/2017

Σχολιασμός

για την Αττικη εως τωρα και υετικα αλλα και θερμοκρασιακα εχουμε παει πολυ καλα....ομως Ελλαδα δεν ειναι μονο ο νομος μας αρα στο συνολο της χωρας το αποτελεσμα ειναι αρνητικο...και οσο περνανε οι μερες με αυτη την χαζη κυκλοφορια..ουσιαστικα αρχιζουν και μας ζωνουν οι υποψιες μηπως παμε στο απολυτο τιποτα..φυσικα δεν ειναι ακριβως ετσι...υπαρχει χρονος ακομα τουλαχιστον για τα κεντρικα και βορεια ορεινα εστω και στο τελος να ρεφαρουν....μετα απο αρκετους αδιαφορους Φεβρουαριους ελπιζω φετος να δουμε γερες κακοκαιριες με διαρκεια...διοτι ο Μαρτης δυσκολα να δωσει κατι το πολυ σημαντικο...ειδομεν.....
          23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Σχολιασμός

καποιοι χαιρομνται με το χιονι στην ακροπολη που λιωνει σε λιγες ωρες και με τα χιονια στα ψαρακια!!!!
            Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΕΙ ΧΙΟΝΟΓΥΡΙΣΜΑΤΑ

Σχολιασμός

Ούτε λογοκρισια στη φύση θα κάνουμε ούτε θα γινουμε θιασωτες του ατυπου κ ανεπίσημου φιλοσοφικού ρεύματος του " δικαιώματισμου" .Αυτά σε άλλα καιρικα φορα....
              Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από frozen-drama Εμφάνιση μηνυμάτων
                καποιοι χαιρομνται με το χιονι στην ακροπολη που λιωνει σε λιγες ωρες και με τα χιονια στα ψαρακια!!!!
                Δε καταλαβαίνω φιλε θα σε ρωτήσουμε κιολας για τις προτιμήσεις μας?
                snow is life!

Σχολιασμός

Μην ασχολείστε με τρολιες άλλοι είναι χιονοστερημενοι?

Σχολιασμός

Δεν χρειάζονται αυτά παιδιά,δεν υπάρχει λόγος.Εννοείται πως τα προσήνεμα δώσαν ρέστα φέτος και μπράβο τους.Με λίγη τύχη,γιατί δεν την είχαν,περιοχές της Αττικής θα έβαζαν...κιλά χιόνι με εκείνη την εμμονή των συστημάτων στις γιορτές.Από την άλλη όμως,όπως είπε κι ο Θωμάς πιό πάνω,φέτος βιώνουμε μιά εντελώς χαζή κυκλοφορία,που στην υπόλοιπη χώρα έδωσε το απόλυτο τίποτα.Χαιρόμαστε με τις εικόνες στα Βίλλια και στη Σέττα από τη μιά,αλλά...πενθούμε για το απαίσιο θέαμα των βουνών μας από τη Θεσσαλία και πάνω.Και δεν είναι μόνο το χιόνι φίλοι μου,είναι και το υετικό έκτρωμα των περιοχών που προανέφερα πιο πάνω...
                    11/01/2017

Σχολιασμός

Κομπλεξικοί σε αυτο το φορουμ δε θα πρεπει να υπαρχουν ειτε ειναι νότιοι ειτε βόρειοι το κλείνω εδω εγω αλλα αν υπαρχουν προκλήσεις θα επανέλθω
                      snow is life!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από frozen-drama Εμφάνιση μηνυμάτων
                        από τις σπάνιες περιπτώσεις που περιεχόμενο και τοποθεσία ταυτίζονται.
                        Να είσαι καλά φίλε. Σου εύχομαι μέγιστες χιονοστρώσεις.

Σχολιασμός

Να σας πω την αλήθεια μου φαίνονται πλέον δίκοπο μαχαίρι αυτές οι κατεβασιές του -4 και -5 μέσα στις γιορτές. Άμα είναι να παλεύουμε με χλαπάτσες χριστουγεννιάτικα για να περιμένουμε την κυκλοφορία να ξαναστρώσει μετά από δύο μήνες τότε ζήσε Μάη μου.. Συμβαίνει πλέον κάθε χρόνο.
                          Πολλοί θέλουν την άνοιξη κι άλλοι το καλοκαίρι
                          και το χειμώνα το βαρύ μονάχα οι καλογέροι

Σχολιασμός

τρισαθλιος ο χειμωνας γ.ω το χ...το και την πανα..α γ..μω τα παν....α ..αι .σιχτιρ... ο χειμωνας δεν εμφανιστηκε ποτε εκει που εχει αξια!!!!
                            Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΕΙ ΧΙΟΝΟΓΥΡΙΣΜΑΤΑ

Σχολιασμός

Οταν τελειωσει και ο Φεβρουαριος αντε και ενα μικρο κομματι του Μαρτη νομιζω αξιζει να ανοιχτει ενα θεμα κανοντας εναν λογαριασμο του φετινου ανεκδοτου (αν ειναι απο τους χειροτερους(ή ο χειροτερος) χειμωνες που ζησατε. Δεν εχω στατιστικα στοιχεια κλπ αλλα νομιζω πως ο φετινος δεν εχει κανενα αντιπαλο τα τελευταια χρονια. Τωρα για παλιοτερα δεν ξερω αλλα γινεται χειροτερο απο αυτο? Τελευταιο αξιολογο χιονι στον Ολυμπο (που ετσι δεν τον εχω ξαναδει ΠΟΤΕ ..πραγματικα θυμιζει τελη Απριλιου) νομιζω επεσε καπου μεσα με τελη Νοεμβριου. Και ακομα λιγο που επεσε αρχες με μεσα Δεκεμβρη καπου..με λιγα λογια δεν εχει χιονισει μεσα στον χεινωνα μεχρι τωρα.

Σχολιασμός

Λένε πως μιά εικόνα είναι χίλιες λέξεις.Η σημερινή εικόνα του Θεσσαλικού κάμπου.Αυτό λοιπόν είναι το...έως τώρα για μας εδώ.

..
                                11/01/2017

Σχολιασμός

Working...
                                X